Dziś: | Wydanie z 23 lutego 2005 Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


DZIŚ

ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI

AKCJI


CAŁA POLSKA

CZYTA DZIECIOM!


***


A JUŻ ZA TYDZIEŃ

KOLEJNE WYDANIE


RZECZY MŁODYCH!!!

***


NAPISZ DO NAS!!!


RZECZMLODYCH@RZECZKROTOSZYNSKA.PL


REKLAMA 
ZASZCZUCI PRZEZ DZIENNIKARZY
Nie będziemy przypominali straszliwej tragedii dwojga młodych krotoszynian, zakończonej w listopadzie samobójstwem gdzieś w lasach pod Koszalinem. Faktem jest jednak, że ich rodzice boją się otwierać drzwi obcym.
[wiecej]

PRZEJECHAŁ, ALE NIE UCIEKŁ
25-letni mieszkaniec Kobierna przejechał leżącego na drodze mężczyznę, który jeszcze żył. Kobierzanin przyznał się do winy. Postawiono mu zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci, za co grozi do 8 lat więzienia.
[wiecej]

ŚWINIE W KOŹMINIE
Wiosną i latem nie da się wytrzymać, tak tu śmierdzi – mówi zrozpaczony mieszkaniec Koźmina Wlkp. Jego posesja znajduje się w pobliżu gospodarstwa, w którym hoduje się świnie.
[wiecej]

I (NIE) STANIE SIĘ ŚWIATŁOŚĆ
Mieszkańcom Rozdrażewka żyjącym w pobliżu tamtejszego lasu od dawna marzy się oświetlona droga. Wątpliwe jednak, by ich pragnienia zostały spełnione, nawet w odległej przyszłości.
[wiecej]

TOKSYCZNY PROBLEM
Jak na terenie powiatu można się pozbyć zużytych baterii? – pyta Czytelniczka ze Zdun. Jak się okazuje, jedynie gmina Krotoszyn oferuje swoim mieszkańcom kosze na tego rodzaju odpady. A mowa tu o odpadach naprawdę toksycznych.
[wiecej]

WODY POTRZEBUJĄ WSZYSCY
Obok otwartej przed dwoma laty restauracji Willa Wawrzyniak w Perzycach powstają kolejne obiekty. Mówi się, że w jednym z nich będzie basen. A jak jest w istocie?
[wiecej]

NADZIEJA NA KULTURĘ
Kobylin oraz Smolice i Starkówiec gmina zgłosiła do unijnego programu Odnowa wsi oraz zachowanie i ochrona dziedzictwa kulturowego. Obecnie trwa opracowywanie projektów. Być może jest to szansa na poprawę mizernego życia kulturalnego w Kobylinie.
[wiecej]

KRÓTKO, ALE RZECZOWO!
Na pytania Rzeczy odpowiada Jerzym Piotrowski – starszy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Krotoszynie.
[wiecej]

NIE MA KOMORNIKA
Pracownicy służby zdrowia, zamiast dbać o dobro pacjenta, muszą protestować przeciw szkodliwemu prawu, które przyjmowane jest przez parlamentarzystów pobierających za swoją pracę krociowe wynagrodzenia. Ich miesięczna wysokość równa jest rocznej pensji salowych i pielęgniarek – czytamy w oświadczeniu kaliskiej Solidarności na temat sytuacji w służbie zdrowia.
[wiecej]

DYŻURNY REPORTER ODPOWIADA
Jeśli chcesz wyjaśnić jakąś sprawę, a nie wiesz, do kogo się zwrócić, pomożemy Ci! Napisz, zatelefonuj albo przyślij e-maila do redakcji. Zwrócimy się do osób kompetentnych i odpowiemy na łamach.
[wiecej]

MAMY BILETY NA GRUPĘ HEY!!!
W redakcji Rzeczy można jeszcze kupić bilety na koncert zespołu Hey, który zagra 11 marca o 20.00 w Kinovej. Zapowiada się wielkie wydarzenie muzyczne!
[wiecej]

UCZNIOWIE ZAPRZYJAŹNIENI Z INFORMATYKĄ
Internet, aplikacje biurowe, podstawy grafiki komputerowej, sieci komputerowe... Znajomość tej materii będą sprawdzali organizatorzy II Powiatowego Konkursu Informatycznego dla Szkół Ponadgimnazjalnych. Finał 24 lutego w pałacu Gałeckich!
[wiecej]

PRZYJDZIE JAPOŃCZYK?
Czy to prawda, że Japończycy przymierzają się do postawienia fabryki w Krotoszynie? Takie plotki słychać coraz częściej, ba – mówi się nawet, że burmistrz postanowił ulokować obok MAHLE konkurencyjną dla tego koncernu firmę, która sprawi, że staniemy się krainą miodem i mlekiem płynącą.
[wiecej]

OLA BYWA AGRESYWNA
Do niego nie zawołasz: kici, kici. Nie powiem: Olu, Olu, chodź do mnie. Do węży zawsze trzeba podchodzić z dystansem, bo to są zwierzęta bardzo agresywne. Chociaż je wychowałem, czuję pewien respekt. Niejednokrotnie zostałem przez Olę zaatakowany i pogryziony – na dowód poskramiacz węży pokazuje blizny na rękach.
[wiecej]

ROZBUJANA ROZCHULA
Krotoszyńscy fani muzyki reggae przeżyli najgorętszą noc w najzimniejszym miesiącu roku – dzięki jamajskim rytmom zespołu Ras Naya, który przyjechał do nas wprost z Francji, europejskiej kolebki reggae.
[wiecej]

DO GÓRY NOGAMI – RZYGAĆ SIĘ CHCE
Oglądając sobotnią akcję TVP1, zbierającej pod auspicjami prof. Religi pieniądze na polskie sztuczne serce, usłyszałem fantastycznie celne określenie. Dobitne – a jednocześnie metaforyczne; trafne – a jednocześnie poetyckie. Mianowicie któryś z uczestników, mówiąc o swych schorzeniach, oświadczył do kamery, że chyba (cytuję) przedawkował rzeczywistość.
[wiecej]

W CZYM RZECZ?
Rzecz w tym, że dla dziennikarza nie powinny istnieć tematy za trudne. Ani niewygodne. Taka już ich dola, że piszą o najróżniejszych życia przejawach. Mają informować, przedstawiać, wyjaśniać, nawet gdy bywa to mało przyjemne. Obiegowa opinia o tym fachu stwierdza, że dziennikarz winien być człowiekiem niemal pozbawionym emocji, a już na pewno nie ma on prawa do ich okazywania. Z tym drugim się zgodzę, co do pierwszego – protestuję.
[wiecej]

KRYMINAŁKI
W sierpniu 2004 roku w Krotoszynie mieszkaniec tego miasta kupił komputer za 2 tys. zł. Miał płacić w ratach po 120 zł. Nie wywiązał się ,jednak z tego zobowiązania ani nie zwrócił właścicielowi niespłaconego komputera.
[wiecej]

DONOSICIEL KULTURALNY

[wiecej]

TELEGRAF

[wiecej]

HOROSKOP

[wiecej]

OŻEŃ SIĘ Z RZECZĄ!
Spędzasz wieczory samotnie przy telewizorze i czasami masz ochotę upić się lub zwariować z rozpaczy? Nie rób tego! Z nami znajdziesz tę jedyną, tego jedynego. Nikt ze znajomych się nie dowie, że szukasz dziewczyny, chłopaka, żony lub męża.
[wiecej]

SPRAWDŹ CENY SKUPU!

Ceny kg żywca wieprzowego z podatkiem VAT (5 procent) z 21 lutego:
[wiecej]