Dziś: | Wydanie z 7 lutego 2006 Aktualny nr: 567

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


REKLAMA 
Jagła robi uniki, rolnicy mają dość!
Mamy kolejny odcinek serialu o rolnikach, Czesławie Jagle wraz z jego Zakładami Przetwórstwa Mięsnego oraz zaległych wypłatach za żywiec. Dostawcy nie chcą już dłużej czekać na należne im pieniądze. Zapowiadają wstąpienie na drogę sądową.
[wiecej]

W zimnie, bez wody i wc
Trudno tam trafić. Ostatnie piętro krotoszyńskiej kamienicy w centrum miasta to po prostu strych. Do dwóch mieszkań komunalnych wchodzi się wąskimi drewnianymi schodami. W jednym z nich mieszka młoda kobieta wychowująca samotnie dwójkę dzieci. – Niech pan spojrzy – mówi. – Nie mamy wody. Rury zamarzły i znikąd nie można doprosić się pomocy.
[wiecej]

Jak tu żyć w cieniu siekiery i butelki...
Do Aliny należy niewielkie gospodarstwo pod Ostrowem, a jednak przyszło jej żyć z rodziną pod cudzym dachem. Nie ma pieniędzy, liczy na pomoc życzliwych osób.
[wiecej]

Nowy market prawie gotowy
W szybkim tempie zbudowano przy Koźmińskiej w Krotoszynie, nieopodal ronda, naprzeciw stacji paliw, sklep spożywczy Polomarket.
[wiecej]

Biały orzeł czy czarna wrona?

[wiecej]

Napił się i był odważny...
...a odwaga jego była tak wielka, że pobił psa należšcego do babci. Oprócz „odwagi” miał jednak też pecha. Podczas znęcania się nad zwierzęciem został zatrzymany przez stróżów prawa.
[wiecej]

Rondo i objazd na Parcelkach!
Istnieje szansa, że już za kilka lat na skrzyżowaniu Koźmińskej, Wiejskiej oraz Przemysłowej w Krotoszynie powstanie rondo, natomiast przez Parcelki pobiegnie objazd.
[wiecej]

Ona, czyli Karol
Edward Nowak, hodowca gołębi z Cieszkowa, w ostatniej chwili zrezygnował z wyjazdu na Ogólnopolską Wystawę Gołębi Pocztowych w Katowicach. Mocno przeżył tragedię, która wydarzyła się tam w ubiegłym tygodniu.
[wiecej]

Koza chce do domu!

[wiecej]

Ta hybryda musi przetrwać!
Rozmowa z Maciejem Maleńczukiem, liderem zespołu Homo Twist, który w piątek wystąpił w art-klubie Rozchulantyna.
[wiecej]

P R O T E S T

[wiecej]

Żydłak, pismak, a gazeta to szmatławiec
Pisząc artykuły o zachowaniu księdza proboszcza w Kobylinie, a także o powołaniu nowej rady parafialnej w Baszkowie, żadnemu z księży nie ubliżyłem.
[wiecej]

Między lojalnością a powinnością
W sobotę po raz kolejny wręczono dziennikarską Nagrodę im. Biskupa Chrapka, przyznawaną za dziennikarstwo służące budowaniu kultury prawdy, porozumienia i dialogu.
[wiecej]