Dziś: | Wydanie z 20 kwietnia 2005 Aktualny nr: 525

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


DZIŚ KOLEJNE WYDANIE

RZECZY MŁODYCH!!!

Dookoła świata w kilka minut

Gadulec kontra Tlen


Kafejki w niepamięć?

Broń się przed wirusem

Zniknął terminator z mózgiem wiewiórki

***


NAPISZ DO NAS!!!


RZECZMLODYCH@RZECZKROTOSZYNSKA.PL.


REKLAMA

 
PROBOSZCZ AUTOKRATA?
Grupa mieszkańców Sulmierzyc jest niezadowolenia z rządów nowego proboszcza, ks. Krzysztofa Tomaszewskiego. Niedostępny, autokrata, wprowadza rygor wojskowy, nie dopuszcza do głosu... – to tylko niektóre z zarzutów, jakie padają pod jego adresem. Duchowny twierdzi, że to niezrozumiałe posądzenia i plotkarstwo, za które winę ponoszą ludzie mu nieprzychylni. – Wiem, że obgadywano mnie, zanim tu przyszedłem – powiedział Rzeczy.
[wiecej]

BRAMA NIEZGODY
Leszek Włodarczyk, mieszkaniec Krotoszyna, skarży się, iż od dłuższego czasu siostrzenica utrudnia mu życie, nie chcąc udostępnić bramy wjazdowej. Chociaż wjazd znajduje się na terenie należącym do krewniaczki, to jednak Włodarczyk uważa, że on także może z niego korzystać, gdyż prowadzi na jego działkę.
[wiecej]

50 NOWYCH MIEJSC PRACY!
Dość zdewastowany ongiś budynek pałacu w Baszkowie, przejęty od Zakładów Naprawy Taboru Kolejowego w Ostrowie, dzisiaj prezentuje się okazale, chociaż tu i ówdzie przydałby się jeszcze ostatni szlif. – Remont kosztował już 10 milionów – mówi dyrektor DPS Dionizy Waszczuk. – Jeszcze pięć i będzie można mówić o końcu prac – dodaje.
[wiecej]

GŁUPIE MARNOTRAWSTWO
Co ich tam w Warszawie obchodzą kłopoty jakiegoś Kobylina – żali się burmistrz tego miasta, próbujący załatwić sprawę pustych bloków, stojących w Łagiewnikach od 16 lat. W sumie 36 mieszkań bez lokatorów!
[wiecej]

ŚMIERDZI JAK DIABLI!
Jeśli wiatr wieje w kierunku naszej wsi, to z domu lepiej nie wychodzić, tak tu śmierdzi – skarży się mieszkanka Sapieżyna. Za nieprzyjemny zapach obwinia zakład przetwórstwa i recyklingu tworzyw sztucznych, który od niedawna działa w pobliżu tej miejscowości.
[wiecej]

POWTÓRZĄ PROCES RADNEGO Z SAMOOBRONY
Proces radnego powiatowego Zygmunta M. zostanie powtórzony! Sąd Okręgowy w Kaliszu zarządził ponowne rozpatrzenie sprawy. – Uchylono karę pozbawienia wolności. Okazało się, że apelacja obrońcy jest uzasadniona – powiedział nam Henryk Haak, rzecznik prasowy kaliskiego sądu.
[wiecej]

OSZUST ZBOŻOWY – WYROK W MAJU?
W maju dowiemy się, kiedy zapadnie wyrok w głośnej sprawie oszusta zbożowego. Arkadiusz S. z Kalisza, oskarżony o liczne przestępstwa gospodarcze, był właścicielem krotoszyńskiego młyna.
[wiecej]

ZA DŁUGIE ŁATANIE
Kierowco, uważaj! Na naszych drogach pozostało po zimie wiele potężnych dziur. Jeśli nie zauważysz ich w porę, zniszczysz samochód!
[wiecej]

WRESZCIE SIĘ DOCZEKALIŚMY!
W ostatnim numerze Rzeczy napisaliśmy, że Ministerstwo Gospodarki wyraziło zgodę na podpisanie przez wojewodę umowy, dającej Krotoszynowi ok. 10 mln dotacji unijnej. To pieniądze na budowę kanalizacji – inwestycji na krotoszyńskich Parcelkach.
[wiecej]

KRÓTKO, ALE RZECZOWO!
Na pytania Rzeczy odpowiada Katarzyna Lechman – uczennica I LO w Koźminie Wlkp., która zajęła drugie miejsce w IX Ogólnopolskim Konkursie na Pracę z Literatury.
[wiecej]

WSTYD NA CAŁĄ POLSKĘ!
Mocnych rumieńców nabrała sprawa rozdziału unijnych środków przez Regionalny Komitet Sterujący. Wszystko wskazuje na to, że winny to być rumieńce wstydu, i to wielkiego, na policzkach marszałka naszego województwa.
[wiecej]

DO GÓRY NOGAMI – PASJA
George Herbert Wells, angielski pisarz, autor klasyki fantastyczno – naukowej (z Wehikułem czasu na czele), mimo swego zainteresowania innymi światami całkiem mocno stąpał po naszej, realnej Ziemi. I powiedział kiedyś: Nie ma na świecie pasji równej tej, która zmusza ludzi do udawania kogoś innego.
[wiecej]

W CZYM RZECZ?
Rzecz w tym, że przed tygodniem nazwa stolicy naszego powiatu znalazła się na pierwszej stronie jednego z najbardziej poczytnych krajowych dzienników – Gazety Wyborczej, a to w kontekście upamiętnienia Ojca Świętego.
[wiecej]

KRYMINAŁKI
1 kwietnia w Baszkowie nieznani sprawcy skradli 80 metrów siatki ogrodzeniowej. Straty spowodowane tym rabunkiem wynoszą 2 tys. 217 zł.
[wiecej]

DONOSICIEL KULTURALNY

[wiecej]

TELEGRAF

[wiecej]

HOROSKOP

[wiecej]

SPRAWDŹ CENY SKUPU!
Ceny kg żywca wieprzowego z podatkiem VAT (5 procent) z 18 kwietnia:
[wiecej]