Dziś: | Wydanie z 14 lutego 2006 Aktualny nr: 568

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


 
Jagła sprzedaje większość udziałów!
Kilkudziesięciu wierzycieli krotoszyńskich Zakładów Przetwórstwa Mięsnego spotkało się w miniony piątek w sali wiejskiej w Ustkowie. Na zebraniu pojawił się także winowajca napiętej sytuacji, prezes ZPM Czesław Jagła, co poprawiło nastrój w sali. Nikomu nie zależy na zamknięciu krotoszyńskich zakładów. Co do tego zgadzają się i szefowie powiatowych związków rolniczych, i większość rolników.
[wiecej]

Waleński się wywinął?
Janowi Waleńskiemu, burmistrzowi Kobylina, został postawiony zarzut spowodowania kolizji drogowej. Nie zarzucono mu natomiast oddalenia się z miejsca wypadku. Tak więc za czyn sprzed dwóch miesięcy grozi mu co najwyżej kara grzywny.
[wiecej]

Chciał dobrze – uznali go za złodzieja
Michał Przybylski, szef krotoszyńskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, zrugał Zenona Żaruka, mieszkańca Krotoszyna, za to, że podkrada piasek ze skrzynki będącej własnością PGKiM. Jak się później okazało, pojemnik nie należał do Przedsiębiorstwa, a Z. Żaruk mógł z niego korzystać.
[wiecej]

Chcesz zatrudnić niepełnosprawnych?
Jesteś pracodawcą zainteresowanym stworzeniem stanowisk dla osób niepełnosprawnych?
[wiecej]

Zamykamy sprawę Kobylina
Zamieszczony w Rzeczy przed dwoma tygodniami tekst naszego współpracownika Tomasza Chudego wywołał liczne komentarze na stronie internetowej www.rzeczkrotoszynska.pl. Wiele osób do nas telefonowało, by podzielić się swymi opiniami, inne w tym celu przybyły do redakcji. Pora na krótkie podsumowanie i zamknięcie tematu.
[wiecej]

Kobietę zabił mróz... i alkohol
Zamarzła we własnym mieszkaniu. Znaleziono ją dopiero po dziesięciu dniach. 50-letnia koźminianka była pijana, prawdopodobnie dlatego nie napaliła w piecu.
[wiecej]

Zdunowska familia na Familiadzie
Rodzina Wawrzynowiczów ze Zdun z powodzeniem wzięła udział w teleturnieju Familiada. W trzech kolejnych programach pokonywała rywali. 11 i 12 lutego w TVP 2 wyemitowano dwa z nich.
[wiecej]

Będę do ciebie mówić: tato...
Życie, jak to zwykle bywa, przerosło optymistyczne dość wyobrażenia o zastępczym rodzicielstwie. Mimo to ani przez moment nie żałowali podjętej kilka lat temu decyzji. Czują się szczęśliwi i spełnieni.
[wiecej]

PRIDE – zapraszamy na szkolenie
Jak to jest być rodziną zastępczą? Jakie są dzieci, którymi moglibyśmy się zająć? Czego od nas mogą oczekiwać? Czy to trudne? Czy damy radę?
[wiecej]

Naczelna wyróżniona

[wiecej]

Miasto na starych taśmach
Na zimowe ferie Muzeum Regionalne im. Hieronima Ławniczaka przygotowało niezwykłą propozycję. Młodzież starszych klas szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz osoby dorosłe mogę obejrzeć filmy dokumentalne nakręcone w Krotoszynie.
[wiecej]

Ewakuacja – markety pękają
7 lutego o 17.35 dyżurny Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie odebrał wiadomość, że w pawilonie handlowym Netto przy ul. Kobylińskiej zauważono pęknięcia ścian, a z sufitu cieknie woda. O 18. 29 podobne usterki zgłoszono z Lidla przy ul. Sienkiewicza. Na dachach obu marketów zalegała kilkucentymetrowa warstwa zmarzniętego śniegu.
[wiecej]

A chciałem być rockmanem…
Rozmowa z Grzegorzem Halamą, jednym z najpopularniejszych artystów polskiej sceny kabaretowej, który w sobotę wystąpił w krotoszyńskim kinie Przedwiośnie.
[wiecej]

Superjakość u Naglaka!
Koźmińska firma Feliksa Naglaka, produkująca części do ciągników rolniczych, została laureatką VI edycji prestizowego konkursu Wielkopolska Jakość. Certyfikaty wręczane są przedsiębiorstwom wyróżniającym się szczególną dbałością o solidność wyrobów.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w tym, że lada dzień (22 lutego) zbierze się powołana przez naszš redakcję kapituła tytułu Krotoszynianin Roku.
[wiecej]