Dziś: | Wydanie z 18 maja 2005 Aktualny nr: 529

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


DZIŚ KOLEJNE WYDANIE

RZECZY MŁODYCH!!!

Krwiste www


Komórkowy zawrót głowy

Europejskie multimedialne niebo


Nadchodzi król

***


NAPISZ DO NAS!!!


RZECZMLODYCH@RZECZKROTOSZYNSKA.PL


REKLAMA

 
BEZWSTYDNE OSZUSTKI
Dwie oszustki w wyjątkowo bezczelny sposób okradły starszego, schorowanego mężczyznę. Weszły do jego domu podstępem. Zabrały mu z portfela 1000 złotych. Ostatnie pieniądze, jakie w tym miesiącu miał na życie... Nic dziwnego, że po tym zdarzeniu trafił do szpitala.
[wiecej]

1500 KIEROWCÓW BEZ PRAWKA
Około 1500 kierowców z powiatu krotoszyńskiego nie wymieniło dotąd starych praw jazdy. Za brak nowego dokumentu policjanci mogą nałożyć dwustuzłotowy mandat.
[wiecej]

ULICA MAHLE ZAMIAST RASZKOWSKIEJ?
Związki zawodowe z krotoszyńskiego przedsiębiorstwa Mahle złożyły w Radzie Miejskiej wniosek o przemianowanie części ulicy Raszkowskiej na ulicę Mahle. Początkowo pomyślałem: Mocno tu pachnie wazeliną.
[wiecej]

WIĘZIENIE DLA WAŁKA ZBOŻOWEGO
Na pięć i pół roku więzienia skazany został Arkadiusz S., ostatni właściciel młyna i elewatora w Krotoszynie. Sąd obciążył oskarżonego 10 tysiącami złotych kosztów sądowych i ukarał 21 tys. zł grzywny. Wyrok jest nieprawomocny. Oskarżony nie stawił się na jego ogłoszenie.
[wiecej]

MILION NA BASZKOWSKĄ SALĘ
Możliwe, że w budynek położony niedaleko szkoły, czyli Dom Strażaka – dużą salę o małych możliwościach, gmina zainwestuje prawie milion złotych. I wreszcie powstanie to, co powinno na samym początku: sala sportowa z prawdziwego zdarzenia, a do tego miejsce, w którym będzie można bez wstydu zorganizować każdą imprezę!
[wiecej]

LAPIDARIUM NA OSTROWSKIEJ
Na cmentarzu żydowskim w Krotoszynie przy ul. Ostrowskiej powstanie lapidarium. Ten sposób upamiętnienia dawnych mieszkańców Ziemi Krotoszyńskiej zaakceptował naczelny rabin kraju, Michael Schudrich.
[wiecej]

ZNIKNĄ STARE POMPY
Do krotoszyńskiego cmentarza komunalnego już niebawem zostanie doprowadzona bieżąca woda. Tym samym największy problem osób odwiedzających nekropolię zostanie zlikwidowany.
[wiecej]

RUSZAJĄ ROBOTY NA PARCELKACH
W tym tygodniu rozpoczyna się kanalizowanie osiedla Parcelki w Krotoszynie. Inwestycja gminna obejmie 51 ulic, rury będą instalowane na długości 35 kilometrów, a koszt wieloetapowej budowy wyniesie ponad 13 mln zł.
[wiecej]

KRÓTKO, ALE RZECZOWO!
Na pytania Rzeczy odpowiada Andrzej Kaik – naczelnik wydziału gospodarki i inwestycji Urzędu Miejskiego w Krotoszynie.
[wiecej]

ZDUNOWSKI TONY HALIK
W ramach Tygodnia Bibliotek placówka zdunowska przygotowała szereg nieszablonowych atrakcji. Jedną z nich był wieczór zatytułowany Śladami Inków. Po tych śladach właśnie z upodobaniem wędruje rodowity zdunowianin – Tomek Kasprzak.
[wiecej]

OŚWIADCZENIE LUBELSKIEGO ODDZIAŁU STOWARZYSZENIA PISARZY POLSKICH
W ostatnich dniach byliśmy świadkami obchodów zakończenia II wojny światowej, które odbyły się z udziałem naszej rządowej delegacji w Moskwie. W związku z tym pragniemy zwrócić uwagę na kilka faktów.
[wiecej]

PRZYJACIEL W KARYKATURZE
Bernard Nowak – Przyjaciel Krotoszyna, lubelski pisarz.
[wiecej]

DO GÓRY NOGAMI – BASTION LUDZI ROZMIĘKCZONYCH
Maj to miesiąc muzyki. Te festyny, majówki, Dni Czegoś Tam, te dwa długie weekendy… To wszystko wiąże się z graniem i śpiewaniem. Tym samym zdecydowanie sprzyja atmosferze luzu, a nawet – atmosferę taką tworzy. Bo w muzyce tkwi siła.
[wiecej]

W CZYM RZECZ?
Rzecz w tym, co urzędnicy lubią nazywać infrastrukturą – wodociągach, kanalizacji, liniach elektrycznych i telefonicznych. Bez nich trudno sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie domowych gospodarstw.
[wiecej]

KRYMINAŁKI
1 sierpnia 2004 r. nieznana osoba, posługując przywłaszczonym dowodem osobistym mieszkańca Krotoszyna, zawarła umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych. Od tego czasu nie zapłaciła operatorowi za abonament oraz za wykonane rozmowy telefoniczne. Na razie nie oszacowano strat spowodowanych tym występkiem.
[wiecej]

DONOSICIEL KULTURALNY

[wiecej]

TELEGRAF

[wiecej]

HOROSKOP

[wiecej]

SPRAWDŹ CENY SKUPU!
Ceny kg żywca wieprzowego z podatkiem VAT (5 procent) z 16 maja:
[wiecej]