Dziś: | Wydanie z 23 sierpnia 2005 Aktualny nr: 546

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do przeczytania.
REKLAMA

 
Omal nie zginęła
Siedemnastoletnia Ania Skałecka z Konarzewa miesiąc temu została potrącona przez samochód prowadzony przez pijanego kierowcę. Początkowo nic nie wskazywało, że po tym – wydawało się: niegroźnym – uderzeniu dziewczyna przez blisko tydzień będzie walczyła o życie.
[wiecej]

Gapowicz mimo woli
Bardzo się zdziwił pan Eugeniusz Natywo, wałbrzyszanin, który raz po raz przyjeżdża do rodziny mieszkającej w naszym powiecie, gdy w autobusie MZK na trasie Zduny – Krotoszyn kontroler uprzytomnił mu, że jest... gapowiczem.
[wiecej]

Tajemnicze okoliczności śmiertelnego wypadku - Dwa razy potrącony?
Chociaż od śmiertelnego wypadku, który miał miejsce w Koźminie Wlkp., minął już prawie miesiąc, nadal jest on częstym tematem rozmów mieszkańców tego miasta.
[wiecej]

Już nie chciał żyć...
Tragedia, do której doszło w niedzielę na osiedlu przy ul. Fabrycznej, wstrząsnęła mieszkańcami Krotoszyna. Trzydziestoletni mężczyzna odebrał sobie życie skacząc z okna. Dlaczego Tomek – młody, wykształcony, dobrze sytuowany człowiek postanowił odejść z tego świata? Odpowiedzi na to pytanie nigdy nie poznamy.
[wiecej]

Szczurzy problem?
– Na tym placu roi się od szczurów – twierdzą mieszkańcy krotoszyńskiego osiedla położonego przy skrzyżowaniu ulicy Sienkiewicza z Piastowską. Na dowód pokazują nam kilka otworów w ziemi, które ich zdaniem zostały wykopane przez te gryzonie. – Kilkakrotnie natknęliśmy się na te szkodniki – dodają.
[wiecej]

Wolą nie sprzedawać ziarna

[wiecej]

Cieszkowski Kozłowski posłem albo wójtem?
W ocenie ubiegłotygodniowego wydania Głosu Milicza duże szanse na ponowne zdobycie mandatu poselskiego ma cieszkowianin, Piotr Kozłowski z Samoobrony. Na łamach tej gazety ukazał się też wywiad z Kozłowskim, w którym na pytanie o największą porażkę poseł odpowiada, że był nią brak współpracy z lokalnymi samorządami.
[wiecej]

Odbierz, co zgubiłeś - Rowery, kołpaki, telefon

[wiecej]

Sztuka rodzenia
Co chwilę słyszałem od przyjaciół, egzaltowanych ojców z pewnym stażem: Nic już nie będzie takie samo; Teraz dopiero zaczęło się życie; Poczekaj, będziesz miał dzieciaka, to będziesz inaczej gadał... Ale ja, twardziel, myślałem raczej, że i owszem – inaczej, bo nocne wstawanie, bo dużo pieniędzy trzeba wydawać itd.
[wiecej]

Do Maryi tup, tup, tup
13 sierpnia grupa krotoszyńskich pielgrzymów po siedmiu dniach wędrówki dotarła na Jasną Górę. Zmęczeni, ale szczęśliwi dotarli przed tron Częstochowskiej Pani. Dziś są już w swoich domach i wspominają pątniczy szlak.
[wiecej]

Papieskie przepowiednie
Czy faktycznie Piotr Rzymski będzie ostanim papieżem naszego świata? Takie i podobne pytania można sobie zadawać po lekturze książki, którą gorąco Państwu polecamy. Autor będzie w sobotę w Lutogniewie.
[wiecej]

Solidarność zaprasza

[wiecej]

Krótko, ale rzeczowo!
Rozmowa z Wojciechem Całujkiem właścicielem najoryginalniejszego na tegorocznym krotoszyńskim zlocie motocykla.
[wiecej]

Plażówką z Rzeczą

[wiecej]

W czym rzecz ?

[wiecej]