Dziś: | Wydanie z 23 lipca 2013 Aktualny nr: 952

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Wbiła sobie nóż w piersi
17 lipca o 12.20 na ścieżce w lesie pomiędzy Kobylinem a Smolicami znaleziono ciało 26-letniej Eweliny. Kobieta popełniła samobójstwo, wbijając sobie nóż w klatkę piersiową. Prokuratura twierdzi, że zmagała się z chorobą psychiczną.
[wiecej]

Spadła z dachu
Kamila Jankowska, o której pisaliśmy, że wraz z mężem Jerzym mieszka bez bieżącej wody i dostępu do kanalizacji, miała wypadek. Kobieta wyszła przez okno na dach i spadła na sąsiednie podwórze. Doznała poważnych obrażeń. Jak podejrzewa jej małżonek, stało się to po ataku padaczki.
[wiecej]

Wyremontują ulicę Mahle
Za kilka dni rozpocznie się remont ulicy Mahle w Krotoszynie. Koszty inwestycji pokryje starostwo oraz przedsiębiorstwo Mahle Polska, które dołoży 200 tys. zł.
[wiecej]

Śmieci na cmentarzu
– Na końcu cmentarza zalegają śmieci i rośnie mnóstwo chwastów – krytykuje nasz Czytelnik. Poza tym uważa, że firma grabarska pobiera zbyt wysokie opłaty za wykopanie grobów.
[wiecej]

Zero szacunku dla czyjejś pracy
Czwartek, 18 lipca. Od wczesnego rana Baszków tętni życiem za sprawą tzw. wystawek, które w każdy czwartek ściągają tam prawdziwe tłumy. Ludzie parkują auta, gdzie popadnie, nawet na robionym właśnie chodniku obok Domu Pomocy Społecznej. Wezwana na miejsce policja wlepia kierowcom mandaty.
[wiecej]

Agresywne małolaty na Spichrzowej
Mieszkanka ul. Spichrzowej w Krotoszynie skarży się na młode osoby przesiadujące przy jej domu. Nastolatkowie nie tylko śmiecą i spożywają alkohol, ale bywają agresywni. Po naszej interwencji policja objęła nadzorem ten teren.
[wiecej]

Gembiak-Mikstacki czy Mal-Pol? - Burmistrz waha się komu powierzyć remont rynku
Dotychczas władze miejskie nie zdecydowały, która oferta złożona podczas przetargu na wykonawcę rewitalizacji centrum Krotoszyna jest najlepsza. Mimo to burmistrz Julian Jokś postanowił zwołać nadzwyczajną sesję, by zwrócić się do radnych o zwiększenie zarezerwowanej na rewitalizację kwoty o prawie 2 mln zł.
[wiecej]

SMS-owy plebiscyt „Rzeczy” - Najładniejsze działki
Jak już informowaliśmy, krotoszyński Rodzinny Ogród Działkowy im. Marcina Kasprzaka wygrał plebiscyt naszej gazety na najładniejszy ogród działkowy w powiecie. Dzisiaj prezentujemy laureata tego sms-owego konkursu.
[wiecej]

W czym rzecz ?
W rankingach.
[wiecej]

Dyziu
Mija 10 lat od śmierci historyka i profesora Liceum Ogólnokształcącego w Krotoszynie – Dionizego Kosińskiego. Przypomnienie jego sylwetki nie wydaje się zadaniem łatwym. Był człowiekiem o dość wyraźnych ambicjach dydaktycznych i naukowych, starającym się odegrać w miejscowym środowisku znaczącą rolę. A przy tym postacią skomplikowaną, można nawet powiedzieć – trudną, której zachowania niekiedy niełatwo było zrozumieć.
[wiecej]