Dziś: | Wydanie z 16 sierpnia 2005 Aktualny nr: 545

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do przeczytania.Dziś dodatek - Rzecz Motoryzacyjna.


REKLAMA

 
Straszydło w centrum
Gdyby ten budynek należał do przeciętnego obywatela, urzędy by sypały właścicielowi karę za karą. A że należy do tego pana radnego, nikomu nic nie przeszkadza – słyszymy od Czytelników. Gmina Krotoszyn mocno ostatnio zabiega o zmianę wizerunku zabytkowej części śródmieścia. Tymczasem właśnie tam stoi wyjątkowo zaniedbany obiekt.
[wiecej]

Pobił urzędnika!
Sąd Rejonowy w Krotoszynie wyrokiem z 1 czerwca warunkowo – wyznaczając okres próbny na rok – umorzył postępowanie karne wobec właściciela chwaliszewskiej firmy, który w lutym pobił kontrolera z powiatowego nadzoru budowlanego. Krewki przedsiębiorca będzie jednak musiał wpłacić 1 tysiąc złotych na szczytny cel społeczny.
[wiecej]

Zrywali nowiutki asfalt
Jedni dzwonili do redakcji, skarżąc się na złą jakość wykonanych prac, inni słali do burmistrza listy pochwalne. Tymczasem pierwsza porządna ulewa odsłoniła braki.
[wiecej]

Usterki w Wodniku - Prysznice się zacinają
Klient krytej pływalni Wodnik w Krotoszynie zgłosił nam, że urządzenia natryskowe nie działają. – Przed miesiącem byłem na basenie i na dziesięć natrysków czynne były tylko dwa – powiedział Rzeczy.
[wiecej]

Goście z Niemiec w starostwie

[wiecej]

Solidarność zaprasza
Jak już informowaliśmy, krotoszyńskie uroczystości z okazji jubileuszu 25-lecia Solidarności zaplanowano na 3 września. Przygotowuje je Miejska Komisja Koordynacyjna z pomocą kilku sponsorów.
[wiecej]

Będą rowery, nie będzie spania na służbie
Czytelnik Rzeczy nadesłał nam serię zdjęć, na których uwiecznił strażnika miejskiego, śpiącego w służbowym, zaparkowanym na krotoszyńskim Rynku samochodzie. Jedno pokazaliśmy przed dwoma tygodniami, co wywołało liczne, pełne oburzenia i ironii komentarze krotoszynian.
[wiecej]

Leszczu na garbusach
Aż dwie gwiazdy – jedną wschodząca i drugą o ugruntowanej już pozycji – zobaczymy na piątym Zlocie Miłośników Volkswagena Garbusa. Zaproszono zespół reggaowy Vavamuffin i Roberta Leszczyńskiego, dziennikarza muzycznego oraz didżeja.
[wiecej]

Niech stanie się jasność!
Nareszcie! Po dwunastu latach próśb, narzekań i pisania wniosków, Perzyce doczekają się dodatkowego oświetlenia. Zgodnie z decyzją radnych podjętą na lipcowej sesji, wieś dostanie aż dziewięć nowych lamp.
[wiecej]

Wyjeżdża do Biesłanu
Robert Kowalski, 23-letni krotoszynianin, absolwent trzyletniego Biblijnego Seminarium Teologicznego we Wrocławiu, wyjeżdża 16 sierpnia do Biesłanu w północnej części Osetii. Spędzi tam razem z ośmioosobową grupą innych wolontariuszy dwa tygodnie.
[wiecej]

Koniec ćwiczenia w ciasnocie
Pięknej i nowoczesnej sali gimnastycznej doczekał się Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Krotoszynie (dawna Szkoła Podstawowa nr 7). Inwestycja kosztowała ponad 1,5 miliona złotych.
[wiecej]

Co ze strefą?

[wiecej]

Stypendia – fikcja i upokorzenie
Wyjaśnijcie, proszę, sprawę unijnych stypendiów dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych – prosi przez telefon mama młodego człowieka, który 1 września rozpocznie naukę w koźmińskim zespole szkół ponadgimnazjalnych. Docierają do niej sprzeczne informacje o terminie składania wniosków, a poza tym ma wątpliwości dotyczące sposobu obliczania dochodu na osobę w rodzinie rolniczej.
[wiecej]

Jarociński Festiwal Młodzieży - Otwarci na każdy rodzaj sztuki
200 młodych artystów, muzyka, teatr, poezja, plastyka, taniec. Tak będzie wyglądał Wielkopolski Festiwal Młodzieży w Jarocinie. W imprezie wezmą udział także zdolni krotoszynianie.
[wiecej]

Nie chcemy siedzieć w domu!
W środę zakończyły się półkolonie integracyjne, po raz trzeci zorganizowane przez Centrum Wolontariatu w Krotoszynie. W ciągu kilku tygodni dzieci odwiedziły między innymi Gołuchów i Antonin, poznały tajniki pracy straży miejskiej, zadawały dociekliwe pytania burmistrzowi Krotoszyna i zwiedziły komendę straży pożarnej.
[wiecej]

W czym rzecz ?

[wiecej]