Dziś: | Wydanie z 6 września 2005 Aktualny nr: 548

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Kolejny numer Rzeczy Krotoszyńskiej - zapraszamy do przeczytania.


REKLAMA

 
Spali pod mostem
W nieludzkich warunkach pracowała przy zbiorze pomidorów we Włoszech grupa krotoszynian. – Spaliśmy nawet pod mostem autostradowym – żalą się. Nie zapewniono im elementarnych warunków sanitarnych. Potrzeby fizjologiczne musieli załatwiać... w szczerym polu.
[wiecej]

Oznakowali feralny łuk
– Od czasu, kiedy ustawili te znaki, w tej okolicy jest o wiele bezpieczniej – mówi Bronisław Kaczmarek, sołtys Lutogniewa. Mowa o znakach postawionych niedawno na łuku drogi krajowej nr 36, koło Lutogniewa.
[wiecej]

Śmietnik ludzkiej głupoty
O nielegalnym wysypisku odpadów koło Baszkowa w gminie Zduny piszemy każdego roku. Problem nie znika, a wręcz przeciwnie – nasila się. Zaniepokojony Czytelnik naszej gazety alarmuje, że na śmietniku pojawia się padlina.
[wiecej]

Mahle w strefie ekonomicznej
Będzie podstrefa ekonomiczna w Krotoszynie. Rada Ministrów znowelizowała rozporządzenie w sprawie wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, włączając do jej terenu m.in. tereny przedsiębiorstwa Mahle w Krotoszynie.
[wiecej]

Marmur od Chińczyków
To na pewno pierwsza wizyta oficjalnej delegacji Państwa Środka w Zdunach. Dziewięciu Chińczyków odwiedziło firmę Ludzis. Właściciel zamierza kupować od Azjatów marmury i płytki ceramiczne.
[wiecej]

III pielgrzymka niepełnosprawnych do Lutogniewa - Radość pielgrzymowania
Ponad 200 osób: niepełnosprawni, ich rodziny, przyjaciele, wolontariusze, uczestniczyło 27 sierpnia we Mszy św. w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Lutogniewie. Eucharystia była punktem kulminacyjnym III Pielgrzymki Osób Niepełnosprawnych.
[wiecej]

Pełna normalność, czyli – powiat wszystko może...
Przed tygodniem poinformowaliśmy, że Zarząd Powiatu powierzył stanowisko dyrektora LO im. H. Kołłątaja dotychczasowemu szefowi wydziału oświaty starostwa – Grzegorzowi Nowackiemu. Pisaliśmy także o niezrozumiałych warunkach odejścia, stawianych jego poprzedniczce na tym stanowisku – Katarzynie Kordus-Kaźmierczak.
[wiecej]

Orzechowski najwyżej!
W piątek regionalne pismo Ziemia Kaliska ogłosiło wyniki zorganizowanych przez siebie w formie plebiscytu czytelniczego prawyborów. Duży sukces odnotował reprezentant naszego powiatu.
[wiecej]

Przyznali się do błędu

[wiecej]

Nowe ulice

[wiecej]

Listy do Rzeczy

[wiecej]

Solidarnym – wdzięczność
Narażali się, nie wiedząc, co przyniesie jutro. W roku 1980 i 1981, w zniewolonej Polsce, budowali zręby Solidarności. Mają prawo do dumy, zasługują na wdzięczność.
[wiecej]

Listy do Rzeczy

[wiecej]

Wiele dróg, jeden Bóg
Przed trzy dni niewielki plac przy kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła rozbrzmiewał pozytywnymi dźwiękami muzyki chrześcijańskiej, granej m. in. przez zespoły Pomoc Duchowa, Hagada i Eliezer. To już druga edycja festiwalu Pozytywne Wibracje, tak jak przed rokiem przyświecała mu jedna idea – wspólne wychwalanie Pana Boga.
[wiecej]

Serce się kraje...
Rozmowa z prof. Władysławem Stróżewskim.
[wiecej]

Do góry nogami - Trzeba wziąć za mordę

[wiecej]

W czym rzecz ?

[wiecej]