Dziś: | Wydanie z 19 lipca 2005 Aktualny nr: 541

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do przeczytania!
REKLAMA

 
Stracił nogę
W czwartek około 14.00 krotoszyńskie pogotowie ratunkowe odebrało wezwanie - podczas sprzątania silosu do przechowywania zboża obrażenia odniósł 40-letni mężczyzna.
[wiecej]

Dziecko na masce auta
– Usłyszałam huk i straszny krzyk dzieci. Wybiegłam na ulicę – opowiada kobieta mieszkająca na Rawickiej w Krotoszynie, w pobliżu miejsca tego bulwersującego zdarzenia. Kierowca, który przed momentem potrącił idącą chodnikiem dziewczynkę, z piskiem opon wycofał auto, a potem pognał w stronę torów kolejowych.
[wiecej]

Niewybuchy na Słonecznej
Podczas prac ziemnych związanych z zakładaniem kanalizacji na ul. Słonecznej w Krotoszynie natrafiono na dwa niewybuchy.
[wiecej]

Dwie stówy za używane buty
– Synowi sprzedano za 208 zł przepocone buty skórzane ze zdartymi podeszwami – poskarżyła nam się Czytelniczka ze Zdun. – To szczyt bezczelności i chamstwa – uważa. Przyjmujący w starostwie rzecznik praw konsumentów po raz pierwszy spotkał się z tak kuriozalnym przypadkiem. – Klient powinien dokładnie ogladać towar przed zakupem – przypomina.
[wiecej]

Nowe boksy dla czworonogów
Około 50 tysięcy zł przeznaczy gmina Krotoszyn na remont schroniska dla bezdomnych zwierząt, mieszczącego się przy ulicy Ceglarskiej.
[wiecej]

Muzyczny melanż
Organizatorzy imprez plenerowych w Zdunach nie śpią – po odbywających się niedawno Dniach Miasta, przyszedł czas na imprezę muzyczną, tym razem adresowaną do młodzieży. Program artystyczny przygotowano tak, aby każdy znalazł coś dla siebie.
[wiecej]

Rolniku, pamiętaj! - Nie narażaj dzieci!
W ostatnim wydaniu Rzeczy wiele uwagi poświęciliśmy bezpieczeństwu pracy w rolnictwie – tematowi szczególnie aktualnemu w porze żniw. Wtedy do prac polowych i w gospodarstwie, częściej niż zazwyczaj, angażuje się dzieci. To one są szczególnie narażone na wypadki.
[wiecej]

Z Burkiem do fryzjera
Fryzjer dla pudla – przesada? Dziwactwo? Głupota? Według właścicielki istniejącego od czterech miesięcy w Krotoszynie zakładu strzyżenia psów, nic z tych rzeczy. – O sierść psa trzeba dbać, jeśli już nie ze względów estetycznych, to przynajmniej dla jego wygody – mówi Cecylia Smyczyńska, właścicielka nietypowego zakładu fryzjerskiego.
[wiecej]

Wszystkie rybki...
...śpią w jeziorze? Te w jeziorze może i śpią spokojnie, czego – zdaniem naszych Czytelników – nie można powiedzieć o rybach żyjących w stawie w krotoszyńskim parku. Mężczyzna uważa, że zwierzętom w najbliższym czasie grozi śmierć.
[wiecej]

Gzika, biesiada, tańce i śpiew
W sobotę koźmińskie podzamcze zaroiło się od amatorów gziki. Danie to przygotowali i podawali nie byle jacy kucharze, bo sam burmistrz Koźmina – Maciej Bratborski w asyście swojego zastępcy Jarosława Ratajczaka oraz przewodniczącego Rady Miejskiej – Justyna Zaradniaka. W ten oto sposób koźmiński ośrodek kultury już po raz trzeci świętował swoje imieniny.
[wiecej]

Jak w hipisowskiej komunie
Rozmowa z Kasią, Ulą, Grażyną i Martą z punkowego zespołu Los Trabantos z Warszawy, który wystąpił w ubiegłą niedzielę w Zdunach.
[wiecej]

Zremisowali z Obrą
Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się w minioną sobotę piłkarze kobylińskiego Piasta. W pierwszym meczu kontrolnym zremisowali oni na własnym boisku z trzecioligową Obrą Kościan 2:2.
[wiecej]

W czym rzecz ?

[wiecej]