Dziś: | Wydanie z 6 grudnia 2005 Aktualny nr: 561

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Kolejne artykuły - niebawem :)


REKLAMA 
Demolka mola
Molo na brzegu jeziorka Odrzykowskiego zostało kompletnie zdemolowane. Deski powyrywano z metalowego stelaża i powrzucano do wody. Zrobiono to w andrzejkowy wieczór.
[wiecej]

Podkradają pacjentów?
Małżonkowie z Krotoszyna chcieli zapisać swoje dziecko do lekarza rodzinnego w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Alfa. – Uznaliśmy, że to najlepsza placówka dla naszego dziecka – mówią. Jakież było ich zdziwienie, kiedy dowiedzieli się, że aby to zrobić, muszą spełnić pewne warunki.
[wiecej]

Odpowiada im takie życie?
– Bezdomnym jest tu ciepło, wygodnie, mają ręczniki, pościel, środki czystości, nic dziwnego, że niektórzy wybierają to miejsce – tak o noclegowni przy ul. Kobylińskiej mówi Teresa Stęplewska, nadzorująca to miejsce dyrektor Miejsko–Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krotoszynie.
[wiecej]

Wypierają się pupili

[wiecej]

Miasto naznaczone psią kupą?
Niedawno w samorządowym piśmie Goniec Koźmiński ukazała się informacja przypominająca posiadaczom psów o ich obowiązkach względem pupili. Słusznie zwrócono tam uwagę na zanieczyszczanie przez te zwierzęta miejsc publicznych. Trudno jednak obarczać winą czworonogi – leży ona wyłącznie po stronie ich właścicieli.
[wiecej]

Sklep – łakomy kąsek
Dużo osób chce wydzierżawić sklep teraz, kiedy jest wyremontowany, a nikt o niego nie pytał, jak była tam ruina – napisała latem zeszłego roku do Urzędu Miejskiego w Krotoszynie Danuta C. Od 1994 roku w wynajętym od gminy lokalu we wsi Gorzupia prowadziła sklep z artykułami spożywczymi i przemysłowymi. Zamknęła go po dziesięciu latach.
[wiecej]

Niech kaczory liczą na siebie
– Te ptaki powinni dokarmiać pracownicy Urzędu Miejskiego, a tego nie robią! – mówi zbulwersowany Zdzisław Zaręba, radny Rady Powiatu. Sprawa dotyczy kaczek zamieszkujących staw w krotoszyńskim parku im. Wojska Polskiego.
[wiecej]

Bardzo śliska sprawa
W ostatni piątek na krotoszyńskim targowisku można było – jak zwykle – zrobić zakupy, ale też i połamać kończyny.
[wiecej]

Manna z nieba na Młyńskiej
Naszym zdaniem to jest naiwność – wierzyć, że ktoś, kto miał wszystko w nosie, nagle się poprawi. Jak przedtem nie płacił czynszu, że raptem będzie płacił. Jak przedtem o nic nie dbał, że teraz nagle zadba. Jak ktoś umie tylko brać... – mówią najemcy mieszkań komunalnych przy Młyńskiej 2 c w Krotoszynie.
[wiecej]

Orzechowski pewniakiem do sejmiku?
Wiceszef wielkopolskiej Platformy Obywatelskiej i senator Mariusz Witczak uważa, że chociaż Maciej Orzechowski nie dostał się do Sejmu, odniósł wielki sukces, którego nie wolno zmarnować. Jego zdaniem to doskonały kandydat do sejmiku województwa wielkopolskiego.
[wiecej]

Uwaga, konkurs! - Belfer też człowiek
Kilka tygodni temu w Rzeczy Młodych ogłosiliśmy konkurs pt. Belfer też człowiek. Zachęcamy do zgłaszania Waszych ulubionych nauczycieli. Na głosujących czeka wspaniała nagroda!
[wiecej]

Brydż w Cristalu
I Barbórkowy Turniej Brydża Sportowego wygrała para Michał Boczek z Krotoszyna i Jerzy Ignaś z Wrocławia.
[wiecej]

Sami swoi - Stanisław Szulc
Stanisław Szulc, od 30 lat pracujący w PKP jako dyżurny ruchu, jest jednym z najwierniejszym czytelników Rzeczy Krotoszyńskiej.
[wiecej]

Pastor i gmina wspólnymi siłami
Do tej mało przyjemnej sprawy wracamy co jakiś czas i będziemy to robić dopóty, dopóki wreszcie nie zostanie rozwiązana. Najprawdopodobniej nastąpi to wiosną.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w kaczkach, kaczorach i kaczorkach.
[wiecej]