Dziś: | Wydanie z 16 marca 2005 Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


DZIŚ

KOLEJNE WYDANIE


RZECZY MŁODYCH!!!

MAMY MISTRZA POLSKI!!!


RELACJA Z POZNAŃ GAME ARENA

MANIA BLOGOWANIA


***


NAPISZ DO NAS!!!


RZECZMLODYCH@RZECZKROTOSZYNSKA.PL


REKLAMA 
MAKABRYCZNE ODKRYCIE
Mieli naprawić samochód znajomego. Pracowali w garażu nieopodal krotoszyńskiego targowiska. Tam znalazła ich śmierć.
[wiecej]

TEPSA WYKRĘCA NUMERY?
Mieszkaniec Krotoszyna czuje się oszukany przez Telekomunikację Polską. Jak twierdzi, firma ta pobiera od niego opłaty za rozmowy międzymiastowe, chociaż już od dawna korzysta on z usług TELE 2.
[wiecej]

WYPŁATY I TANTIEMY
Kto zasiada w radach nadzorczych krotoszyńskich spółek skarbu gminy? Jakie wiążą się z tym profity i jakimi kryteriami kieruje się burmistrz, proponując do rad tych a nie innych kandydatów? Niedawno na sesji podobne pytania zadał publicznie jeden z radnych. Pytania przewrotne – akurat ten radny należy do osób świetnie w temacie zorientowanych, sam bowiem wchodził w skład rady nadzorczej Zakładu Energetyki Cieplnej (dopóki prawo tego nie zabroniło) i pobierał stamtąd wynagrodzenie.
[wiecej]

KRÓTKO, ALE RZECZOWO!
Na pytania Rzeczy odpowiada Adam Nowak – właściciel jednej z krotoszyńskich hurtowni, współorganizator i pomysłodawca lokalnych targów handlowych.
[wiecej]

LIPOWA WRACA
Wojewódzki konserwator zabytków nie przychylił się do wniosku mieszkańca obecnej ulicy Lipowej w Krotoszynie i – rozpatrzywszy wszystkie racje historyczne – nie uznał jej nazwy za godną wpisania do rejestru zabytków. Gdyby stało się inaczej, byłby to ewenement, przynajmniej w skali byłego Kaliskiego, gdzie żadna z nazw ulic nie widnieje w takim spisie.
[wiecej]

UNIJNA KASA DLA WSI
18 marca w Smolicach odbędzie się drugie już spotkanie, podczas którego mieszkańcy omówią najpilniejsze potrzeby wsi. Chodzi o program Odnowa wsi oraz zachowanie i ochrona dziedzictwa kulturowego, do którego przystąpiła gmina Kobylin, kwalifikując doń miasto i dwie wsie – Smolice i Starkówiec.
[wiecej]

CIESZKÓW POD OCHRONĄ
Środowisko przyrodnicze gminy Cieszków zostanie objęte szczególną ochroną w ramach unijnego programu Natura 2000.
[wiecej]

NADAL ZALEWA
Rozwiązanie kwestii cmentarza w Mokronosie jest trudniejsze, niż mogłoby się to wydawać. Zdaniem Zbigniewa Barańskiego, naczelnika wydziału ochrony środowiska starostwa, sensownym i najtańszym rozwiązaniem jest stworzenie w tej wsi nowego miejsca pochówku. Innym wyjściem byłaby budowa drogiej przydomowej oczyszczalni. Problem w tym, że obie opcje w praktyce nie wchodzą w rachubę.
[wiecej]

DOTYKAĆ JEZUSA
W archidiecezji warszawskiej i poznańskiej wierni będą mogli przyjmować Komunię św. na rękę. Czy ten sposób uczestnictwa w Eucharystii obejmie pozostałe polskie diecezje? Co zmieni on w życiu katolików?
[wiecej]

O KROTOSZYNIE DLA WSZYSTKICH
Staraniem Towarzystwa Miłośników i Badaczy Ziemi Krotoszyńskiej już za kilka dni ukaże się pierwszy tom nowej serii wydawniczej, zatytułowanej Krotoszyn i okolice. O tym wydawnictwie rozmawiamy z historykiem i krajoznawcą, Józefem Zdunkiem, głównym redaktorem tej publikacji.
[wiecej]

MILION RAZY ODCHODZIŁAM Z HEYA…
Rozmowa z Kasią Nosowską – przeprowadzona po piątkowym koncercie zespołu Hey, zorganizowanym przez Krotoszyński Ośrodek Kultury w klubie Kinova.
[wiecej]

RZECZ MŁODYCH!!! – MISTRZ POLSKI Z KROTOSZYNA – JAK TO DUMNIE BRZMI…
Rozmowa z Dariuszem Szczuraszkiem – mistrzem Polski w XPand Rally.
[wiecej]

DO GÓRY NOGAMI – OBRONA ZACHAPANEGO
Polacy obwiniają swój wzorcowy symbol zgody, savoir vivre’u, uczciwości, cnót obywatelskich, inteligencji i kompromisu – krótko mówiąc: obwiniają Pana Prezydenta – o brak honoru, tchórzostwo, zarozumialstwo oraz agresję; o chciwość i nieuczciwość, o kłamanie i zakłamanie, o krętactwo i prostactwo, o… No, o komplet cech typowego komunistycznego polityka. A dlaczego?
[wiecej]

W CZYM RZECZ?
Rzecz w krotoszyńskim kirkucie, a może raczej tym, co po nim przy ul. Ostrowskiej pozostało. Drzewa, trawa, choć na szczęście już nie chaszcze, bo w zeszłym roku o ich wycięcie zadbała gmina. W każdym razie ktoś niezorientowany na pewno nie domyśli się, jaką tajemnicę kryje w sobie lasek przy pawilonie handlowym.
[wiecej]

KRYMINAŁKI
9 marca na ul. Koźmińskiej w Krotoszynie nieustalony sprawca, wykorzystując nieuwagę personelu sklepu ze sprzętem AGD, ukradł z niego maszynę do szycia wartą 600 zł.
[wiecej]

DONOSICIEL KULTURALNY

[wiecej]

TELEGRAF

[wiecej]

HOROSKOP

[wiecej]

SPRAWDŹ CENY SKUPU!
Ceny kg żywca wieprzowego z podatkiem VAT (5 procent) z 14 marca:
[wiecej]