Dziś: | Wydanie z 23 marca 2005 Aktualny nr: 521/522

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


MAMY 15 LAT!


20 marca minęło 15 lat od dnia, w którym grupka zapaleńców wydała na świat pierwszy numer Rzeczy Krotoszyńskiej. Był zaledwie sześciostronicowy, zgrzebny, na grubym papierze, drukowany metodą Gutenberga. Sprzedawaliśmy go na krotoszyńskim Rynku, wówczas pełniącym rolę specyficznego placu targowego. Od tej pory nasza gazeta towarzyszy Państwu nieprzerwanie!

(red.)

Powyżej pierwszy numer pierwszej po likwidacji cenzury krotoszyńskiej gazety

***


Niech świąteczne dni
przyniosą Państwu
radość i spokój,
wiarę, nadzieję i miłość

redakcja

***


DZIŚ
WYDANIE ŚWIĄTECZNE!
32 STRONY!!!

A W NIM

LOKALNY

INFORMATOR MEDYCZNY

NIEZASTĄPIONE ŹRÓDŁO INFORMACJI
DLA CIEBIE I TWOJEJ RODZINY!!!

NASTĘPNEGO NUMERU RZECZY
SZUKAJ W KIOSKACH

5 KWIETNIA!!!

REKLAMA

 
ŻONA KATA OSKARŻA CÓRKI
Żona oskarżonego o znęcanie się nad rodziną odwołuje obciążające go zeznania! Teraz te złe to córki.
[wiecej]

LAWINA KOMENTARZY
Ten tekst opublikowaliśmy kilka tygodni temu, a przez naszą internetowa stronę nadal przetacza się lawina komentarzy na jego temat.
[wiecej]

ULICA JOKSIA CZY KULKI?
Błoto, woda, błoto, woda i do tego wszystkiego jeszcze... błoto. Tak w skrócie można opisać ulicę Kopieczki na obrzeżach Krotoszyna.
[wiecej]

POWÓDŹ W KOBYLINIE
Na skutek roztopów wylały Radęca i Orla na terenie gminy Kobylin. Rozlewiska powstały głównie na łąkach i niektórych użytkach rolnych wokół obu rzek. – W nocy z czwartku na piątek woda przybierała w dużym tempie. Dla zobrazowania sytuacji powiem, iż w Orli o 7.00 rano odnotowaliśmy wzrost o 72 cm w porównaniu z wieczorem – opowiada Wiesław Popiołek, inspektor ds. ochrony środowiska w Urzędzie Miejskim.
[wiecej]

SPRAWDZILI PATRONA
Od 18 czerwca Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Koźminie będzie miał swojego patrona – Józefa Marcińca. Rada Pedagogiczna wraz z Radą Rodziców oraz Samorządem Uczniowskim właśnie jego imieniem postanowiła ochrzcić swoją placówkę.
[wiecej]

KONIEC MIASTA – KONIEC ŚWIATA?
Stoimy z panem Zygmuntem Dembskim na obrzeżach Kobylina. Ulica Berdychowska prowadzi do Berdychowa. – Stamtąd dzieciaki dojeżdżają do szkoły do miasta. Jak były roztopy, nie mogły się przez nie przedrzeć – opowiada.
[wiecej]

KAMIEŃ UPAMIĘTNI DAWNYCH MIESZKAŃCÓW?
W zeszłym tygodniu odwiedzili Cieszków dwaj Niemcy z Towarzystwo Milicko – Zmigrodzkego: wiceprezes Hans Joachim Nietschke oraz Helmut Liebsch.
[wiecej]

PRZEDE WSZYSTKIM SŁUŻĄ
Przełożony klasztoru kobylińskiego wita mnie w furcie klasztornej, trochę zachrypnięty, zmęczony. – To po rekolekcjach i Niedzieli Palmowej – wyjaśnia z uśmiechem.
[wiecej]

KRÓTKO, ALE RZECZOWO!
Na pytania Rzeczy odpowiada Justyna Biernat z Jasnego Pola – powiatowa prezes Forum Młodych Ludowców, które obradowało w sobotę.
[wiecej]

SZEPTEM O MIŁOŚCI
Należące do kółka teatralnego dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Krotoszynie przygotowały dla swoich rodziców i nauczycieli wieczór z poezją.
[wiecej]

ROZCHULA HULA ÓSMY ROK
Oj, działo sięW ciągu ośmiu lat swego istnienia „Rozchulantyna” gościła naprawdę wielu wspaniałych artystów, ale najlepsze wciąż jeszcze przed nami – zapewniał Mariusz Ossowski, właściciel Rozchulantyny, na środowej uroczystości z okazji rocznicy istnienia klubu.
[wiecej]

KOMÓRKA ZA BABĘ!
Ogromnym powodzeniem cieszył się nasz konkurs KOMÓRKA ZA BABĘ. Dostaliśmy ponad dwieście listów z naklejonymi kuponami oraz przepisami (najczęściej – wieloma) na świąteczne wypieki. Postanowiliśmy rozstrzygnąć konkurs drogą losowania. Szczęście uśmiechnęło się do pani Joanny Felisiak z Dzierżanowa. Zajrzeliśmy do nadesłanej przez nią koperty – był w niej przepis na babkę świąteczną gotowaną.
[wiecej]

DO GÓRY NOGAMI – BURAKI DO ROZBIÓRKI
W poprzednim numerze Rzeczy opublikowano list na temat mojego artykułu o naszych ukochanych radnych. List krytykował mnie, a nie moje poglądy; do tego był anonimowy (podpisany Stary znajomy), zaś na anonimy nie odpowiadam.
[wiecej]

KRYMINAŁKI
8 marca na trasie Krotoszyn – Milicz dwóch nieznanych mężczyzn okradło kierowcę, który podwiózł ich swoim samochodem. Z kieszeni kurtki leżącej na tylnym siedzeniu złodzieje zabrali portfel, w którym znajdowało się 200 zł, karta bankomatowa, dowód osobisty oraz prawo jazdy. Policja przestrzega kierowców przed zabieraniem przygodnych pasażerów.
[wiecej]

DONOSICIEL KULTURALNY

[wiecej]

TELEGRAF

[wiecej]

HOROSKOP

[wiecej]

OŻEŃ SIĘ Z RZECZĄ!
Spędzasz wieczory samotnie przy telewizorze i czasami masz ochotę upić się lub zwariować z rozpaczy? Nie rób tego! Z nami znajdziesz tę jedyną, tego jedynego. Nikt ze znajomych się nie dowie, że szukasz dziewczyny, chłopaka, żony lub męża.
[wiecej]

SPRAWDŹ CENY SKUPU!
Ceny kg żywca wieprzowego z podatkiem VAT (5 procent) z 21 marca:
[wiecej]