Dziś: | Wydanie z 29 listopada 2005 Aktualny nr: 560

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!

Dziś Rzecz Młodych - Multimedia!
REKLAMA 
Nielegalne paliwo w Gorzupi
Proceder niezgodnego z prawem wykorzystywania oleju opałowego jako paliwa ujawnili w Gorzupi kaliscy celnicy. Tak zwany opał znajdował się w bakach dziewięciu pojazdów i stojącej na podwórzu cysternie.
[wiecej]

Podatki zamrożone, ocieplenie w firmach
Podatki lokalne w Krotoszynie pozostają na niezmienionym poziomie. Choć przedsiębiorcy, kupcy i rzemieślnicy nie wywalczyli pięcioprocentowej obniżki w stosunku do ubiegłego roku, to i tak mają powody do zadowolenia. Stawki podatku od nieruchomości są u nas niższe niż w Rawiczu, Ostrzeszowie, Ostrowie czy Kaliszu.
[wiecej]

Parking przyczyną dymisji?
Urząd Miejski nie przedłużył zawartej z klubem Astra umowy na prowadzenie parkingu na targowisku. To było decydującym powodem złożenia dymisji przez jego zarząd.
[wiecej]

Burmistrz w sprawie Astry
W poniedziałek burmistrz Krotoszyna Julian Jokś zwołał konferencję prasową. Jej celem było przedstawienie stanowiska samorządu w tzw. sprawie parkingowej.
[wiecej]

Rozum grzmi, radni jak owieczki
Do ostrej wymiany zdań na czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Krotoszynie doszło pomiędzy radnym Dariuszem Rozumem i burmistrzem Julianem Joksiem. Tematem była sprawa działki przy skrzyżowaniu ulic Ceglarskiej i Ostrowskiej, tuż koło zakładu Teomina, której właścicielem jest właśnie radny Rozum. O sprawie informowaliśmy dwa tygodnie temu w artykule Ktoś, czyli Rozum.
[wiecej]

Zebrali na 800 obiadów
Że są w gminie rodziny, którym trzeba pomóc, nikogo nie trzeba przekonywać. Kto jednak powinien pomagać? Po takim pytaniu jeden drugiego obrzuca spojrzeniem – a to nie ma czasu, a to masa własnych kłopotów. Na szczęście są i tacy, którzy biorą sprawy w swoje ręce.
[wiecej]

Gmina odkupi zgliszcza
Zgliszcza spalonego domu na ul. Krotoszyńskiej cały czas przypominają mieszkańcom Koźmina Wlkp. o pożarze, do którego doszło trzy tygodnie temu. Jego przyczyną było najprawdopodobniej podpalenie. Obecnie nieruchomość chce kupić gmina.
[wiecej]

Wracamy do tematu - Jak obiecali, tak zrobili
Zaledwie kilkanaście dni temu interweniowaliśmy w Koźminie w sprawie znaku na ul. Szkolnej, który znajdował się przed wjazdem na Stary Rynek (RK nr 46).
[wiecej]

Nie po to, aby podziwiali...
Jestem nie po to, aby mnie kochali i podziwiali, ale po to, abym ja działał i kochał – te słowa Janusza Korczaka wybrano za motto uroczystości uhonorowania Orderem Uśmiechu Jerzego Fornalika, pedagoga od trzydziestu lat pracującego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Borzęciczkach. Zostały umieszczone na pierwszej stronie zaproszenia.
[wiecej]

Nasza wiara - Barbara Jakubek
1 grudnia obejmie stanowisko naczelnika wydziału edukacji, kultury i promocji krotoszyńskiego starostwa.
[wiecej]

(Nie)potrzebnie w poniedziałek
Muzyka słowiańska, akustyczna, niemal folkowa, a do tego szalone elektroniczne beaty – takie niezwykłe pomieszanie klimatów muzycznych można było usłyszeć w poniedziałkowy wieczór w art-klubie Rozchulantyna, gdzie gościł brytyjski muzyk Matt Elliott. Artyście towarzyszył Chris Cole.
[wiecej]

IV runda PP Calisia – Astra 2:0 (1:0) - I po pucharze...
Kilka miesięcy temu Astra walczyła z Jarotą w finale okręgowym Pucharu Polski. W jego nowej edycji odpadła z rozgrywek już po swoim pierwszym meczu.
[wiecej]

Poetycko o Krotoszynie
W miniony piątek w Krotoszyńskim Ośrodku Kultury odbył się finał konkursu poetyckiego pt. Jestem stąd, zorganizowanego dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych z gminy Krotoszyn.
[wiecej]

Jak wyglądałeś 40 lat temu

[wiecej]

Do góry nogami - Szczęśliwy ten dom?...
Świat zwierząt pełen jest zaskakujących dziwactw, wymyślonych przez Naturę.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w tym, że radni powiatowi obrazili się na naszą gazetę.
[wiecej]