Dziś: | Wydanie z 31 maja 2005 Aktualny nr: 533

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Dziś

Rzecz Młodych!


REKLAMA 
Wyścig po śmierć
Nie było słychać pisku opon, po prostu ogromny hałas, a potem na chwilę zapadła grobowa cisza. W czwartek około godziny 13.00 na skrzyżowaniu ulic Raszkowskiej i Więźniów Politycznych w Krotoszynie doszło do tragicznego wypadku.
[wiecej]

Krótko, ale rzeczowo!
odpowiada Feliks Majchrzak, radny Rady Miejskiej w Krotoszynie
[wiecej]

Farmer Roku w Jasnym Polu!
To, że rolnictwo wielkopolskie jest najlepsze w kraju, wiedzą nawet w Warszawie. To, że w naszym powiecie są znakomici gospodarze, to już my wiemy najlepiej. Teraz jednak wiemy też, że mamy najlepszych farmerów roku 2005! To Osuchowie z Jasnego Pola!
[wiecej]

Szkoła szczególnej troski
Rozmowa z wiceburmistrzem Krotoszyna Ryszardem Czuszke, odpowiedzialnym za oświatę.
[wiecej]

Krotoszyn walczy o strefę ekonomiczną
Przed tygodniem pisaliśmy o dużym prawdopodobieństwie utworzenia w Krotoszynie podstrefy wałbrzyskiej specjalnej strefy ekonomicznej. Ten ważny temat przybliżył wszystkim obecnym na środowej sesji burmistrz Julian Jokś.
[wiecej]

Wizyta syna przedwojennego starosty
W ubiegłym tygodniu odwiedził Krotoszyn profesor Stefan Hahn, emerytowany pracownik naukowy Politechniki Warszawskiej na wydziale elektroniki i członek rzeczywisty Polskiej Akademii Nauk. Jego ojciec Konrad Hahn był starostą powiatu krotoszyńskiego przez 20 lat (1899 – 1919 r.).
[wiecej]

Radni przeciwni podwyżkom za wodę i ścieki
Najmniejszego poparcia nie znalazły w Radzie Miejskiej Krotoszyna nowe stawki za pobór wody i odprowadzanie ścieków. 12 osób głosowało przeciw, 8 wstrzymało się od głosu.
[wiecej]

Wpis do ewidencji – za darmo

[wiecej]

Zasypią wykopaliska na Piaskach?
Jest w gminie Zduny wzgórze, które przypomina zamierzchłą przeszłość. To miejsce, gdzie w czasach pierwszych Piastów stał gród warowny. Dzisiaj w zagajniku, który wyrósł na wzgórzu, znaleźć można niewiele. Jakieś doły, trochę kamieni... Nic ciekawego dla laika.
[wiecej]

Rozruszać małomiasteczkową młodzież

[wiecej]

Atrakcji nie zabraknie
Zeszłoroczne, pierwsze w historii gminy Dni Ziemi Cieszkowskiej, udały się nad wyraz. Co ciekawe, uczestniczyli w nich gremialnie także zdunowianie i miliczanie, chwaląc poziom imprezy, trochę zazdroszcząc i zapowiadając swój udział w następnej takiej zabawie. Cieszkowski samorząd wespół z miejscowym ośrodkiem kultury zadbał o ciąg dalszy. Publikujemy szczegółowy program lokalnego świętowania, zachęcając Państwa do odwiedzenia cieszkowskiego stadionu w najbliższy wekend. Atrakcji nie zabraknie!
[wiecej]

Wysprzątali cmentarz

[wiecej]

Królestwo za ortografię!

[wiecej]

DO GÓRY NOGAMI - Utopione (?) pieniądze
Zaskakującą porą roku – głównie dla polskich drogowców – jest zima. Tymczasem okazuje się, że narodziła się nowa świecka tradycja: otóż jeszcze bardziej zaskakiwać potrafi lato! Tym razem nie drogowców, tylko szefów krotoszyńskiej pływalni przy Ogrodowskiego.
[wiecej]

W czym rzecz?
Rzecz w tym, że jeszcze rok potrwa kadencja samorządów lokalnych. Obecna Rada Miejska Krotoszyna dość znacząco odbiega sposobem funkcjonowania od swoich poprzedniczek, zupełnie jak miłościwie (niemiłościwie!) nam panujący parlament. Jedną z zadziwiających nowości, jakie wprowadziła, jest odebranie zwykłym mieszkańcom gminy prawa głosu na sesjach. Wprawdzie punkt wolne głosy nadal istnieje w każdym porządku obrad, ale zezwala na publiczne dzielenie się opiniami czy zgłaszanie uwag wyłącznie radnym, sołtysom, przewodniczącym rad osiedlowych i innym wyraźnie zaproszonym gościom.
[wiecej]