Dziś: | Wydanie z 2 sierpnia 2005 Aktualny nr: 543

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do przeczytania.
REKLAMA

 
Katujesz rodzinę? Wypad z domu!
Już niedługo wejdzie w życie ustawa, która może okazać się przełomem w walce z przemocą w rodzinie. Mężowie bijący swoje żony i dzieci będą musieli opuścić zajmowane z nimi mieszkania oraz poddać się leczeniu odwykowemu i terapii.
[wiecej]

Tragiczny wypadek w Koźminie
Do dwunastu lat pozbawienia wolności grozi sprawcy śmiertelnego wypadku, który miał miejsce 24 lipca w Koźminie Wlkp.
[wiecej]

Spiskowa teoria dziejów Krotoszyna wg wiceburmistrza

[wiecej]

Trup w lesie

[wiecej]

Śpiący rycerze?

[wiecej]

Wichura narozrabiała
Połamane drzewa, uszkodzone słupy energetyczne i pozrywane linie wysokiego napięcia. Czwartkowa burza trwała tylko pół godziny, ale zdążyła narozrabiać. Najbardziej ucierpiały Smolice i Raszewy. W Kobylinie paliło się mieszkanie.
[wiecej]

Ostatnie podrygi cukrowni
Koniec działalności zdunowskiej fabryki cukru coraz bliższy. Niemiecki właściciel zakładu wkrótce wywiezie maszynę do paczkowania cukru. Demontuje inne urządzenia i podobno chce wyburzyć budynki.
[wiecej]

Krotoszyn i Fontenay – prawdziwe bliźniaki
Od 28 lipca do 1 sierpnia przebywała w Krotoszynie licząca ponad sto osób grupa mieszkańców bliźniaczego francuskiego miasta Fontenay le Comte. Byli to przedstawiciele merostwa, Towarzystwa Przyjaźni Francusko–Polskiej i młodzi sportowcy.
[wiecej]

Kowalska po europejsku
Z okazji uroczystego sobotniego wręczenia Krotoszynowi Tablicy Honorowej Rady Europy odbył się festyn dla mieszkańców. Gwoździem programu był wieczorny koncert Kasi Kowalskiej.
[wiecej]

Powstał powstaniec
Tłumik samochodowy, bak paliwowy, siedzenie od koparki, łańcuch rowerowy, kilka innych niezbędnych części, wiele godzin pracy, mnóstwo wyobraźni i oto jest – dzieło sztuki. Tak tworzyła grupa uczestników odbywającego się w ubiegłym tygodniu w naszym mieście pleneru artystycznego.
[wiecej]

Aloś i August najlepsi w plażówce
Kolejny Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Rzeczy Krotoszyńskiej wygrała para Alojzy Grobelny i Mateusz Augustyniak. To pierwsze w tym sezonie zawody zorganizowane przez naszą redakcję. Następne za tydzień o 10.00 – tym razem już w formule otwartej.
[wiecej]

Śladami Otylii
30 lipca na krotoszyńskiej krytym basenie Wodnik odbyły się międzynarodowe zawody z udziałem reprezentantów Krotosza i pływaków z francuskiego Fontenay le Comte.
[wiecej]

Bartek blisko krajowego podium
W połowie lipca w Szczecinie odbyły się mistrzostwa Polski w pływaniu dzieci i młodzieży. Nie zabrakło na nich reprezentantów Krotosza, a najlepiej zaprezentował się Bartłomiej Orpiszak.
[wiecej]

W czym rzecz ?

[wiecej]