Dziś: | Wydanie z 14 czerwca 2005 Aktualny nr: 536

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Dziś

Rzecz Młodych i płyta CDROM!
REKLAMA

 
Utonął na Błoniu
Martwego 33-letniego mężczyznę wyłowiono ze stawu na krotoszyńskim Błoniu. Wszystko wskazuje na to, że leżał w wodzie przez kilka dni. Na razie nie wiadomo, jak tam się znalazł. Śledztwo prowadzi prokuratura. - Nie stwierdzono żadnych obrażeń ciała, które mógł odnieść, kiedy jeszcze żył - wyjaśnił Mirosław Gałęski, zastępca prokuratora rejonowego.
[wiecej]

Przeznaczeni na odstrzał?
- My jesteśmy przeznaczeni na odstrzał. Już nie wierzymy w sprawiedliwość, bo sytuacja w naszej szkole tak naprawdę nikogo nie obchodzi. Ani gminy, ani kuratorium. Wszyscy tracą nadzieję, że cośkolwiek kiedykolwiek się zmieni. Niektóre osoby ze związku już zostały skruszone. Pojedynczych pracowników zawsze łatwiej złamać - te gorzkie słowa usłyszeliśmy od jednej z nauczycielek pracujących w Szkole Podstawowej nr 4 w Krotoszynie.
[wiecej]

Strefa pytań i szans
Strefą pytań i szans pozostaje na razie krotoszyńska część specjalnej wałbrzyskiej strefy ekonomicznej. Czy jeszcze tego lata stanie się faktem?
[wiecej]

Prestiżowa nagroda dla Krotoszynianina Roku
Wybrany przez kapitułę Rzeczy Krotoszynianin Roku 2003, Jerzy Fornalik, pedagog ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Borzęciczkach, współtwórca akcji Antyschematy, o której wielokrotnie pisaliśmy, został laureatem Nagrody Fundacji Polcul!
[wiecej]

Zakład utylizacji - prawda i mity
Być może za dwa lata rozpocznie się budowa zakładu zagospodarowania odpadów w Sulmierzycach. Zdaniem władz Związku Gmin Zlewni Górnej Baryczy inwestycja niesie z sobą więcej plusów niż minusów. Na pewno nie będzie to dziura w ziemi, do której wrzucane będą odpady.
[wiecej]

Z Afryką za pan brat
Młodzi rozdrażewianie znają Afrykę jak mało kto. W ubiegłym tygodniu dobiegł końca ogólnopolski konkurs Mój szkolny kolega z Afryki. Uczniowie SP z Rozdrażewa zajęli IV miejsce, a gimnazjaliści znaleźli się na V. W kategorii dramat szkoła zajęła bardzo wysokie drugie miejsce.
[wiecej]

Mistrz wszczepiania
Po trzech latach od ostatniego pobytu odwiedził Krotoszyn Wolfgang Spithaler, niemiecki chirurg, dyrektor medyczny Szpitala Św. Augustyna w Dűren. Jego wykład o złamaniach kości udowej z uszkodzeniami stawu biodrowego zainaugurował piątkową konferencję naukową Wielkopolskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Chirurgów Polskich.
[wiecej]

Zjazd chirurgów

[wiecej]

Pierwsze absolutorium

[wiecej]

Zmiana warty w LO

[wiecej]

Echa publikacji - Wytwórnia smrodu i toksyn?

[wiecej]

Listy do rzeczy - Raz w roku należy się impreza!

[wiecej]

Listy do rzeczy - Nie chciała tańczyć, jak władza chce

[wiecej]

Do góry nogami - Pamiętnik pisany w Jarocinie

[wiecej]

W czym rzecz ?

[wiecej]