Dziś: | Wydanie z 13 września 2005 Aktualny nr: 549

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska
Zapraszamy do przeczytania.
REKLAMA 
Płonął jak żywa pochodnia
Ubranie pracownika podkobylińskiego Bolsiusa, produkującego świece zajęło się ogniem. Prawdopodobnie prysła na niego ciekła parafina. Mężczyzna płonął jak pochodnia. Ma poparzone 75 procent ciała.
[wiecej]

Facet ma szansę!
Jeśli potwierdzą się wyborcze sondaże, Ziemia Krotoszyńska po raz pierwszy od lat będzie miała swojego reprezentanta w parlamencie.
[wiecej]

Zakłady Mięsne uratowane?
Przeżywające kryzys Zakłady Mięsne Krotoszyn znalazły inwestora. Jest nim jeden z banków. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, chodzi o City Bank Handlowy. Czy wobec tego skończą się kłopoty finansowe tego przedsiębiorstwa?
[wiecej]

Orzechowski walczy o emerytów i inwalidów!
To, że w autobusach krotoszyńskiego MZK inwalidzi i osoby w podeszłym wieku muszą placić za bilety, jest ewenementem w skali kraju. O powrót do normalności uparcie walczy radny Maciej Orzechowski.
[wiecej]

Niemal zabił zwierzę
Lechosław K. mieszkaniec Nowej Obry, kilkanaście dni temu zakupił w Witaszycach konia. Nowy właściciel postanowił przetransportować zwierzę, ciągnąc je za swoim samochodem na prowizorycznym, bardzo krótkim postronku, przez co niemal nie zabił zwierzęcia.

[wiecej]

Najlepszy w Polsce? No.... prawie...
Ryszard Snela, rolnik z Baszkowa, nie tak dawno gościł na łamach Rzeczy Krotoszyńskiej za sprawą uznania jego gospodarstwa za najbezpieczniejsze w Wielkopolsce. Tym razem zajął drugie miejsce w Polsce.
[wiecej]

Wlać olej do bezmyślnych głów!
– Młodzi wandale rujnują to miejsce. Czy nie można czegoś z tym zrobić? – pyta nas mieszkanka Krotoszyna. Chodzi o teren położony wokół boiska krotoszyńskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2. Wiele ławek zostało zniszczonych. Wokół nich, a także na samym boisku, walają się śmieci. W najgorszym stanie jest jednak tak zwany grzybek.
[wiecej]

Biznesmeni z inspektorem pracy
Jak może wyglądać współpraca przedsiębiorców z byłymi pracownikami, tworzącymi jednoosobowe firmy? Jaką wartość ma pracownik wynajmowany przez agencję pracy tymczasowej? Odpowiedzi na te i inne ważkie pytania mogli poznać członkowie Klubu Przedsiębiorców Ziemi Krotoszyńskiej na spotkaniu, które odbyło się w pierwszy poniedziałek września w restauracji Duet.
[wiecej]

Mają stanowić prawo, a łamią je
Są wszędzie. Sympatyczne, opalone, uśmiechnięte i zadowolone. Aż trudno uwierzyć że nasze polskie. Twarze kandydatów do Sejmu, Senatu i oczywiście kandydatów na prezydenta.
[wiecej]

Aktor to człowiek nie do końca normalny
Gwiazdą tegorocznego Przeglądu Filmów Amatorskich Dekodencje był Maciej Stuhr, jeden z głównych bohaterów wyświetlanego w ramach festiwalu filmu Wesele. Co aktor sądzi o popularności? Jak czuje się jako syn znanego aktora? Dlaczego studiował psychologię? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie poniżej.
[wiecej]

W czym rzecz ?

[wiecej]