Dziś: | Wydanie z 17 stycznia 2006 Aktualny nr: 564

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


REKLAMA 
Starość i łzy
Stefania J. i jej mąż podarowali swój dom w Dąbrowie kuzynostwu, zastrzegając w akcie notarialnym dożywotnie korzystanie z budynku, ale już nie opiekę. Teraz, w chorobie po śmierci męża opiekują się nią nie obdarowani, a sąsiedzi i inni dąbrowianie. Od strony prawnej wszystko jest w porządku. Tylko od strony prawnej...
[wiecej]

Na krótko zaginiona
Szczęśliwie zakończyła się historia młodej krotoszynianki zaginionej w zeszłym tygodniu.
[wiecej]

Nerwówka w marketach
W krotoszyńskim markecie „Plus” często robiłem zakupy, jednak już chyba nigdy tam nie zajrzę – mówi mieszkaniec Chwaliszewa. Jak twierdzi, sposób w jaki go tam potraktowano, zupełnie nie współgra z hasłem Klient nasz pan.
[wiecej]

Na miejscu Jagły nie spałbym spokojnie...
Już od wielu miesięcy firma Zakłady Przetwórstwa Mięsnego spółka z o.o. (dawne Zakłady Mięsne Krotoszyn) nie płaci rolnikom za zakupiony od nich żywiec. Z nieoficjalnych źródeł udało nam się dowiedzieć, że dług wobec hodowców może sięgać od dwóch do trzech milionów złotych. Informacji tych nie potwierdził prezes firmy, ponieważ był dla nas niedostępny.
[wiecej]

Będą zmuszeni zmienić opłaty parkingowe
Pojawienie się parkometrów na Rynku i Małym Rynku w Krotoszynie wprowadziło zamieszanie. Kierowcom nie podoba się, że parkometry nie wydają reszty, inni chcą płacić adekwatną kwotę do czasu postoju. Jest za to jedna pozytywna rzecz – z urządzeń teraz wyciągane jest więcej pieniędzy.
[wiecej]

Liberum veto na Sieniutowej
Nadwyżka budżetowa w gminie Zduny pozwala na inwestycje. Jedną z nich miał być remont ulicy Sieniutowej. Miał być, ponieważ na modyfikacje brak zgody właścicieli jednej z 17 położonych tam posesji, co blokuje rozpoczęcie prac. Spór między buntownikami i magistratem zdunowskim oparł się już o sądy.
[wiecej]

Pomóc godnie przeżyć ostatnie dni
Od 1 stycznia funkcjonuje w Krotoszynie domowe hospicjum. Za tą nazwą nie kryje się, rzecz jasna, hospicjum zorganizowane w domu prywatnym, a kilkuosobowy zespół prowadzący chorych w ich mieszkaniach.
[wiecej]

Mała obwodnica – w ciągu 4 lat
Artykuł Będzie obwodnica, który ukazał się w poprzednim numerze Rzeczy, wywołał duże zainteresowanie. Wielu Czytelników prosiło o więcej szczegółów o tzw. wewnętrznej obwodnicy. Dlatego dziś przybliżamy tę kwestię.
[wiecej]

Na narty do Krotoszyna?
Na dole dumny napis: Starostwo Powiatowe w Krotoszynie.
[wiecej]

Do góry nogami - Naj, naj, naj ‘05 – cz. I
Początek nowego roku zawsze przynosi w mediach przeróżne podsumowania tych minionych, żegnanych 12 miesięcy.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w nowoczesności, co ułatwia życie.
[wiecej]