Dziś: | Wydanie z 11 maja 2005 Aktualny nr: 528

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


DZIŚ W NUMERZE


RZECZ ROLNICZA!!!


***


A JUŻ ZA TYDZIEŃ


KOLEJNE WYDANIE


RZECZY MŁODYCH!!!


REKLAMA 
HYSZKO DENERWUJE I ZACHWYCA
Dla tych, których denerwuje Rzecz Krotoszyńska i jej autorzy, mam kiepską wiadomość. Redaktor naczelna tygodnika, Roma Hyszko, już drugi raz z rzędu otrzymała Wyróżnienie Specjalne w konkursie dziennikarskim poznańskiego oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za rok 2004. Laureatce i mojej podwładnej gratuluję, jej adwersarzom ślę wyrazy głębokiego współczucia. Musicie sobie z tym jakoś poradzić, szanowni panowie!
[wiecej]

DOCENIONA PRZYJAŹŃ
W sobotę w krotoszyńskim Ratuszu odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej, podczas której Wolfgang Niess i Hubert Glaremin uhonorowani zostali tytułami Zasłużony dla Krotoszyna.
[wiecej]

KIPI KASA!!!
Najbogatszym krotoszyńskim radnym jest, tak jak rok i dwa lata temu, Dariusz Rozum. Jego najnowsze oświadczenie majątkowe znacznie się różni od poprzedniego.
[wiecej]

LEPSZY RYDZ NIŻ NIC?
Wiele dróg powiatowych na naszym terenie ma to do siebie, że korzystanie z nich często wiąże się z dużym ryzykiem – od zniszczenia pojazdu do utraty zdrowia. Nie inaczej jest z trasą łączącą Wróżewy z Lutogniewem.
[wiecej]

NASZE PRZEDWIOŚNIE EUROPEJSKIE
W piątek krotoszyńskie kino Przedwiośnie wypełnili uczestnicy konferencji pod hasłem: Polskie samorządylaureaci prestiżowych nagród Europy; korzyści wynikające z otrzymania europejskich nagród, zorganizowanej wspólnie przez warszawską Fundację Dobro Lokalne, Związek Miast Polskich i Krotoszyn.
[wiecej]

KRÓTKO, ALE RZECZOWO!
Na pytania Rzeczy odpowiada Sławomir Stalmach – prezes stołecznej fundacji Dobro Lokalne, która wespół z samorządem Krotoszyna i Związkiem Miast Polskich zorganizowała piątkowe spotkanie przedstawicieli samorządów wyróżnionych prestiżowymi nagrodami europejskimi.
[wiecej]

LEPSZY WĄSKI NIŻ ŻADEN
W połowie maja w Grębowie ruszy budowa chodnika. Inwestycję tę gmina prowadzi wespół z Powiatowym Zarządem Dróg.
[wiecej]

CZEKAJĄC NA BOISKO
Gimnazjum nr 2 w Krotoszynie nie ma boiska sportowego. Pomimo tego braku uczniowie dwójki osiągają świetne wyniki w zawodach. Wszyscy związani z tą szkołą z niecierpliwością oczekują szybszych działań władz samorządowych i rozwiązanie problemu.
[wiecej]

JEDENASTY DZIEŃ INTEGRACJI
Po raz jedenasty krotoszyński Zespół Szkół Specjalnych organizuje Dzień Integracji. Impreza odbędzie się 18 maja na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Sportowej.
[wiecej]

KOLEJNY SŁYNNY SMOLICZANIN
Arkadiusz Lach zasłynął w kraju i za granicą jako specjalista od nadużyć i przestępstw w cyberprzestrzeni oraz wykorzystywania dowodów elektronicznych w procesach karnych. Dlaczego o nim piszemy? Bo pochodzi ze Smolic.
[wiecej]

BOISKO DLA STANIEWA
Prawie 150 tysięcy złotych pochłonie utworzenie boiska sportowego w Staniewie. Realizacja tej inwestycji związana jest z zatwierdzeniem na ostatniej sesji Rady, Planu Rozwoju Miejscowości na terenie gminy Koźmin Wlkp.
[wiecej]

DWA PUCHARY BURMISTRZA
W rozegranych 1 maja na zbiorniku Błonie zawodach wędkarskich o Puchar Burmistrza Krotoszyna wyłoniono… dwóch zwycięzców.
[wiecej]

NIE BYŁO MI NA KABARET
Najwięcej fanów mam wśród dzieci – mówi Steffen Möller, znany niemal wszystkim Polakom z roli w serialu M jak miłość i cyklicznego programu telewizyjnego Europa da się lubić. – Ostatnio taka pani do mnie podeszła i powiedziała, że jej trzyletni synek mnie kocha, a gdy wieczorem ona kładzie go do łóżka, prosi: „Mamo, pocałuj mnie na noc, ale tak dziwnie, jak Stefan Małgosię”.
[wiecej]

PRZYZWOITE WILKI
Występ Wilków, muzycznej gwiazdy Dni Krotoszyna, ściągnął w piątkowy wieczór na Rynek tłumy mieszkańców. Gawliński i spółka dali przyzwoity koncert, jednak nie zachwycili.
[wiecej]

JA JESTEM WŚCIEKLIZNA
1 maja w krotoszyńskim klubie Kinova wystąpiła grająca muzykę gotycką grupa Closterkeller. Po potężnej dawce ostrego, mrocznego grania charyzmatyczna Anja Ortodox wdała się w ponadgodzinną rozmowę z uczestnikami koncertu. Również nam udało się z nią porozmawiać.
[wiecej]

DO GÓRY NOGAMI – WILCZE ECHA
Przy okazji wizyty grupy Wilki podczas Dni Krotoszyna i á propos kolejnej emisji w TV kiczowatego filmu Młode wilki warto wspomnieć o prawdziwych wilkach.
[wiecej]

W CZYM RZECZ?
Rzecz w tym, że gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść. Czasami wystarczą trzy. Akurat tylu organizatorów miała piątkowa ogólnopolska konferencja w kinie Przedwiośnie, podsumowująca rok naszej przynależności do Unii Europejskiej i korzyści dla społeczności lokalnych z wyróżnień przyznawanych miastom przez Radę Europy.
[wiecej]

KRYMINAŁKI
10 kwietnia z samochodu ciężarowego zaparkowanego na ul. Transportowej w Krotoszynie skradziono tablice rejestracyjne. Policja ujęła rabusia. Jest nim mieszkaniec stolicy powiatu.
[wiecej]

DONOSICIEL KULTURALNY

[wiecej]

TELEGRAF

[wiecej]

HOROSKOP

[wiecej]

SPRAWDŹ CENY SKUPU!
Ceny kg żywca wieprzowego z podatkiem VAT (5 procent) z 9 maja:
[wiecej]