Dziś: | Wydanie z 12 lipca 2005 Aktualny nr: 540

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do przeczytania.


REKLAMA 
Kryzys w Zakładach Mięsnych?
Trudna sytuacja w Zakładach Mięsnych Krotoszyn. Co robi właściciel – Czesław Jagła? Szuka inwestora czy załatwia duży kontrakt, który uratuje jego firmę?
[wiecej]

Melina na cmentarzu
Trudno nie być oburzonym stanem, w jakim znajduje się cmentarz ewangelicki przy ul. Rawickiej w Krotoszynie. – Miejsce to stopniowo, ale systematycznie zamienia się w śmietnisko i melinę – pisze Czytelniczka Rzeczy.
[wiecej]

Byłe kierownictwo cukrowni przed sądem - Cukrownia straciła ponad 4 miliony!
Prokuratura Rejonowa w Krotoszynie skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko 8 osobom podejrzanym o działanie na szkodę Cukrowni Zduny i poświadczenie nieprawdy w fakturach.
[wiecej]

Piraci na Bolewskiego
- Strach wypuścić dziecko na tę drogę, strach poruszać się po niej rowerem - tak tutaj pędzą samochody - mówi Czytelnik Rzeczy. Ulica Bolewskiego w Krotoszynie, bo o niej mowa, zdaniem jej mieszkańców jest szczególnie niebezpieczna w godzinach wieczornych oraz w weekendy.
[wiecej]

Na pizzę do ratusza
Według planów władz miasta, w ciągu najbliższych dwóch lat wyremontowane zostaną dwa pomieszczenia zdunowskiego ratusza. W pokoju na parterze ma być lokal handlowo-gastronomiczny, a na piętrze powstanie sala wystawowa.
[wiecej]

Radni dzieciom
Radni Samorządowej Inicjatywy Obywatelskiej zainicjowali akcję pod hasłem Bezpieczna kąpiel, fundując karnety na basen najmłodszym krotoszynianom wywodzącym się z rodzin w trudnym położeniu.
[wiecej]

Tartak ruszył!
- Kupiłem ten zakład, bo widzę szanse rozwoju - stwierdza Kazimierz Stachowiak, nowy właściciel tartaku w Kobylinie. Firma zaczęła znowu tętnić życiem, co cieszy pracowników, inwestora oraz władze miasta.
[wiecej]

Dawnym mieszkańcom
Odsłonięcie tablicy upamiętniającej dawnych mieszkańców gminy Cieszków będzie skromne, ale uroczyste. Spotkanie zaplanowano na 26 lipca.
[wiecej]

Wakacje za 2 złote
Biblioteka Publiczna w Zdunach po raz kolejny nie zawiodła najmłodszych mieszkańców miasta. Dla dzieci, które nigdzie w wakacje nie wyjeżdżają, przygotowano gry, zabawy, wycieczki.
[wiecej]

Krotoszynianka na misjach - Trudno mi było zostawić Indie...
- To, co czynimy, jest mniejsze niż kropla w oceanie. Lecz bez tej kropli oceanowi czegoś by brakowało - te słowa błogosławionej Matki Teresy z Kalkuty stały się mottem wspomnień Magdaleny Jankowskiej z Krotoszyna, która na łamach wydawanego w Poznaniu Raportu opowiada o swoim pobycie w Indiach.
[wiecej]

Bardzo ważna neutralność

[wiecej]

Zwrotny jak resorak
Gokart z silnikiem trabanta wyciągnie więcej niż auto w kaście. Jazda pojazdem przystosowanym do warunków terenowych przynosi dużą frajdę, a - co najważniejsze - jest bezpieczna. - Nie ma takiej możliwości, żeby się wywrócił - tłumaczy krotoszynianin, który sam zbudował gokarta.
[wiecej]

Jest jezdnia, ale z usterkami

[wiecej]

Nasi nie liczyli na nagrodę
Krotoszyńska kapela Blood Rain ma na swoim koncie pierwszy poważny sukces - młodzi muzycy zajęli drugie miejsce na odbywającym się w Ostrowie Wlkp. XIX Przeglądzie Zespołów Rockowych pod nazwą Wszyscy śpiewamy na rockowo.
[wiecej]

Na Fabrycznej - tylko A Sere He
W minioną sobotę po raz trzeci rozegrano doroczny turniej piłkarski o puchar ulicy Fabrycznej. I po raz trzeci z rzędu wygrał go zespół A Sere He.
[wiecej]

Rozstrzygamy konkurs
Panie Aleksandra i Karina wygrały bezpłatne roczne kursy językowe w szkole The Gold Bell.
[wiecej]

MUZYCZNY MARATON w Zdunach - program
Kiedy? 17 lipca. Gdzie? Na stadionie miejskim przy ul. Strzeleckiej.
[wiecej]

DO GÓRY NOGAMI - Surówka z demokracji

[wiecej]

W czym rzecz ?

[wiecej]