Dziś: | Wydanie z 25 października 2005 Aktualny nr: 555

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do przeczytania.


REKLAMA 
KASA dla burmistrza
Pod obrady Rady Miejskiej Krotoszyna trafi projekt uchwały w sprawie wynagrodzenia burmistrza. Jest dość ogólny, ale wymowny. Otóż Julian Jokś ma pobierać wynagrodzenie zasadnicze i dodatek funkcyjny w wysokości maksymalnej. Akurat tyle dostaje, ale chodzi o to, aby dostawał najwięcej również wtedy, gdy stawki zostaną ustawowo podwyższone.
[wiecej]

Oskarżeni za dragi
Dwóch osiemnastolatków z powiatu krotoszyńskiego stanie przed sądem za handel narkotykami. Sprzedawali je w dyskotece. Mateusz K. i Maciej S. wpadli podczas rutynowej kontroli drogowej.
[wiecej]

Bank w Zakładach Mięsnych
Zakłady Mięsne Czesława Jagły podpisały umowę z City Bankiem Handlowym. Powstanie spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Na razie nie wiadomo, ile udziałów w nowej spółce przypadnie Jagle, a ile bankowi. Zagrożone upadkiem przedsiębiorstwo ma szanse przetrwać kryzys.
[wiecej]

Tylko bez paniki!
Od momentu wykrycia przypadków ptasiej grypy w kilku krajach europejskich, w Polsce, także w powiecie krotoszyńskim, wyczuwa się niepokój. Zdaniem Mariana Grządki, dyrektora Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Krotoszynie, na razie nie ma podstaw do paniki.
[wiecej]

Krótko, ale rzeczowo!
Z Marianem Grządką, dyrektorem Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Krotoszynie.
[wiecej]

Jagła spowodował wypadek
W poniedziałek rano Krotoszyn obiegła wiadomość o poważnym w skutkach wypadku samochodowym właściciela Zakładów Mięsnych - Czesława Jagly. Do momentu zamknięcia wydania udalo nam się ustalić następujące fakty.
[wiecej]

Kaczyński wygrał w powiecie

[wiecej]

Szukajcie, a znajdziecie
W martwym punkcie stanęło śledztwo dotyczące procederu pozostawiania nieczystości na obrzeżach Starej Obry. Powód jest dość banalny - pracownicy kaliskiej komórki Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, ostatniej instytucji, która może coś w tej sprawie zrobić, nie mogą odnaleźć zanieczyszczanego miejsca.
[wiecej]

Praca dla stu osób?
Grupa sulmierzyczan zwiedziła Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Długoszynie. Umiejscowienie podobnego zakładu w Sulmierzycach jest - zdaniem burmistrz Irena Rękosiewicz - wielką szansą dla miasta.
[wiecej]

Echa publikacji

[wiecej]

Absolwenci Kołłątaja znowu razem!
Nie będzie ważnych, ważniejszych, najważniejszych. To z założenia zjazd koleżeński, spotkanie tych, których łączy jedna szkoła, a czasem nawet ta sama ławka. Czyli - przyjaciół, a przynajmniej kolegów.
[wiecej]

Nagrody dla Depozytu
Dziennik Rzeczpospolita uczynił Pawła Hadrycha swoim gościem, wywiad z nim zamieszczając na drugiej stronie jednego z zeszłotygodniowych numerów.
[wiecej]

Wiersze niejesienne
Pora na Autoportret Jesienny - ogólnopolski ogólnopolski turniej poetycki. Jego tytuł w żaden sposób nie ogranicza tematyki wierszy. Organizatorzy proszą, aby się nim nie sugerować.
[wiecej]

Do góry nogami - Czekam na Nobla

[wiecej]

W czym rzecz

[wiecej]