Dziś: | Wydanie z 21 czerwca 2005 Aktualny nr: 537

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do przeczytania.
REKLAMA 
Satanista niedouczony też groźny
Napis, który widzicie na fotografii, znajduje się na cmentarzu parafialnym w Baszkowie. Trawa została wypalona, najprawdopodobniej środkiem chemicznym. Nieopodal, a właściwie przy samym rysunku, znajdują się groby dziecięce.
[wiecej]

Kubiak i Maleszka chcą ulicy Mahle!
Na 30 czerwca Rada Miejska szykuje uchwałę o przemianowaniu części ulicy Raszkowskiej w Krotoszynie na ulicę Mahle. Gotowy jest jej projekt, niebawem ma zostać omówiony przez komisje stałe. Czy radni wezmą pod uwagę sprzeciw opinii publicznej, czy też, jak w przypadku podnoszenia sobie diet, kompletnie ją zlekceważą?
[wiecej]

Cena brawury
Nadal nie wiadomo, kto zawinił wypadkowi, który wydarzył się 26 maja na skrzyżowaniu ul. Raszkowskiej z Więźniów Politycznych w Krotoszynie.
[wiecej]

Ortografia domeną dziewczyn
Szóstą edycję konkursu Powiatowy Król Ortografii wygrały Natalia Drygas ze Szkoły Podstawowej w Lutogniewie i Katarzyna Maśko z Gimnazjum nr 4. Wszyscy laureaci otrzymali cenne nagrody.
[wiecej]

To już 140 lat!
W sobotę w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Koźminie Wlkp. odbył się zjazd z okazji 140 - lecia istnienia szkoły.
[wiecej]

Echa publikacji - Wiceburmistrz Czuszke odpowiada

[wiecej]

Pierwsze takie absolutorium

[wiecej]

Listy do rzeczy - Trzy razy w sprawie LO im . H. Kołłątaja

[wiecej]

Grali na dziecięce wakacje
Pod hasłem Podaruj dzieciom wakacje 19 czerwca odbył się na krotoszyńskim stadionie mecz piłkarski. Księża zmierzyli się w nim z policjantami.
[wiecej]

Szkoła bez ściemy
16 czerwca w kobylińskim kinie Świt odbyło się spotkanie z udziałem młodzieży powiatu krotoszyńskiego. Próbowano rozwiązać problemy młodych z niewielkich miasteczek.
[wiecej]

Takie coś za koszulą!
Co roku w okresie wiosenno-letnim na trasie Orla - Dobrzyca plaga odrażających owadów ogołaca przydrożne drzewa z liści. Gąsienice szczególnie doskwierają mieszkańcom Orli.
[wiecej]

Świetlana przyszłość przed Krotoszynem?
Radni powiedzieli tak podstrefie ekonomicznej w Krotoszynie. To może oznaczać nowe miejsca pracy oraz przyciągnięcie nowych inwestorów. Najwięcej jednak zyska niemiecki koncern Mahle, którego krotoszyński zakład zostanie zwolniony z płacenia podatków lokalnych.
[wiecej]

Pod naszym patronatem - Alternatywny weekend
Przed dwa dni Krotoszyn był rajem dla znudzonych szarością dnia codziennego, spragnionych kulturalnej strawy mieszkańców. W związku z odbywającym się u nas Slot Festem każdy mógł wziąć udział w warsztatach czy wykładach albo posłuchać rewelacyjnej muzyki, jakiej nie serwuje ani VIVA, ani MTV.
[wiecej]

Do góry nogami - Miernota składa życzenia

[wiecej]

W czym rzecz ?

[wiecej]