Dziś: | Wydanie z 13 grudnia 2005 Aktualny nr: 562

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!
Dziś Rzecz Młodych - Nasze Śmieci!
 
Runęła stodoła
Z pierwszych doniesień, jakie dotarły do straży pożarnej, wynikało, że pod gruzami zawalonego w Zdunach budynku może znajdować się człowiek. Na miejsce zdarzenia przyjechały także inne służby – policja, pogotowie ratunkowe i energetyczne. Akcja trwała kilka godzin.
[wiecej]

Kłusownik w parku
Do niecodziennego zdarzenia doszło w krotoszyńskim parku im Wojska Polskiego. 52–letni krotoszynianin w nietypowy sposób ukradł z tamtejszego stawu pięć kaczek, tzw. krzyżówek.
[wiecej]

Nam chodzi o życie!
Dla was to jest igraszka, nam chodzi o życie – ten gorzki fragment znanej bajki Ignacego Krasickiego stanowiłby najlepszy komentarz do negocjacji wielkopolskich szpitali z Narodowym Funduszem Zdrowia.
[wiecej]

Dzieci, do kościoła marsz!
Zdaniem radnej Marii Szymczak rozdrażewskie szkoły powinny zobowiązać uczniów do uczestnictwa w nabożeństwach odprawianych w ramach uroczystości państwowych. Zdania tego nie podziela Jolanta Bożejewicz, pracownica rozdrażewskiego Zespołu Szkół Publicznych.
[wiecej]

Kwota mleczna ostateczna?
Hodowcy bydła mają trudny orzech do zgryzienia. Grozi im klęska urodzaju, a dokładniej – nadprodukcja mleka w stosunku do posiadanych kwot mlecznych. To właściwie nic nowego. W ubiegłym roku sytuacja wyglądała podobnie, jednak Unia Europejska nie nałożyła na Polskę kar związanych z przekroczeniem kwot. Wszystko jednak wskazuje na to, że tym razem nam się nie upiecze.
[wiecej]

Znów można spacerować
Kilka dni po spektakularnej demolce krotoszyńskie molo na Błoniu znów może służyć romantycznym spacerom.
[wiecej]

Lwy dla szpitala
Krotoszyńskie koło klubu Lions organizuje, jak każdego roku, kiermasz świąteczny.
[wiecej]

Podziękował z Iraku
Pochodzi z Krotoszyna, stąd było mu szczególnie miło, gdy on i jego koledzy dostali z tego miasta mnóstwo kolorowych pocztówek świątecznych z życzeniami.
[wiecej]

Indywidualiści są wśród nas
Dla niektórych matura to mrożące krew w żyłach doświadczenie. Dla innych – jedynie konieczny etap na drodze do samorealizacji i kariery. Mało tego, chcą go szybko mieć za sobą, gdyż tylko dzięki zdanemu egzaminowi dojrzałości będą mogli zająć się tym, co ich naprawdę interesuje.
[wiecej]

Na koniec – Jacek Lachowicz
W sobotę w Rozchulantynie wystąpił Jacek Lachowicz (były muzyk Ścianki), towarzyszyli mu Michał (również Ścianka) i Jacek (Von Zeit). Koncert tego niesamowitego trio był ostatnim (nie)potrzebnym koncertem w 2005 roku.
[wiecej]

Astra wzywa kibiców!
W minionym tygodniu w gablocie Astry na krotoszyńskim Rynku i na jej stronie internetowej pojawił się apel adresowany do kibiców.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w tym, że akurat dzisiaj, w dniu wyjścia tego numeru naszego tygodnika, mijają 24 lata od mroźnej niedzieli 13 grudnia.
[wiecej]