Dziś: | Wydanie z 2 marca 2005 Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


DZIŚ

RZECZ MŁODYCH!!!

Panicznie bała się budy

Cooltura nam kwitnie!

Ściąganiezło konieczne

Kradzieże w szkole

***NAPISZ DO NAS!!!RZECZMLODYCH@RZECZKROTOSZYNSKA.PL


REKLAMA

 
KOMPROMITACJA!
W sali sesyjnej zadowoleni i pewni swego radni podnieśli sobie diety. A za drzwiami, na korytarzu, 180 osób walczyło o 20 miejsc pracy...
[wiecej]

NIETYKALNE NA STOŁKACH
Czy dyrektor szkoły może sobie załatwić przedłużenie kadencji? Czy negatywna opinia wystawiona mu przez związki zawodowe nie ma żadnego znaczenia? Czy autorytarny dyrektor powinien dalej kierować placówką oświatową? Próba odpowiedzi poniżej.
[wiecej]

KRÓTKO, ALE RZECZOWO!
Na pytania Rzeczy odpowiada Mirosław Gałęski – zastępcą prokuratora rejonowego.
[wiecej]

TO CI OSZCZĘDNOŚĆ
Niedawno starostwo rozdzieliło między 12 pracowników tej instytucji 10.900 zł, jak nam tłumaczono – pochodzących z oszczędności funduszu płac.
[wiecej]

BUDOWA FABRYKI RUSZY WIOSNĄ?
Zdaniem Stanisława Pecyny, prezes zarządu firmy Bioetol, istnieje duża szansa, że budowa fabryki produkującej alkohol paliwowy ruszy już wiosną.
[wiecej]

STARE... NEWSY
Oficjalna strona internetowa gminy Kobylin od dłuższego czasu jest prowadzona byle jak. Zawiera same nieaktualne informacje. No bo co tam robią jeszcze życzenia z okazji… Bożego Narodzenia?
[wiecej]

Z INFORMATYKĄ ZA PAN BRAT
Szymon Ratajek wygrał II Konkurs Informatyczny, zorganizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie i starostwo.
[wiecej]

DOSTALIŚCIE DOBREGO KSIĘDZA...
Od 29 stycznia w Baszkowie rezyduje nowy ksiądz proboszcz, Tadeusz Łukowiak. Przypomnijmy: po długiej i ciężkiej chorobie zmarł w styczniu poprzedni opiekun parafii baszkowskiej, ksiądz dziekan Grzegorz Buczkowski.
[wiecej]

ROSNĄ NASTĘPCY ZARADNEGO I JĘDRZEJEWSKIEJ
20 lutego w Kórniku zainaugurowano wielkopolski sezon kolarski. W zawodach wystartowało ponad 100 kolarzy, reprezentujących min. Konin, Kalisz, Poznań, Tarnowo Podgórne, Wrześnię, Złotów i Jarocin. W gronie rywalizujących nie zabrakło zawodników klubu kolarskiego AS z Biadek.
[wiecej]

RZECZ MŁODYCH!!! – PANICZNIE BAŁA SIĘ BUDY
Nie mogłam, nie umiałam. Zatrzymałam się na skrzyżowaniu i nie poszłam dalejzawróciłam i włóczyłam się po mieście. To nie jest wypowiedź dziewczyny, której zachciało się wagarów. Julia nie umiała pójść do szkoły – cierpiała na fobię szkolną...
[wiecej]

RZECZ MŁODYCH!!! – COOLTURA NAM KWITNIE!
Wszyscy, którzy twierdzą, że Krotoszyn jest pozbawioną życia kulturalnego mieściną gdzieś w Wielkopolsce, są pewnie bardzo zawiedzeni… Armia, 123 min., Ani Mru Mru – to tylko niektórzy artyści, których gościliśmy niedawno w naszym mieście.
[wiecej]

ROCKOWE ŚNIADANIE
Po raz kolejny ArtClub Rozchulantyna wypełniony był po brzegi. W ostatni piątek najwięcej powodów do zadowolenia mieli miłośnicy rockowego, czadowego grania. Wystąpił Frühstück (niem.: śniadanie). Chciałoby się rzec, że zjedli smaczne muzyczne śniadanie.
[wiecej]

DO GÓRY NOGAMI – PAMIĘTNIK ZNALEZIONY W IPN-IE
Poniedziałek, 21 lutego – Tata wrócił z pracy cały nerwowy. Dziś wieczorem chce usiąść do komputera i sprawdzić, czy interesowała się nim dawna Służba Bezpieczeństwa. Gdyż, jak wiadomo, najważniejszym tematem ostatnich kilku tygodni w mediach jest – pomijając chorobę Ojca Świętego – słynna lista osób, którymi w taki czy inny sposób interesowała się bezpieka. Mój tata twierdzi, że dyskusja nad sprawą wyniesienia tej listy z Instytutu Pamięci Narodowej i rozpowszechnieniem w środowisku dziennikarzy (a wtórnie – w internecie) prowadzi do tego samego, do czego wiodą spory np. na temat poprawy sytuacji w służbie zdrowia, legalizacji marihuany czy uczciwości lewicy. To znaczy – prowadzi do niczego. Ale tata pomimo tego jest cały nerwowy.
[wiecej]

W CZYM RZECZ?
Rzecz w tym, że w czwartek na jednym piętrze krotoszyńskiego Urzędu Miejskiego spotkały się dwa oddalone od siebie o lata świetlne światy. Fizycznie rozdzielały je jedynie drzwi sali sesyjnej, nad którymi ledwie miesiąc temu uroczyście i z należną sprawie powagą zawieszono krzyż.
[wiecej]

KRYMINAŁKI
20 lutego włamano się do mieszkania na ul. Robotniczej w Krotoszynie. Skradziono z niego 2 tys. zł oraz złote kolczyki za 400 zł. Policja nie ustaliła jeszcze sprawców.
[wiecej]

DONOSICIEL KULTURALNY

[wiecej]

TELEGRAF

[wiecej]

HOROSKOP

[wiecej]

SPRAWDŹ CENY SKUPU!

Ceny kg żywca wieprzowego z podatkiem VAT (5 procent) z 28 lutego:
[wiecej]