Dziś: | Wydanie z 20 września 2005 Aktualny nr: 550

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do przeczytania.


REKLAMA 
Cegła do lamusa, teraz dachówka
W Cerabudzie zakończono montaż nowoczesnej linii technologicznej. Firma, której większościowy pakiet akcji zakupił niemiecki inwestor, będzie produkowała w Krotoszynie wyłącznie dachówkę. Czy pełna automatyzacja produkcji oznacza zwolnienia pracowników?
[wiecej]

Schronisko rozbudowane
Krotoszyńskie schronisko dla zwierząt zostało rozbudowane o budynek socjalny, część administracyjną oraz chłodnię. Odmalowano też wszystkie boksy dla psów.
[wiecej]

Poparzenia były zbyt poważne
W szpitalu w Siemianowicach Śląskich zmarł mężczyzna poparzony w wypadku w firmie Bolsius, o którym pisaliśmy przed tygodniem. Walczył o życie przez kilka dni. Prokuratura Rejonowa w Krotoszynie, prowadząca śledztwo w tej sprawie, jeszcze nie zna wyników sekcji zwłok.
[wiecej]

Odstraszająca aleja
Wstyd – kubły pełne śmieci, brud na chodnikach, w wielu miejscach powyrywane ławki – tak o krotoszyńskiej alei Powstańców Wlkp. pisze nasz Czytelnik. Mogłoby to być naprawdę urokliwe miejsce...
[wiecej]

Debatowali w Przedwiośniu
Polska z punktu widzenia wspólnot lokalnych – pod takim hasłem odbyło się 12 października w kinie Przedwiośnie spotkanie przedwyborcze. Wzięli w nim udział kandydaci na posłów z powiatu krotoszyńskiego.
[wiecej]

English is easy, but... nie w Zdunach
Zaczynamy niełatwy temat nauczania języka angielskiego od Zdun, bo stąmtąd dotarły do nas prośby o interwencję. Dzieci kończące edukację w tej gminie przechodzą do szkół średnich na terenie powiatu krotoszyńskiego i... zaczynają się problemy.
[wiecej]

Pływacka spartakiada niepełnosprawnych

[wiecej]

Harcerski kryzys zażegnany
Pomyślnie zakończyła się druga sesja nadzwyczajnego zjazdu sprawozdawczo-wyborczego hufca ZHP Krotoszyn. Wybrano nowe władze. Komendantem został podharcmistrz Paweł Gierłowski, dotąd kierującym Gminnym Związkiem Drużyn w Zdunach.
[wiecej]

Z aparatem po Czarnym Lądzie
W piątkowy wieczór w krotoszyńskiej galerii Refektarz odbył sie wernisaż, na którym swoje zdjęcia prezentował podróżnik z Głogowa, Darek Jajor. Wystawę można będzie podziwiać do 7 października.
[wiecej]

Udany występ Samsona
Mistrzostwa Polski Seniorów i Seniorek w Sumo, które odbyły się 10 i 11 września w Kampinosie, potwierdziły kolejny raz, że zawodnicy UKS Samson należą do czołówki naszego kraju. Każda z trzech reprezentujących Kobylin dziewcząt zdobyła medal.
[wiecej]

Biegali w Dierdorfie
28 sierpnia Reprezentanci KS Krotosz jak co roku, wystartowali w szesnastym Biegu Miejskim w zaprzyjaźnionym Dierdorfie.

[wiecej]

Razem z Tuskiem!

[wiecej]

DO GÓRY NOGAMI - Pożegnanie tow. Janosika

[wiecej]

W czym rzecz ?

[wiecej]