Dziś: | Wydanie z 15 listopada 2005 Aktualny nr: 558

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do przeczytania.


REKLAMA

 
Radni każą sobie płacić
Czy wysokość diet radnych powiatu krotoszyńskiego jest adekwatna do ich wkładu pracy i kompetencji? Odpowiedź na to pytanie chciałoby poznać wielu mieszkańców Ziemi Krotoszyńskiej. Wielu uważa, że pieniądze są zdecydowanie za duże w stosunku do zaangażowania i odpowiedzialności za losy powiatu.
[wiecej]

A on sobie stoi zamiast wisieć!
Na ulicy Szkolnej przed wjazdem na Rynek od pewnego czasu stoi znak drogowy. Nie byłoby nic w tym szczególnego, gdyby nie fakt, że umieszczono go na środku chodnika!
[wiecej]

Szlam i cuchnąca breja
Zasypać czy wyczyścić go ze szlamu i zrobić lodowisko? Staw przeciwpożarowy na placu pomiędzy ulicą Kolejową a aleją Powstańców Wielkopolskich jest zanieczyszczony przez cały rok, a latem z niego śmierdzi. Nikt się tym jednak nie przejmuje.
[wiecej]

Niebezpieczna rudera
O problemie Gabrieli Kurzawskiej, właścicielki domu przy Piastowskiej 20 w Krotoszynie, pisaliśmy przed dwoma tygodniami. Niezabezpieczona po rozbiórce sąsiedniego budynku (kiedyś – wspólna dla obu) ściana zwilgotniała i popękała. Tak było przez dwie kolejne zimy, niemal pod bokiem Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Wreszcie G. Kurzawska zdecydowała się na złożenie skargi na opieszałość tego urzędu w inspektoracie wojewódzkim.
[wiecej]

Ratuszowa całkiem jak nowa
Dominują ciepłe beże, ecru i biel – kolorystykę kompletnie odmieniono, ale nie tylko ją. Ratuszowa, od dziesięciu lat dzierżawiona przez Darię Krysztofiak restauracja, w samym sercu Krotoszyna, zyskała w zeszłym tygodniu zupełnie nowe wnętrze.
[wiecej]

Nie ma nic za darmo
Na sesji Rady Miejskiej w Zdunach jednogłośnie zdecydowano o wstąpieniu do Związku Miast Polskich. Przedstawicielem rajców w tej organizacji wybrano (oczywiście jednogłośnie) przewodniczącego Rady, Andrzeja Szeszyckiego.
[wiecej]

Radni sobie, goście sobie
Serdecznie witam zaproszonych gości, przedstawicieli rad osiedlowych, sołtysów oraz dziennikarzy – tak mniej więcej brzmi początek każdej sesji rajców gminnych i powiatowych. Ta serdeczność jest jednak raczej sztuczna.
[wiecej]

Dzieci o Papieżu
Konkurs Jan Paweł II dzieciom, który odbył się 5 listopada w Domu Cechu w Krotoszynie wygrała drużyna z Koźmina.
[wiecej]

Pochodzić po Baranie, wybrać się do Michała
Rozmowa z pianistą Andrzejem Stefańskim, profesorem Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, który 12 listopada wystąpił w Krotoszynie.
[wiecej]

Tajemnica w środku dżungli
O niecodziennej pasji podróżowania do egzotycznych miejsc Joanny Koniecznej i Marcina Szczęsnego pisaliśmy już wcześniej. Wraz z przyjaciółmi Martą i Jakubem z Opola zwiedzili w tym roku Kambodżę, Tajlandię i Laos. Cała czwórka szczęśliwie wróciła do kraju, choć – jak wspominają – czasami było groźnie...
[wiecej]

Miłe złego początki
Kolejną porażką zakończyli rundę jesienną piłkarze Astry. Tym razem, mimo wspaniałego początku, ulegli na wyjeździe Sparcie Miejska Górka 1:3.
[wiecej]

Uwaga, konkurs! - Belfer też człowiek
Tydzień temu w Rzeczy Młodych ogłosiliśmy konkurs pt. Belfer też człowiek. Zachęcamy do zgłaszania Waszych ulubionych nauczycieli. Na głosujących czeka wspaniała nagroda!
[wiecej]

Zjazd koleżeński w LO im. H. Kołłątaja

[wiecej]

Do góry nogami - Epidemia
Prawdopodobieństwo trafienia w Dużym Lotku szóstki wynosi 1:14 000 000, zaś piątki – 1:54 200.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w tym, że kiedy pisaliśmy o zakończonych sukcesem, upartych i kompletnie nieliczących się z opiniami wyborców zabiegach radnych krotoszyńskiej Rady Miejskiej o podwyższenie diet, z ust niektórych wnioskodawców padał argument – powiatowi też mają dużo.
[wiecej]