Dziś: | Wydanie z 20 grudnia 2005 Aktualny nr: 563

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!
Dziś 32 strony i kalendarz na 2006 rok!
Następny numer 3 stycznia


 
Dla krotoszynian życzenia z Iraku
W poprzednim numerze zamieściliśmy tekst o uczniach szkoły na krotoszyńskich Parcelkach, którzy zrobili i wysłali kartki świąteczne żołnierzom z polskiej bazy w Iraku, a wśród nich – pochodzącemu z Krotoszyna Radosławowi Korzeckiemu. Teraz nasz krajan przysłał kolejnego e-maila, publikujemy go poniżej.
[wiecej]

Agnieszka Duczmal dla przyjaciół Krotoszyna
Z sympatii dla rodzinnego Krotoszyna i pomagających mu ludzi światowej sławy dyrygentka Agnieszka Duczmal wystąpiła ze swoją orkiestrą w niemieckim Dueren.
[wiecej]

Wigilia na dworcu!
24 grudnia w Krotoszynie będzie Wigilia na dworcu!
[wiecej]

Biadki toną
Dramat w Fabryce Parkietów w Biadkach. Za tą firmą, zatrudniającą 360 osób, ciągnie się kilkumilionowy dług. Wierzyciele nie chcą czekać, banki nie udzielają kredytów. Rada Nadzorcza FP Biadki wystąpiła do Rady Miejskiej Kalisza o skrócenie prezes Ewie Perlińskiej okresu wypowiedzenia do 3 miesięcy. Czy to pierwszy krok do zwolnienia?
[wiecej]

Psia terapia
Krotoszynianka Alina Selbirak, pedagog ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Konarzewie, raz w tygodniu prowadzi z wychowankami tej placówki zajęcia z dogoterapii. Pies-terapeuta to uwielbiana przez wszystkich suczka Saga.
[wiecej]

10 miesięcy pracował nad miniaturką
Seweryn Krupa, krotoszynianin, postanowił sprawić swej córce na gwiazdkę wspaniały prezent – miniaturową kopię miejscowego kościoła pw. św. Andrzeja Boboli. Pracę rozpoczął w lutym, a zakończył w listopadzie.
[wiecej]

Profesor Łuczak pomoże!
Prof. Jacek Łuczak z Poznania, największy w kraju autorytet w zakresie opieki nad nieuleczalnie chorymi, obejmie pieczą krotoszyński zakład opieki paliatywnej.
[wiecej]

Relacja biadkowianki z Nowej Zelandii (9) - Grill na Boże Narodzenie

[wiecej]

Krotoszyn w aktach IPN-u - Istnieją wrogie propagandy
Przyjdzie czas, że każdy z Was odpowie za wszystkie grzechy popełnione wobec najświętszej Polski – napisał w 1946 r. do komendanta Urzędu Bezpieczeństwa Zygmunt Borostowski (Bora). Niedługo potem zginął pod Benicami. Do dziś nie wiadomo, gdzie został pochowany. Oprawcy z UB nie ponieśli odpowiedzialności za swoje zbrodnie.
[wiecej]

Cenił go Iwaszkiewicz
Zaszczytu i radości słuchania jego gry w rodzinnym mieście kilkanaście razy dostąpili krotoszynianie. A kto z nich wie, że na koncertach Andrzeja Stefańskiego często bywał wielki pisarz i meloman – Jarosław Iwaszkiewicz?
[wiecej]

Rzecz etymologicznie piórem prof. Miodka
Rzecz to etymologicznie to, co jest rzeczone, język, mowa, słowo.
[wiecej]