Dziś: | Wydanie z 10 stycznia 2006 Aktualny nr: 563

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!REKLAMA 
Będzie obwodnica!
Zaraz po 2010 roku powinna rozpocząć się budowa obwodnicy omijającej Krotoszyn. Koszty realizacji tej niebagatelnej inwestycji szacowane są na 190 mln zł. Jej rozpoczęcie uzależnione jest od drogowych prac, które zostaną przeprowadzone w ciągu czterech najbliższych lat na terenie samej stolicy powiatu. Chodzi tu m.in. o wewnętrzną obwodnicę, obejmującą ul. Staszica, Słowiańską oraz Ceglarską.
[wiecej]

Tragedia wisiała w powietrzu
W miniony piątek mieszkańców Starego Kobylina obudził potężny huk. W miejscowym sklepie z artykułami spożywczym wybuchła butla gazowa. Pomieszczenie w jednej sekundzie zmieniło się w ruinę. To szczęście, że sklep był jeszcze zamknięty.
[wiecej]

Zero alkoholu po 20 godzinach
Jak poinformował nas w zeszłym tygodniu rzecznik krotoszyńskiej policji Włodzimierz Szał, we krwi burmistrza Kobylina Jana Waleńskiego, pobranej ok. 20 godzin po spowodowaniu przez niego kolizji i ucieczce z miejsca zdarzenia, nie stwierdzono zawartości alkoholu.
[wiecej]

Jak długo się trzeźwieje?
Rozmowa z profesorem Romanem Wachowiakiem z Zakładu Medycyny Sądowej Akademii Medycznej w Poznaniu.
[wiecej]

Mój syn oberwał za nic
Bójki, kłótnie rodzinne, wypadki drogowe – sylwestrowa noc nie wszystkim upłynęła pod znakiem zabawy, a dla niektórych zakończyła się nieprzyjemnie. Na styku 2005 i 2006 roku policja miała pełne ręce roboty.
[wiecej]

Szwedzi zainwestują?
Jeśli potwierdzą się informacje uzyskane przez naszą redakcję, w niedalekiej przyszłości w gminie Koźmin Wlkp. może nastąpić spore ożywienie gospodarcze. A wszystko za sprawą spółki Bioetol, w którą ma zainwestować szwedzki koncern.
[wiecej]

Czas na wspinaczkę
W cieszkowskiej hali sportowej powstanie ścianka, na której członkowie miejscowego klubu wspinaczkowego będą mogli doskonalić swoje umiejętności. Klub działa od dwóch lat przy III Cieszkowskim Środowiskowym Szczepie Drużyn Harcerskich Sokół im. Andrzeja Małkowskiego.
[wiecej]

Związkowcy czekają na pomoc właściciela
Związkowcy z Fabryki Parkietów Biadki jeszcze w 2005 roku wysłali do Rady Nadzorczej swojego przedsiębiorstwa pismo, w którym wyrażają zaniepokojenie brakiem klarownego programu naprawczego dla firmy. Poprosili Agencję Rozwoju Przemysłu – głównego udziałowca, o pomoc finansową.
[wiecej]

Znaczna część długów powiatu to wina państwowych urzędników
Zadłużenie powiatu krotoszyńskiego sięga obecnie prawie 9 milionów złotych. To dużo, bo aż 20 procent dochodów budżetu starostwa. Dlaczego starostwo ma tak wysoki dług? Jak radni i urzędnicy zamierzają się go pozbyć?
[wiecej]

Sami swoi - Janina Garsztka

[wiecej]

Podsumowujemy 2005 r. - To było dobre i budujące
W zeszłym roku donosiliśmy o wielu budujących zdarzeniach i zjawiskach. Trudno je wszystkie wymienić na jednej stronie, z konieczności więc niektóre musieliśmy pominąć. Ich sprawców prosimy o wybaczenie, bo pominąć nie znaczy – nie doceniać.
[wiecej]

Do góry nogami - Dieta odchudzająca
Bo gdy się milczy, milczy, milczy/ To apetyt rośnie wilczy/ Na poezję/ Co być może drzemie w nas – pisał (a nawet śpiewał) w swym Songu o ciszy niezapomniany Jonasz Kofta.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w rozliczeniach z fiskusem.

[wiecej]