Dziś: | Wydanie z 28 czerwca 2005 Aktualny nr: 538

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Dziś dodatek - Rzecz Multimedialna - zapraszamy do przeczytania.


REKLAMA 
Ty ku..., ja cię zabiję!
Krotoszyńska prokuratura skierowała do Sądu Okręgowego w Kaliszu akt oskarżenia przeciwko 40-letniemu mieszkańcowi gminy Krotoszyn, który 2 kwietnia chciał zabić siekierą swoją byłą żonę, matkę jego pięciorga dzieci.
[wiecej]

Kordus-Kaźmierczak złożyła odwołanie
Katarzyna Kordu-Kaźmierczak, od pięciu lat dyrektor LO im. H. Kołłątaja w Krotoszynie, zlożyła u wojewody wniosek o unieważnienie konkursu na zajmowane przez nią stanowisko.
[wiecej]

Kierowco! Tylko nie na pamięć!
Od przeszło dwóch miesięcy w Krotoszynie na ul. Staszica, na odcinku od Łąkowej do Zdunowskiej, obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. Problem w tym, że wielu kierowców, nie stosuje się do niej. - Po prostu jeżdżą na pamięć - komentuje Włodzimierz Szał, rzecznik krotoszyńskiej policji.
[wiecej]

Zamknij pan tego kundla!
- Idę rano do pracy, po 4.00 było, a tu dwa psy - jak cielaki, takie wielkie! Kundle spuszczone z łańcucha po drodze sobie biegały. I co tu robić, do roboty iść trzeba... - opowiada Wojciech, mieszkaniec jednej z wiosek naszego powiatu. Takie sytuacje zdarzają się notorycznie. Czy właściciele czworonogów nie są świadomi, jakie zagrożenie stwarzają, puszczając psy samopas?
[wiecej]

Oszukał rolników - stanie przed sądem
23 czerwca krotoszyńska Prokuratura Rejonowa skierowała do miejscowego sądu akt oskarżenia przeciwko Markowi Cz. z Wielunia, prowadzącemu tam skup zwierząt rzeźnych i sprzedaż mięsa.
[wiecej]

Tartak ożyje
Tartak w Kobylinie po rocznej przerwie znowu ma szansę ożyć. Spółka Witar, która jest jego właścicielem, właśnie finalizuje sprzedaż zakładu. Byli pracownicy, obecnie bezrobotni, wiążą niemałe nadzieje z nowym - starym tartakiem.
[wiecej]

Gazeta nowa, ale stara
Kilkanaście dni temu na koźmińskim rynku pojawiła się nowa lokalna gazeta. Gazeta Koźmińska, bo o niej mowa, jest dwutygodnikiem. Powstała na gruzach Naszej Gazety, miesięcznika, który ukazywał się do grudnia ubiegłego roku.
[wiecej]

Pierwszy dzień Rozdrażewa
Po raz pierwszy w historii Rozdrażewa odbędzie się Dzień Gminy. Slalom z taczką, bieg sztafetowy w workach, rzut piłeczką, skok z miejsca, zwijanie wełny, rzut jajkiem - to konkurencje przewidziane dla uczestników turnieju zorganizowanego z tej okazji.
[wiecej]

Bratanki w Zdunach
Gabor Lombar i Gyorgy Hartung, burmistrzowie z Węgier, reprezentujący Związek Gmin Nadbalatońskich, spędzili ostatni weekend w Zdunach. Uczestniczyli w tamtejszych Dniach Garncarstwa, a w niedzielne przedpołudnie, w towarzystwie starosty, wicestarosty i przewodniczącego Rady Powiatu, spacerowali po Krotoszynie.
[wiecej]

Likwidacja służy Asko
Spółdzielnia Asko jest od 12 lat w stanie likwidacji i - paradoksalnie - likwidacja ta... całkiem nieźle służy kondycji firmy. Czy uda się przekształcić ją w nowy podmiot gospodarczy?
[wiecej]

Czy chłopiec musiał zginąć?
Mieszkańcy Gałązek (gm. Koźmin Wlkp.) są wstrząśnięci tragedią, do której doszło w tej miejscowości 18 czerwca. 9-letni chłopiec zginął pod kołami samochodu, a stało się to kilkadziesiąt metrów od jego domu, na oczach matki.
[wiecej]

Mówią, że jestem samobójcą
Po opublikowaniu odpowiedzi wiceburmistrza Ryszarda Czuszke na list nauczycielki z SP nr 4 Mirosławy Urbaniak (RK nr 23 z 7 czerwca), będący polemiką z wypowiedziami zastępcy włodarza gminy ujętymi w wywiadzie Szkoła szczególnej troski (RK nr 22 z 31 maja), otrzymaliśmy kolejny list - tym razem od Mariusza Urbaniaka, męża Mirosławy.
[wiecej]

Sezon na pobokach
Do świata lepszego, opartego na wrażliwości i wynikającej z niej szeroko pojętej sztuce, przeniósł swoich gości w ubiegły piątek Paweł Płócieniczak, współwłaściciel klubu Kinova. Wspomagali go wierni przyjaciele.
[wiecej]

Do góry nogami - Marzenia w odcinkach

[wiecej]

W czym Rzecz?

[wiecej]