Dziś: | Wydanie z 25 maja 2005 Aktualny nr: 532

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


DZIŚ W NUMERZE

RZECZ MOTORYZACYJNA!!!


***


A JUŻ ZA TYDZIEŃ

KOLEJNE WYDANIE


RZECZY MŁODYCH!!!


REKLAMA 
PALIWOWA ZMOWA?
Ten temat poruszamy nie po raz pierwszy, zresztą – jest stale aktualny. Ceny paliw w Krotoszynie i okolicy zawsze są wyższe niż u sąsiadów – w Miliczu, Jarocinie, Gostyniu, Rawiczu.
[wiecej]

ZA ŚWINIE UMORZENI, ZA KROWY ZAWIESZENI!
Były zarząd RSP w Baszkowie winny! Sąd skazał Mieczysława K, Andrzeja K i Pawła W. na kary więzienia w zawieszeniu i niewielkie grzywny. Likwidator spółdzielni, Włodzimierz Grzeszczak, jest niezadowolony i z postępowania dowodowego, i z wysokości kar.
[wiecej]

W MINUTĘ KROTOSZYN PARTNEREM?
Pięciu japońskich dziennikarzy gościło w piątek w Krotoszynie. Jednodniowy pobyt w stolicy naszego powiatu był częścią programu tygodniowego zwiedzania Polski przez przedstawicieli mediów z Kraju Kwitnącej Wiśni.
[wiecej]

KRÓTKO, ALE RZECZOWO!
Na pytania Rzeczy odpowiada Yamato Fujiyoshi – londyński korespondentem największego dziennika w Japonii.
[wiecej]

ZMIENIAJĄ ORGANIZACJĘ RUCHU
31 maja Powiatowy Zarząd Dróg wprowadzi zmianę organizacji ruchu na ulicach w obrębie Zespołu Szkół na Błoniu. Jest ona związana z mającym się zakończyć pod koniec maja generalnym remontem ulicy Św. Antoniego, placu Szkolnego oraz ul.Głowackiego.
[wiecej]

ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSÓW MZK
Od czwartku 26 maja (Boże Ciało) do soboty 28 maja.
[wiecej]

SZANSA NA DUŻĄ KASĘ!
Promenada wzdłuż Orli, amfiteatr nieopodal ul. Grębowskiej, upiększenie starej części Koźmina? Czemu nie! To wszystko jest realne dzięki programowi rewitalizacji miasta.
[wiecej]

UTALENTOWANE ISKIERKI
W ostatni czwartek w sali Kółka Rolniczego roiło się od ptactwa mówiącego ludzkim głosem. Młodzi aktorzy z Amatorskiego Teatrzyku Dziecięcego Iskierki wystawili przedstawienie Brzydkie kaczątko.
[wiecej]

OSTRA JAZDA W KOŹMINIE
In-Grid, Lech Janerka, Irena Jarocka, No To Co oraz mnóstwo innych występów i imprez towarzyszących. Tegoroczne Dni Koźmina, które odbędą się w pierwszy weekend czerwca, zapowiadają się niezwykle ciekawie.
[wiecej]

ŻEBY TAK BYŁO ZAWSZE
Kiedy przed czterema laty po raz pierwszy przestąpili próg mieszkania Anieli i Henryka Baranów, właściwie od razu było widać, że z tego spotkania narodzi się przyjaźń. A dzieli ich całe pokolenie, 900 kilometrów, narodowość, historia i parę jeszcze innych rzeczy...
[wiecej]

TEN CMENTARZ KRZYCZY!
Przed tygodniem pisaliśmy o wizycie rabina Michaela Schudricha w Krotoszynie i planach upamiętnienia naszych starszych braci w wierze, spoczywających na zrównanym z ziemią przez hitlerowców cmentarzu przy Ostrowskiej. Można odetchnąć z ulgą i powiedzieć: Nareszcie! Nareszcie, po ponad 60 latach, rozbierany jest murek z macew przy kościółku św. Rocha. Nareszcie na skraju kirkutu powstanie lapidarium.
[wiecej]

KROTOSZYŃSKIE AKCENTY W WADOWICACH
W wigilię 85 rocznicy urodzin Papieża Polaka na wadowickim rynku zgromadziły się tłumy. Koncert Wadowice Janowi Pawłowi II z miłością transmitował I Program TVP oraz TV Polonia. To piękne spotkanie miało aż dwa akcenty krotoszyńskie.
[wiecej]

SZCZEGÓLNY DZIEŃ
22 maja br. pięcioro niepełnosprawnych dzieci przystąpiło do I Komunii św. podczas niedzielnej Mszy w kościele pw. Andrzeja Boboli w Krotoszynie.
[wiecej]

UZGODNILI TERMIN ZJAZDU W LO
W przyszłym roku LO im. H. Kołłątaja obchodzić będzie 170-lecie istnienia. To dobra okoliczność na spotkanie rozsianych po kraju i świecie absolwentów.
[wiecej]

DO GÓRY NOGAMI – DELFINY NASZEJ ESTRADY
W minionym tygodniu pierwszy raz w życiu trzymałem kciuki za to, aby nasza reprezentacja jak najszybciej odpadła z eliminacji. Nie piłkarska. Piosenkarska. To anty – kibicowanie, tylko z pozoru mało patriotyczne, miało miejsce podczas transmisji Festiwalu Eurowizji.
[wiecej]

W CZYM RZECZ?
Rzecz w strefie, a raczej – podstrefie (bo nowych stref nie wolno już tworzyć, pozostaje możliwość rozwijania istniejących). Specjalnej, ekonomicznej. Pomysł pojawił się podobno w trakcie niedawnej wizyty burmistrza w Państwowej Agencji Inwestycji Zagranicznych.
[wiecej]

KRYMINAŁKI
11 maja 47-letni mieszkaniec Krotoszyna zrabował z terenu kopalni piasku w Perzycach 36 sztuk płyt betonowych, łącznie wartych 900 zł. Został zatrzymany przez policję.
[wiecej]

DONOSICIEL KULTURALNY

[wiecej]

TELEGRAF

[wiecej]

HOROSKOP

[wiecej]

OŻEŃ SIĘ Z RZECZĄ!
Spędzasz wieczory samotnie przy telewizorze i czasami masz ochotę upić się lub zwariować z rozpaczy? Nie rób tego! Z nami znajdziesz tę jedyną, tego jedynego. Nikt ze znajomych się nie dowie, że szukasz dziewczyny, chłopaka, żony lub męża.
[wiecej]

SPRAWDŹ CENY SKUPU!
Ceny kg żywca wieprzowego z podatkiem VAT (5 procent) z 23 maja:
[wiecej]