Dziś: | Wydanie z 4 maja 2005 Aktualny nr: 527

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


DZIŚ KOLEJNE WYDANIE

RZECZY MŁODYCH!!!

Blaski i cienie akademików

Co się stało z „folkową stolicą”?

Szczury na bis


***


NAPISZ DO NAS!!!


RZECZMLODYCH@RZECZKROTOSZYNSKA.PL.


REKLAMA

 
HORROR NA DWÓCH KÓŁKACH
On chyba się z kimś ścigał! – mówili bezpośredni świadkowie wypadku, w którym poważne obrażenia nogi odniósł młody mężczyzna na motocyklu. Lekarze musieli ją amputować.
[wiecej]

ABSOLUTORIUM DLA JOKSIA
Dwóch radnych wstrzymało się od głosu przy udzielaniu absolutorium burmistrzowi Julianowi Joksiowi. Pozostałych siedemnaścioro rajców miejskich pozytywnie oceniło wykonanie zeszłorocznego budżetu Krotoszyna. Nikt nie głosował przeciw.
[wiecej]

GIMNAZJALIŚCI PRZETESTOWANI
Blisko 1200 uczniów z naszego powiatu przystąpiło w ubiegłym tygodniu do testów gimnazjalnych. – Wiedza potrzebna na egzaminie nie wykraczała ponad materiał przerobiony podczas trzech lat nauki. Ważna była umiejętność czytania ze zrozumieniem – podsumowuje Iwona, uczennica ostatniej klasy gimnazjum.
[wiecej]

WSZYSCY NA TAK
Burmistrz Władysław Ulatowski otrzymał jednogłośnie absolutorium za wykonanie budżetu miasta i gminy Zduny w 2004 roku.
[wiecej]

NIE SKONTROLUJĄ MZK
Nie będzie drugiej kontroli w krotoszyńskim MZK. Wniosek o sprawdzenie przetargów z 2004 roku złożył na ostatniej sesji radny miejski Dariusz Rozum.
[wiecej]

NIE ZAWSZE JEST MI DO ŚMIECHU
Rozmowa z jednym z najlepszych polskich satyryków – Marcinem Dańcem, który w ubiegłym tygodniu wystąpił w krotoszyńskim kinie Przedwiośnie.
[wiecej]

RZECZ MŁODYCH!!! – BLASKI I CIENIE AKADEMIKÓW
Mieszkanie w akademiku? Już nie mogę się doczekać! – mówi Ania, tegoroczna maturzystka. Czy rzeczywiście życie w akademiku to taka przyjemność? Większości z nas życie w domu studenckim kojarzy się z ciągłymi imprezami, zabawą i rozrywką. Wielu jednak uważa, że to wielka lekcja odpowiedzialności. Jakie są plusy i minusy?
[wiecej]

RZECZ MŁODYCH!!! – CO SIĘ STAŁO Z FOLKOWĄ STOLICĄ?
Wielu młodych nie pamięta już, że przez kilka lat Krotoszyn był sceną jednego z największych polskich festiwali muzyki folkowej. Co roku przez trzy wakacyjne dni Krotoszyn zamieniał się w kolorową, roztańczoną wioskę indiańską, tu i ówdzie przechadzali się rycerze w zbrojach ze średniowiecza, rozlegały się dźwięki afrykańskich bębnów, w powietrzu unosiła się ezoteryczna woń kadzidełek, a nad głowami latały berety…
[wiecej]

CHROŃMY KASZTANOWCE!
Miniony piątek upłynął w koźmińskiej Szkole Podstawowej nr 1 pod znakiem ekologii. Odbył się tam apel na temat ochrony przyrody. Bezpośrednio po nim nauczyciele wzięli udział w specjalnym szkoleniu.
[wiecej]

ODNAWIAJĄ SALĘ, WYMIENILI DRZWI
Mieszkańcy Rozdrażewa już po wakacjach powinni mieć do dyspozycji wyremontowaną salę Kółka Rolniczego. Jej gruntowne odnowienie było konieczne.
[wiecej]

ROBOTY NA BASENIE
Do połowy czerwca mają zostać wykonane niezbędne remonty basenu kąpielowego w Zdunach. Gmina chce należycie przygotować kąpielisko do sezonu letniego.
[wiecej]

W ÓSEMCE Z ÓSEMKĄ
W ubiegły wtorek w świetlicy SP nr 8 odbyło się kolejne spotkanie radnych Samorządowej Inicjatywy Obywatelskiej z krotoszynianami. Tym razem z mieszkańcami osiedla nr 8.
[wiecej]

KRÓTKO, ALE RZECZOWO!
Na pytania Rzeczy odpowiada Aleksander Sędzik – kierownik sekcji tenisa stołowego w KS Krotosz.
[wiecej]

DO GÓRY NOGAMI – PAMIĘTNIK ZNALEZIONY NA FESTYNIE
Wtorek, 26 kwietnia – Tata wrócił z pracy cały nerwowy. Pokłócił się ze swoim nowym szefem i dopiero w domu zaczął wymyślać, co jeszcze mógł mu powiedzieć. Na przykład: że jak kiedyś ten szef był aktywnym komunistą i jeszcze do tego podlizywał się innym czerwonym, to teraz nie powinien co niedziela demonstracyjnie biec ze złożonymi rękami do komunii, bo to niesmaczne.
[wiecej]

W CZYM RZECZ?
Rzecz w wyobraźni. Wyobraźni, której brakuje miłośnikom dużych prędkości. A zwłaszcza tym, którzy nie dość, że jeżdżą bardzo szybko, to na dodatek strasznie ryzykownie.
[wiecej]

KRYMINAŁKI
26 kwietnia na ul. Zdunowskiej w Krotoszynie nieustalony złodziej skradł rower górski. Jego wartość wynosi 500 zł.
[wiecej]

DONOSICIEL KULTURALNY

[wiecej]

TELEGRAF

[wiecej]

HOROSKOP

[wiecej]

SPRAWDŹ CENY SKUPU!
Ceny kg żywca wieprzowego z podatkiem VAT (5 procent) z 29 kwietnia:
[wiecej]