Dziś: | Wydanie z 30 sierpnia 2005 Aktualny nr: 547

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska


Dziś dodatek - 25 lat Solidarności - zapraszamy do przeczytania.


REKLAMA 
Potraktowali jak złodziejkę!
– Potraktowali mnie jak złodziejkę, a przecież nic nie ukradłam – mówi oburzona mieszkanka Krotoszyna. – A wszystko przez nieszczęsną przyprawę do kurczaka, wartą... 1,70 zł.
[wiecej]

Ludzi nie muszą pytać!
Przemianowanie części ul. Raszkowskiej na Mahle jednoznacznie popiera burmistrz Krotoszyna. Jego opinię podziela większość radnych z komisji gospodarczej. Negatywne głosy niektórych (poproszonych o wyrażenie opinii) rad osiedlowych w ogóle nie zostały wzięte pod uwagę.
[wiecej]

Cuchnący sad
Mieszkańcy Starej Obry (gm. Koźmin Wlkp.) od dłuższego czasu borykają się ze śmierdzącym problemem. Na obrzeżach ich wioski ktoś pozostawia odpady, które ich zdaniem nie tylko wyjątkowo nieprzyjemnie pachną, ale są groźne dla zdrowia.
[wiecej]

My rozwiążemy, ale pani zatrudni
O kulisach konkursu na dyrektora LO im. H. Kołłątaja pisaliśmy obszernie w 32 numerze z 9 sierpnia (tekst Pozostały wątpliwości). Dziś ciąg dalszy...
[wiecej]

Tomek nie był samotnikiem!
Po opublikowaniu w poprzednim numerze Rzeczy tekstu pod tytułem Już nie chciał żyć, dotyczącego samobójczej śmierci Tomasza A., odwiedziła nas jego mama. Postanowiła opowiedzieć, jaki naprawdę był jej pierworodny.
[wiecej]

Kolejne samobójstwo?
Krotoszynianie nie zdążyli jeszcze otrząsnąć się po samobójczej śmierci Tomasza A., tymczasem tydzień temu w niedzielny poranek zginął kolejny młody człowiek. Dwudziestoletni Paweł F. mieszkający przy ul. Fabrycznej odbywał służbę wojskową w marynarce wojennej w Gdyni.
[wiecej]

Groźny wypadek na piętnastce

[wiecej]

Kaniewskie Złotka najlepsze w Europie!
Mieszkańcy Kaniewa mogą być dumni z osiągnięć swej Ochotniczej Straży Pożarnej. Na niedawno rozgrywanych w Cichowie II Europejskich i V Krajowych Zawodach Sikawek Konnych kaniewska reprezentacja żeńska zajęła pierwsze miejsce. Mężczyźni także dobrze się spisali, zajmując ostatecznie trzecią lokatę.
[wiecej]

Polak, Węgier – dwa bratanki
Wszystko wskazuje na to, że już za kilka miesięcy jedno z węgierskich miast stanie się partnerem Sulmierzyc. Podpisanie stosownego dokumentu miałoby nastąpić 12 maja.
[wiecej]

Telefony, telefony...

[wiecej]

Artyści młodzi duchem
Dwa dni trwała impreza Senior z inicjatywą, zorganizowana przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. W tym czasie seniorzy z czterech powiatów – jarocińskiego, gostyńskiego, rawickiego i krotoszyńskiego, wzięli udział w konferencji naukowej, konkursach i występach artystycznych.
[wiecej]

Garbaty weekend
Ponad siedemdziesiąt volkswagenów garbusów odwiedziło w miniony weekend Koźmin Wlkp. Wszystkie przybyły na zorganizowany już po raz czwarty zlot tych – rzec by można – kultowych samochodów.
[wiecej]

Do góry nogami - Zabawa w Polskę

[wiecej]

W czym rzecz ?

[wiecej]