Dziś: | Wydanie z 13 kwietnia 2005 Aktualny nr: 524

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


DZIŚ W NUMERZE

RZECZ EDUKACYJNA!!!


***


A JUŻ ZA TYDZIEŃ

KOLEJNE WYDANIE


RZECZY MŁODYCH!!!


REKLAMA 
DUCH ULECIAŁ, ZIEMIA STAŁA SIĘ CIĘŻSZA
W niedzielę rano obudziłem się z myślą, która przyszła mi we śnie: że Duch uleciał – a Ziemia stała się cięższa. Rozpłakałem się znowu, jak wielu z nas.
[wiecej]

CZUŁO SIĘ OBECNOŚĆ OJCA ŚWIĘTEGO
Rozmowa z ks. Adamem Modlińskim, proboszczem parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie, uczestnikiem pogrzebu Jana Pawła II.
[wiecej]

DO ZOBACZENIA W NIEBIE!
Kilka tysięcy wiernych zgromadziła w ostatnią środę na krotoszyńskim Rynku Msza św. odprawiona w intencji zmarłego Papieża Jana Pawła II.
[wiecej]

ŚWIETLISTE POŻEGNANIA
Krotoszyn pożegnał Jana Pawła II tak jak przystało na parafinowe zagłębie.
[wiecej]

ULICA JANA PAWŁA II – JEDYNA W POWIECIE
W czwartek w Koźminie Wlkp. na całej długości ulicy im. Jana Pawła II zapłonęły znicze. W ten sposób koźminianie oddawali hołd zmarłemu Papieżowi.
[wiecej]

PAPIESKI PLAC W KROTOSZYNIE
6 czerwca o 17.00 przed kościołem św. Andrzeja Boboli w Krotoszynie zostanie odsłonięty monumentalny pomnik Jana Pawła II – poinformował proboszcz tej parafii, ks. Sylwester Stempin, uczestników czwartkowego, uroczystego posiedzenia samorządowców z całego powiatu, poświęconego pamięci zmarłego Papieża.
[wiecej]

JEDYNKA PAPIEŻOWI
6 kwietnia przed południem montażem słowno – muzycznym w krotoszyńskim kościele pw. św. Jana Chrzciciela pamięć Jana Pawła II uczciła młodzież z miejscowego Gimnazjum nr 1.
[wiecej]

WYSTAWA FOTOGRAFII
Galeria Refektarz Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury zamierza zorganizować wystawę pod hasłem Nasze spotkania z Ojcem Świętym.
[wiecej]

SZUKAŁEM WAS...
W czwartkowy wieczór o 21.00 mieszkańcy Zdun zebrali się pod kościołem pw. św. Jana Chrzciciela, by stamtąd wyruszyć ulicami miasta w Białym Marszu.
[wiecej]

HARCERZE Z PAPIEŻEM
W minionym tygodniu pamięć Ojca Świętego uczcili też krotoszyńscy harcerze.
[wiecej]

ODSZEDŁ W NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA
W Niedzielę Miłosierdzia odszedł do Boga Ks. Kanonik Jan Orpel, proboszcz zdunowskiej parafii, a zarazem dziekan dekanatu zdunowskiego.
[wiecej]

NIECH WAM LEPIEJ RURA NIE PĘKA!
Wodociągi bestwińskie, pozostałość po inwestycjach baszkowskiego Bacutilu, zakładu utylizacji odpadów organicznych, powstały w latach 80. ubiegłego wieku. Łatwo więc policzyć, że mają już ponad 20 lat.
[wiecej]

KTO CHCE UDERZYĆ, ZNAJDZIE KIJ!
Jest w Radzie Miejskiej kilkuosobowa grupa, która sama siebie lubi nazywać opozycją, ale to zdecydowanie za duże i zbyt przyzwoite słowo. Można mówić raczej o grupce głośnych krzykaczypopulistów.
[wiecej]

NASTOLATKI PRÓBOWAŁY SIĘ ZABIĆ
Dwie siostry z Baszkowa próbowały popełnić samobójstwo. Prawdopodobnie połknęły mnóstwo tabletek. Były o krok od śmierci. Nieprzytomne nastolatki znalazła matka w czwartek rano. Jak co dzień, budziła je do szkoły.
[wiecej]

ZLIKWIDOWALI MELINĘ
W poniedziałek funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji zatrzymali 52-letniego krotoszynianina, który swoje mieszkanie zmienił w melinę.
[wiecej]

KONIEC BŁOTA NA GRZEGORZEWSKIEJ
Nareszcie! Mieszkańcy krotoszyńskich ulic: Grzegorzewskiej, Makowej i Modrej przestaną tonąć w błocie! W zeszłym tygodniu rozpoczęły się prace przy budowie nowej nawierzchni. Potrwają do końca lipca.
[wiecej]

WYPALASZ TRAWĘ – TRACISZ DOPŁATĘ!
Rolniku, nie wypalaj traw! Czyniąc to niszczysz środowisko i zagrażasz ludzkiemu życiu. Za taki proceder grozi nie tylko wysoka grzywna, ale też pozbawienie dopłat unijnych.
[wiecej]

WKRÓTCE POZNAMY KROTOSZYNIANINA ROKU
W tym roku nieco później niż zwykle, bo 22 kwietnia, zaprosimy Państwa na naszą doroczną uroczystość – ogłoszenie werdyktu powołanej przez Rzecz Kapituły Tytułu Krotoszynianin Roku.
[wiecej]

DO GÓRY NOGAMI – NIEWYGODNA PIOSENKA
Wszystkie polskie media serwują ostatnio zdziwienie, wręcz niedowierzanie: oto godzą się ze sobą polscy kibice! A tu Polacy, stojący w jednej kolejce, są dla siebie grzeczni! A znów tutaj – uczestnicy dużego zgromadzenia nie przepychają się, nie ubliżają sobie, są cierpliwi, wyrozumiali i uprzejmi!…
[wiecej]

W CZYM RZECZ?
Rzecz w tamtej pielgrzymce, z 1983 roku. Najbardziej zapamiętanej, może dlatego, że tak mocno upragnionej przez udręczonych stanem wojennym Polaków. Długo nie było wiadomo, czy w ogóle dojdzie do skutku.
[wiecej]

KRYMINAŁKI
4 kwietnia do lokalu przy ul. Kościuszki w Krotoszynie dostał się nieustalony sprawca. Po zniszczeniu zabezpieczeń, które znajdowały się w automacie do gier zręcznościowych, zabrał z niego 2 tys. 500 zł.
[wiecej]

DONOSICIEL KULTURALNY

[wiecej]

TELEGRAF

[wiecej]

HOROSKOP

[wiecej]

OŻEŃ SIĘ Z RZECZĄ!
Spędzasz wieczory samotnie przy telewizorze i czasami masz ochotę upić się lub zwariować z rozpaczy? Nie rób tego! Z nami znajdziesz tę jedyną, tego jedynego. Nikt ze znajomych się nie dowie, że szukasz dziewczyny, chłopaka, żony lub męża.
[wiecej]

SPRAWDŹ CENY SKUPU!
Ceny kg żywca wieprzowego z podatkiem VAT (5 procent) z 11 kwietnia:
[wiecej]