Dziś: | Wydanie z 27 kwietnia 2005 Aktualny nr: 526

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


DZIŚ W NUMERZE

RZECZ BUDOWLANA!!!


REKLAMA

 
BUDOWANIE WSPÓLNOTY
Kolejny raz w dwunastoletniej historii tytułów Krotoszynianin Roku i Przyjaciel Krotoszyna uroczyste ogłoszenie werdyktu kapituły Rzeczy miało miejsce w gościnnych progach Muzeum Regionalnego im. H. Ławniczaka.
[wiecej]

KRÓTKO, ALE RZECZOWO!
Na pytania Rzeczy odpowiada – Michał Ciesielski – Krotoszynianinem Roku 2004.
[wiecej]

POBICIE POLICJANTÓW?
Faceci w kominiarkach i przestraszeni policjanci, którzy dostają łomot. Plotka o pobiciu policjanta (-ów) tudzież o napadzie na posterunek urosła do niesamowitych rozmiarów i nie schodziła z ust mieszkańców gminy Zduny. Policja zaprzecza.
[wiecej]

O PUSTKOWIU
Pustkowie Jędrzejowskie koło Świnkowa. Było, jest... Czy będzie? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Do przewodniczącego Rady Miejskiej Krotoszyna wpłynął protest mieszkańców Pustkowia.
[wiecej]

SPRZEDADZĄ PAŁAC W STARKÓWCU?
Jest chętny do kupna pałacu w Starkówcu. Wszystkich zapewnia o tym Violetta Borzęcka spod Częstochowy, która wprowadziła się do budynku w ubiegłym tygodniu. Lokatorzy tego zabytkowego obiektu są pełni obaw.
[wiecej]

CHRUPIĄCY INTERES
Zbigniew Więcek z Borownicy (gm. Zduny) dziewięć lat temu był bezrobotnym technikiem mechanikiem. Od tego czasu w jego życiu wiele się zmieniło, a wszystko przez... chrupki.
[wiecej]

MAJĄ NOWĄ ULICĘ
Kolejna sesja Rady Miejskiej w Koźminie odbyła się 21 kwietnia. Zgodnie z przewidywaniami, na 22 spotkaniu rajców koźmińskich obecnej kadencji obyło się bez wydarzeń sensacyjnych.
[wiecej]

OCZAROWALI SŁOWEM
W miniony piątek, już po raz czwarty, w Szkole Filialnej w Dzielicach odbył się konkurs recytatorki pt. Mali czarodzieje słowa. Od 2002 roku jest on organizowany z myślą o utalentowanych uczniach klas I – III szkół podstawowych z gminy Rozdrażew.
[wiecej]

KOMPLET W ĆWIERĆFINAŁACH
Bardzo dobrze spisały się cztery drużyny z naszego powiatu grające 20 kwietnia w V rundzie piłkarskiego okręgowego Pucharu Polski. Wszystkie bowiem awansowały do ćwierćfinału.
[wiecej]

EUROPA DONNA W KROTOSZYNIE
Krotoszyn był w sobotę gospodarzem siódmego krajowego zjazdu delegatów Polskiego Forum Europy Donny – Europejskiej Koalicji do Walki z Rakiem Piersi.
[wiecej]

BARDZO PROSTA SPRAWA...
W ramach Dni Kultury Żydowskiej kaliski Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego zorganizował 16 kwietnia spotkanie z 86-letnią wrocławianką, Sławą Wołosiańską. Towarzyszyła mu wystawa fotografii Jerzego Fornalika, nauczyciela z ośrodka w podkoźmińskich Borzęciczkach, dokumentująca zainicjowaną i prowadzoną przez niego akcję Antyschematy.
[wiecej]

DO GÓRY NOGAMI – KAMIZELKA BEZPIECZEŃSTWA
Rozmawiałem z nastolatkiem, którego niedawno pobiła zgraja chuliganów w Zdunach. W całym tym głośnym zdarzeniu uderza (nomen omen) jedna charakterystyczna rzecz. Chłopak niemal zabity przez ziomoli (przypomnijmy: wstrząśnienie mózgu, utrata przytomności, liczne rany na całym ciele) nie zrobił im wcześniej absolutnie nic.
[wiecej]

W CZYM RZECZ?
Rzecz w skandalu z rozdziałem unijnych pieniędzy. Skandalu, o którym pisaliśmy wielokrotnie, ostatnio komentowanym przez media ogólnopolskie jako wstyd dla całego regionu. A niby Wielkopolska taka porządna!
[wiecej]

KRYMINAŁKI
29 marca z tartaku przy ul. Kolejowej w Kobylinie nieustalony złodziej skradł sześć szyn metalowych wartych łącznie 2 tys. zł.
[wiecej]

DONOSICIEL KULTURALNY

[wiecej]

TELEGRAF

[wiecej]

HOROSKOP

[wiecej]

OŻEŃ SIĘ Z RZECZĄ!
Spędzasz wieczory samotnie przy telewizorze i czasami masz ochotę upić się lub zwariować z rozpaczy? Nie rób tego! Z nami znajdziesz tę jedyną, tego jedynego. Nikt ze znajomych się nie dowie, że szukasz dziewczyny, chłopaka, żony lub męża.
[wiecej]

SPRAWDŹ CENY SKUPU!
Ceny kg żywca wieprzowego z podatkiem VAT (5 procent) z 25 kwietnia:
[wiecej]