Dziś: | Wydanie z 8 listopada 2005 Aktualny nr: 557

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Dziś dodatek - Rzecz Młodych - Nasze śmieci
Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do przeczytania.


REKLAMA

 
Normalny człowiek nie molestuje córki
To pierwsza od lat tak drastyczna sprawa, jej finałem będzie skierowanie do sądu aktu oskarżenia przeciw ojcu – mówi prokurator rejonowy Michał Oprysiak w rozmowie o trudnym problemie kazirodczego molestowania seksualnego.
[wiecej]

Znęcał się nad zwierzęciem
Lechosławowi K., mieszkańcowi Nowej Obry, jarocińska prokuratura postawiła zarzut znęcania się nad zwierzęciem. Za ten czyn grozi mu nawet rok pozbawienia wolności.
[wiecej]

Sześcioro na jeden stołek
W piątek w starostwie otwarto koperty z ofertami chętnych do objęcia stanowiska naczelnika wydziału oświaty, zwolnionego przez Grzegorza Nowackiego, który został dyrektorem Liceum Ogólnokształcącego im. H. Kołłątaja w Krotoszynie.
[wiecej]

Fotoradar mierzy nadal!
Jedno przekroczenie dozwolonej prędkości w każdych trzech minutach pracy fotoradaru zanotowali krotoszyńscy policjanci. Aparat przyjechał z komendy wojewódzkiej i złapał na drogach powiatu 353 piratów drogowych w ciągu 19 godzin swej pracy.
[wiecej]

Anioł powrócił na cmentarz
Profanacja cmentarza. Wiadomość o bezczelnej kradzieży wstrząsnęła baszkowską parafią. Z ambony w przedświąteczną niedzielę padły z ust proboszcza ostre słowa potępienia.
[wiecej]

Dodatkowym wydatkom – nie!
Burzliwą sesyjną dyskusję wywołała sprawa utworzenia w Kobylinie Gminnego Zespołu Obsługi Szkół. W rolach głównych po raz kolejny wystąpili dwaj adwersarze – burmistrz Jan Waleński i radny Roman Ciesiółka.
[wiecej]

Sprzedać i nie odpowiadać
Niekompetencją i ignorancją popisała się hurtownia Chatka. Jej klientka zamiast 862 zł musiała zapłacić za drzwi 1400 zł. Choć zakupu dokonała rok temu, to w dalszym ciągu górny zamek w drzwiach jest zepsuty. Nie pomogły liczne prośby krotoszynianki, pomoc rzecznika konsumentów i interwencja Rzeczy.
[wiecej]

Zasypane śmieciami
Tak jak co roku zima zakakuje drogowców, tak też przed Świętem Zmarłych Zakład Oczyszczania Miasta corocznie jest zaskakiwany dużą ilością śmieci przy krotoszyńskim cmentarzu.
[wiecej]

Dzieci (z) ulicy
Coraz częściej można spotkać młodych ludzi wałęsających się grupami po parkach czy ulicach lub siedzących w ustronnych miejscach z piwem i papierosami. Dlaczego tak się dzieje? Gdzie są rodzice tych dzieci? Czy nie ma dla nich innej drogi?
[wiecej]

Co się stało z tym koceniem?
Zjawisko kocenia w krotoszyńskich szkołach średnich zanikło! Nie ma już czegoś takiego. Pierwszoklasiści bez obaw chodzą do szkoły, nie chowają się na przerwach, nie boją się wyjść na boisko.
[wiecej]

Jeden podsumowany, drugi zainaugurowany
3 października wieczorem w sali reprezentacyjnej krotoszyńskiego Ratusza odbyła się uroczystość podsumowania sezonu sportowego 2004/05 i inauguracji roku kulturalnego 2005/06.
[wiecej]

Kosztowna sędziowska pomyłka
W ostatnim tegorocznym meczu na własnym boisku piłkarze Astry przegrali z Meblami Doktór Czarnylas. Poważny błąd popełnili poznańscy sędziowie.
[wiecej]

Order Uśmiechu dla Krotoszynianina Roku!
Kapituła Orderu Uśmiechu, jedynego w świecie odznaczenia przyznawanego na wniosek dzieci, w tegorocznej sesji jesiennej uhonorowała nim Jerzego Fornalika, nauczyciela ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Borzęciczkach.
[wiecej]

Do góry nogami - Myśl nowa, blaski promiennymi...
Zwolenników Leppera wcale nie urzekły jego jedyne atuty, co jeszcze byłbym w stanie zrozumieć (choć mnie akurat nie ruszają).
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w tym, że po pierwszej turze wyborów prezydenckich na głównych ulicach Zakopanego pojawiły się banery głoszące: Tygodnik Podhalański kłamie.
[wiecej]