Dziś: | Wydanie z 11 października 2005 Aktualny nr: 553

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do przeczytania!


REKLAMA

 
Podpalę ci dom!
Próby rękoczynów, rzucanie różnymi przedmiotami, przekleństwa, złorzeczenia, obelgi i groźby wobec osób wykonujących swoje zawodowe obowiązki nie są u nas rzadkością. Z tego typu zachowaniami często spotykają się między innymi kierowcy, pracownicy pogotowia i opieki społecznej, strażnicy miejscy.
[wiecej]

Trzy razy Tusk, trzy razy Lepper
Jak głosowaliśmy w pierwszej turze wyborów prezydenckich? W naszym powiecie wygral Donald Tusk, uzyskując 9396 głosów (31,39 proc.). Drugi był Andrzej Lepper (7884; 26,34 proc.), trzeci – Lech Kaczyński (7338; 24,52).
[wiecej]

Sensacyjna korespondencja z Gdańska - Do Pana Jana Waleńskiego, Burmistrza Kobylina, list otwarty

[wiecej]

Gorące źródła ogrzeją Krotoszyn?
Krotoszyn jest jednym z około czterdziestu polskich miast uprzywilejowanych pod względem zasobów energii geotermalnej i mających szansę na ich wykorzystanie jako odnawialnego źródła ciepła.
[wiecej]

Kto po Nowackim?
Stołek naczelnika wydziału edukacji w starostwie jest ciągle wolny. Grzegorz Nowacki, dotychczasowy szef powiatowej oświaty, został dyrektorem Liceum Ogólnoształcącego im. H. Kołłątaja. Nieoficjalnie mówi się, że może go zastąpić Bernard Jasiński (PSL). Pada też inne nazwisko – Krzysztof Krysztofiak (SLD).
[wiecej]

Przywrócą bezpłatne przejazdy?
Od początku roku, inaczej niż w większości polskich gmin, wszyscy podróżujący autobusami MZK emeryci i inwalidzi muszą kupować ulgowe bilety. Nie istnieje granica wieku uprawniająca do przejazdów bezpłatnych. O zmianę tego stanu rzeczy zabiegają od dawna szefowie działających w Krotoszynie stowarzyszeń, wspierani przez radnego Macieja Orzechowskiego.
[wiecej]

Fotoradar na drogach powiatu!
Zmotoryzowani mieszkańcy Krotoszyna, a także osoby przejeżdżające przez nasz powiat powinny uważać. Komenda Powiatowa Policji ustawia na drogach przenośny fotoradar!
[wiecej]

Nieuchwytna Żelatyna
Czy na łono zdunowskiej gminy powróci podbaszkowski Bakutil? Zamiar przejęcia tego terenu zdradza burmistrz Władysław Ulatowski.
[wiecej]

Pilawa zamknięta, uczniowie na lodzie
Hala Pilawa, w której odbywały się lekcje wychowania fizycznego, została zamknięta przez Sanepid. Gdzie zimą będą ćwiczyć uczniowie kobylińskiej podstawówki i gimnazjum?
[wiecej]

Sukces był blisko
Patrząc na wyniki ostatnich wyborów parlamentarnych można by powiedzieć: wszystko już było… Bo co cztery lata przekonujemy się, że czas najwyższy na wybranie posła z Krotoszyna i co cztery lata – bęc! Na nic rozbudzone ambicje i mobilizacja ludzi dobrej woli. Ale gdy przyjrzymy się bliżej wynikom, zacytowane powiedzenie traci sens. Okazuje się, że tym razem powiat krotoszyński był o krok od zdobycia mandatu posła.
[wiecej]

Poprzedniej ekipie powiedzieli: NIE
Ostatnie wybory parlamentarne przyniosły gruntowne zmiany na polskiej scenie politycznej. Dużą liczbę głosów otrzymała Samoobrona RP. W Wielkopolsce to ugrupowanie ma dwukrotnie większą liczbę posłów niż PSL. Dlaczego tak wielu wyborców (prawdopodobnie rolników i tzw. chłoporobotników) głosowało na Samoobronę?
[wiecej]

Przesądzająca porażka
Niespodziewana porażka Astry w Kleczewie z ostatnim w tabeli Sokołem spowodowała zmianę na stanowisku trenera. Michała Kosińskiego zastąpi Andrzej Buski.
[wiecej]

Dd góry nogami - Nie wierz nigdy kobiecie

[wiecej]

W czym rzecz ?

[wiecej]