Dziś: | Wydanie z 6 kwietnia 2005 Aktualny nr: 523

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 PISANE SERCEM


W poniedziałkowy poranek dotarł do nas list Czytelniczki. Maria Skowronek pisze: Szanowna Redakcjo! Poruszona do głębi tym wielkim smutkiem, jaki przeżywamy przez ostatnie dni, pragnę moimi skromnymi słowami wyrazić wdzięczność i podziękowanie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II za wszystko Dobro, które przekazał światu. O ile to możliwe, proszę zamieścić wyrazy tego podziękowania na łamach „Rzeczy Krotoszyńskiej”. Czynimy zadość tej prośbie, wyrażającej uczucia nie tylko krotoszynian, nie tylko Polaków...

ODSZEDŁEŚ…

Może za wcześnie dla nas, co zostali,

lecz taka była Jego wola,

abyś nas wspierał z oddali.

Dziękujemy Bogu i Maryi Bogurodzicy

za Twoje, Ojcze Święty, urzędu sprawowanie.

Dziękujemy za Twoje z nami spotkania,

dziękujemy za Twoje cenne wskazania,

dziękujemy za wspomnienia i wołanie:

Nie lękajcie się!

Otwórzcie drzwi Chrystusowi!

Stójcie na straży i bądźcie gotowi!

Dziękujemy Ci, Ojcze Święty, za Twój uśmiech pogodny,

za wzrok ciepły, łagodny,

za słowa proste, a bogate w treści,

w których Twoja miłość ku nam się mieści.

Dziękujemy Ci, że w trudzie i znoju

wskazałeś światu drogę

Prawdy, Miłości i Pokoju.

Dziękujemy za wszystko.

Prosimy Cię, Panie,

daj Ojcu Świętemu w bliskości swojej

– wieczne odpoczywanie...

Maria Skowronek
 
POŻEGNAJ PASTERZA, BRATA, OJCA...
Tutaj, w komentarzach, wpisz słowa, które przepełniają Twoje serce. Pożegnaj Jana Pawła II, opowiedz o swojej wdzięczności, miłości...
[wiecej]

NETTO: INWAZJA SUPERMARKETÓW
Już w lipcu w Krotoszynie przy targowisku zostanie otwarty sklep duńskiej sieci Netto. Budowa tego spożywczego marketu potrwa do końca czerwca. To kolejny po Intermache, Lidlu, Biedronce i Plusie duży sklep, stanowiący zagrożenie dla naszych handlowców.
[wiecej]

RADNI CHCĄ ZAMKNIĘCIA SZPITALA?
Zaledwie 535 tys. zł postanowili zabezpieczyć w tegorocznym budżecie na służbę zdrowia powiatowi radni. Decyzja w tej sprawie zapadła na środowej sesji. Wspomniana kwota jest o ponad połowę niższa od pierwotnie planowanej i od tego, co przeznaczyła na ten sam cel Rada Miejska Krotoszyna.
[wiecej]

KAT DOMOWY SKAZANY!
Dopiero teraz możemy ujawnić szczegóły niektórych zeznań świadków oskarżenia w procesie przeciwko Sławomirowi U., oskarżonemu znęcanie się nad rodziną.
[wiecej]

NIE ZGADZAM SIĘ Z KOMISJĄ!
Rozmowa z Wiesławem Gałęskim – dyrektorem Miejskiego Zakładu Komunikacji w Krotoszynie.
[wiecej]

ODZNAKI DLA KOŹMINIAKÓW
Na czwartkowej sesji koźmińscy radni postanowili przyznać odznakę Zasłużony dla Ziemi Koźmińskiej Janinie Garsztce, przewodniczącej gminnego Koła Gospodyń Wiejskich, oraz Kazimierzowi Marchwiakowi, sołtysowi wsi Tatary, działaczowi Koźmińskiej Fundacji Ochrony Zdrowia.
[wiecej]

NA TARGACH W PALERMO
Członkowie Krotoszyńskiego Stowarzyszenia Współpracy Polsko – Włoskiej i Wspomagania Sportu nawiązali pierwsze kontakty handlowe, uczestnicząc w targach w Palermo.
[wiecej]

NAJPIERW KRĘGIELNIA, POTEM SIŁOWNIA
W tym roku kręgielnia, a w niedługiej przyszłości siłownia z pełnym wyposażeniem. To koncepcja zagospodarowania niewykorzystanej powierzchni w kompleksie rekreacyjnym Wodnik w Krotoszynie. Na przygotowanie samej kręgielni potrzeba grubo ponad 200 tysięcy złotych.
[wiecej]

HAFTOWANIE – NAJWIĘKSZA PASJA
Zwierzęta, rośliny, krajobrazy, martwa natura – tego rodzaju tematyka przedstawiana jest w pracach pewnego młodzieńca. Wykonuje je nietypową, jak na chłopaka, techniką – haftem.
[wiecej]

WKUWANIE NIC NIE DAJE
Rozmowa ze Sławomirem Krajką – uczniem III klasy krotoszyńskiego I LO, finalistą XVIII Olimpiady Języka Niemieckiego.
[wiecej]

ŚMIGUS – DYNGUS POD PRYSZNICEM
Po ciepło, prysznic i rury pędź do Armatury – to hasło nadesłane przez pana Grzegorza Polańskiego z Krotoszyna, które wygrało w naszym wspólnym konkursie z Hurtownią Armatury Sanitarnej i Grzewczej Kozłowski.
[wiecej]

KRÓTKO, ALE RZECZOWO!
Na pytania Rzeczy odpowiada Andrzej Załustowicz – powiatowy rzecznik konsumenta.
[wiecej]

DO GÓRY NOGAMI – ŻYCZENIA NA SKRÓTY
Na początek przeprosiny i sprostowanie: tzw. złośliwy chochlik (nie z mojej winy – sprawdzałem oryginał tekstu) zmienił w poprzednim wydaniu RK tytuł artykułu z tej rubryki: przerobił mianowicie słowo Baraki na Buraki.
[wiecej]

KRYMINAŁKI
14 marca 29-letni mieszkaniec Krotoszyna kupił na aukcji internetowej telefon komórkowy wart 410 zł. Pieniądze przesłał na wskazane konto. Telefonu nie otrzymał.
[wiecej]

DONOSICIEL KULTURALNY

[wiecej]

TELEGRAF

[wiecej]

HOROSKOP

[wiecej]

OŻEŃ SIĘ Z RZECZĄ!
Spędzasz wieczory samotnie przy telewizorze i czasami masz ochotę upić się lub zwariować z rozpaczy? Nie rób tego! Z nami znajdziesz tę jedyną, tego jedynego. Nikt ze znajomych się nie dowie, że szukasz dziewczyny, chłopaka, żony lub męża.
[wiecej]

SPRAWDŹ CENY SKUPU!
Ceny kg żywca wieprzowego z podatkiem VAT (5 procent) z 4 kwietnia:
[wiecej]