Dziś: | Wydanie z 5 lipca 2005 Aktualny nr: 539

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do przeczytania!


REKLAMA 
Piersi, słońce i woda

[wiecej]

Na razie nie Mahle

[wiecej]

Chojnicki odstawia szopki
To, że zachowanie radnego Leszka Chojnickiego z Borzęciczek dodaje kolorytu każdej koźmińskiej sesji, nie jest niczym nadzwyczajnym. Jednak zdaniem wielu osób na ostatnich, czwartkowych obradach przeholował.
[wiecej]

Nowy termin rozmów

[wiecej]

Uwaga na suche gałęzie!
Cmentarz przy ulicy Raszkowskiej słynie z gęstego zadrzewienia. Dzięki temu nekropolia stanowi miejsce urokliwe. Problemem jednak jest to, że wśród wielu zdrowych drzew znajdują się także uschnięte w całości lub częściowo. Zdaniem wielu osób stanowi to duże zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia ludzi.
[wiecej]

Nogi można połamać!
- Kiedy wreszcie położą tu porządny chodnik? - pyta rozzłoszczony Czytelnik. Chodzi o trotuar na ulicy Fabrycznej. Trudno się dziwić temu zbulwersowaniu, stan chodnikowej nawierzchni jest fatalny.
[wiecej]

Matura zadowala, ale nie zachwyca
W ubiegłym tygodniu abiturienci poznali wyniki nowej matury. W naszym powiecie do egzaminu dojrzałości przystąpiło ponad 800 uczniów liceów ogólnokształcących i profilowanych. Jego wyniki są zadowalające, jednak nie zachwycają…
[wiecej]

Czekaliśmy na to 10 lat!
W pierwszej połowie lipca ruszy remont gminnej drogi prowadzącej z Wałkowa przez Borzęcice w kierunku Sapieżyna. Zostanie tam przebudowany ponaddwukilometrowy odcinek trasy.
[wiecej]

Pobiegną dookoła parafii
W zeszłym roku trasa kobierskiego biegu dookoła parafii liczyła 40 kilometrów. Tym razem zostanie nieco wydłużona, aby osiągnąć wymiary maratońskie.
[wiecej]

Nauczycielowi Wolności

[wiecej]

Pozwolił im stanąć na własnych nogach
Dzięki wszczepionym endoprotezem mogą chodzić. Mowa o pacjentach operowanych przez doktora Wolfgana Spithalera i jego zespół medyczny. W tym roku mija piętnaście lat od chwili rozpoczęcia współpracy krotoszyńskiego szpitala z lecznicą w niemieckim Dueren. Z tej okazji niemieckich przyjaciół zaproszono do Krotoszyna.
[wiecej]

Nieprzemyślana decyzja

[wiecej]

Gdzie diabeł powiedział dobranoc
Legenda mówi, że za czasów potopu szwedzkiego okolicę Rozdrażewka odwiedził… diabeł. Jako dowód jego wizyty miejscowi pokazują odbite w kamieniu kopyta i pośladki przybysza z piekła.
[wiecej]

Farba nie tylko do malowania…
Letnie, ciepłe popołudnie. Temperatura powoli staje się nieznośna. Leżysz obok starego spróchniałego pnia, okryty wysoką trawą. Twoje oczy starają się dostrzec choćby najmniejszy, najdrobniejszy ruch. Wiesz, że każdy szmer może zaważyć o twoim być albo nie być.
[wiecej]

Wołający na puszczy?
Wydaję „Forum”, choć znam przenikliwe spostrzeżenie Jacka Kuronia: „Kto chce się podobać wszystkim, ten nie powinien wydawać gazety, lecz grać w orkiestrze”. Otóż to. A jednak wolę ryzyko, samodzielność i swobodne pisanie - mówi Michał Ciesielski z Kobylina, Krotoszynianin Roku 2004, wydawca i redaktor pisma Formum Kobylińskie, które jesienią obchodziło dziesieciolecie.
[wiecej]

Wielkopolski Festiwal Młodzieży - Szansa dla młodych artystów
To będzie impreza dla wszystkich. Dla tych, którzy lubią hip-hop i break dance, tych, co kochają rocka, dla młodych artystów plastyków, dla poetów i grup teatralnych. Wielkopolski Festiwal Młodzieży Teraz Młodzi odbędzie się 18 i 19 sierpnia w Jarocinie. Również Ty możesz się na nim pokazać szerokiej publiczności.
[wiecej]

W czym rzecz ?

[wiecej]