Dziś: | Wydanie z 31 października 2005 Aktualny nr: 556

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do przeczytania.


REKLAMA

 
Potrącił dziecko, bo jechał setką
Wkrótce na wokandę Sądu Rejonowego w Krotoszynie trafi sprawa śmiertelnego potrącenia 9-letniego chłopca z Gałązek. O spowodowanie wypadku oskarżono mieszkańca Manieczek. Według biegłych jechał ponad 100 km/h.
[wiecej]

Skandaliczne zachowanie policjanta? - Policja! Otwierać!
Nie znasz dnia ani godziny! Tyle można wywnioskować z opowieści jednego z mieszkańców Krotoszyna. Według jego relacji nagle i w zasadzie bez powodu dwóch policjantów z sekcji kryminalnej komendy powiatowej wkroczyło do jego mieszkania. – Potraktowano mnie jak przestępcę – mówi poszkodowany.
[wiecej]

Autobusem znów za darmo
Po roku od odebrania emerytom i inwalidom prawa do darmowego podróżowania autobusami miejskimi radni przywrócili im ten przywilej.
[wiecej]

Dyskryminują ubogie dzieci?
Od uczniów, którzy mieli uczestniczyć w olimpiadzie polonistycznej, pobierano opłaty. Niektóre dzieci do nie przystąpiły do rywalizacji tylko dlatego, że mają bezrobotnych rodziców i nie miały sumienia prosić ich o pieniądze.
[wiecej]

Przedsiębiorcy lekceważą radnych?

[wiecej]

Z ostatniej chwili - Do 15 stycznia czy dłużej?

[wiecej]

Radny nie na-żarty
Józef Wiatrak, radny miasta i gminy Zduny, od kilku miesięcy ma poważne problemy z kręgosłupem. Jest na zwolnieniu lekarskim. Przeszkadza mu to jednak tylko w przychodzeniu do pracy...
[wiecej]

Niepokoi intelektualnie

[wiecej]

Burmistrz odpowiada

[wiecej]

27 drzew, 27 lat...
Patronem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krotoszynie został Jan Paweł II. – Zawierzamy jego wstawiennictwu młodzież, nauczycieli i rodziców – mówi Krzysztof Grobelny, dyrektor szkoły.
[wiecej]

Gdzie tu jest prawo?
Kiedy kilka lat temu, po latach pracy w Krotoszyńskim Ośrodku Kultury, Gabriela Kurzawska odchodziła na emeryturę, nie przypuszczała, że zasłużony odpoczynek przerodzi się w pasmo nerwów. Od dwóch lat jej domowi grozi zawalenie, a człowiek, który zniszczył jedną ścianę, nie zabezpiecza jej. Wszystko dzieje się na oczach i za wiedzą urzędników. W końcu we wrześniu br. G. Kurzawska złożyła skargi na opieszałość powiatowego nadzoru budowlanego. Jedną w Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, drugą w Wojewódzkim Inspektoracie Nadzoru Budowlanego.
[wiecej]

Jesienny turniej strzelecki braci kurkowych
Okazuje się, że każda okazja, nawet zmiana pory roku, jest dobrym pretekstem do zorganizowania przez Krotoszyńskie Bractwo Kurkowe kolejnych zawodów strzeleckich.
[wiecej]

Zjazd koleżeński w LO

[wiecej]

Do góry nogami - Chora gałąź ewolucji

[wiecej]

W czym rzecz ?

[wiecej]