Dziś: | Wydanie z 24 stycznia 2006 Aktualny nr: 565

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


REKLAMA 
Samobójstwo 14-latka
Uczeń Gimnazjum Nr 1 w Krotoszynie popełnił samobójstwo. Chłopak powiesił się we własnym domu. Jak ustaliliśmy, jego ciało znalazła młodsza siostra. Rodzina, koleżanki i koledzy ze szkolnych ław są wstrząśnięci i załamani.
[wiecej]

Nauczyciele nie nauczą?
– Dziecko, które chce dostać się na wybrany kierunek studiów, musi brać korepetycje, za które płacą rodzice – taką opinię zawarła w liście do redakcji jedna z naszych Czytelniczek, matka maturzysty. Kobieta zarzuca nauczycielom niski poziom nauczania, a dyrekcji szkół niedostateczne przykładanie się do swoich obowiązków.
[wiecej]

Jak ona mogła tak powiedzieć!
W poprzednim numerze Rzeczy pisaliśmy o trudnej sytuacji życiowej mieszkanki Dąbrowy pani J. Teraz przedstawiamy tę sprawę z perspektywy jej synowej.
[wiecej]

Zakłady Mięsne wychodzą z dołka?
Do naszej redakcji zatelefonował Czesław Jagła. Odnotowujemy to z niemałą satysfakcją, bo kilkakrotne w ostatnich miesiącach próby skontaktowania się z nim nie przynosiły żadnych rezultatów. Jagła uprzejmie poinformował nas, że rolnicy wobec, których firma ma zobowiązania finansowe z tytułu zakupionego żywca, nie powinni obawiać się, że nie dostaną pieniędzy.
[wiecej]

Nasza zima mroźna...
Od kilku dni średnia temperatura powietrza waha się w granicach minus 20 stopni Celsjusza. W związku z powyższym proszę ograniczyć wyjścia z domów i przebywanie na otwartej przestrzeni – można przeczytać w komunikacie ostrzegawczym sporządzonym przez wiceburmistrza Franciszka Marszałka, szefa Gminnego Zespołu Reagowania w Krotoszynie.
[wiecej]

Czy policja rozwiąże sprawę?
Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska zwrócił się do krotoszyńskiej policji o pomoc w rozwiązaniu zagadki dotyczącej nielegalnego składowania szczątków zwierzęcych na obrzeżach Starej Obry.
[wiecej]

Komu umorzył Jokś?
W zeszłym roku burmistrz Krotoszyna umarzał zaległe podatki głównie rolnikom. Pomagał również zakładom budżetowym, takim jak ciepłownia i komunikacja miejska. Firmie Mahle umorzył 21 tys. zł.
[wiecej]

Maciej Dolata trenerem Astry
Jak już informowaliśmy przed tygodniem w rundzie wiosennej czwartoligowi piłkarze Astry będą mieć nowego trenera. Dziś już wiemy, że Andrzeja Buskiego zastąpił na tym stanowisku Maciej Dolata.
[wiecej]

Do góry nogami - Naj, naj, naj ‘05 – cz. II
Dziś kontynuuję – rozpoczętą w poprzednim numerze Rzeczy – listę moich propozycji kandydatów do tytułu lokalnego lidera w różnych dziedzinach.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w tragicznej śmierci nastoletniego ucznia gimnazjum w Krotoszynie.
[wiecej]