Dziś: | Wydanie z 28 lutego 2006 Aktualny nr: 570

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


REKLAMA

 
Antyterroryści zatrzymali Mańka
Około ósmej rano zatrzymali jego samochód. Nie protestował. Policja, znając jego zapaśniczą przeszłość i licząc się z ewentualnością oporu, na wszelki wypadek wsparła się antyterrorystami z Poznania.
[wiecej]

Nie chcą ronda!
Mieszkańcy osiedla nr 2 w Krotoszynie zablokowali budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Zdunowskiej i Staszica. Według nich stanowiłoby wielkie zagrożenie dla bezpieczeństwa dzieci i młodzieży z Gimnazjum nr 2 i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3. Tymczasem ronda to skrzyżowania bezkolizyjne, budowane w celu wymuszenia na kierowcach wolniejszej jazdy.
[wiecej]

Urzędnicy oszukali rolników
Jan Frąckowiak, rolnik z Lipowca (gm. Koźmin Wlkp.) czuje się oszukany. Jak wielu innych producentów rolnych z terenu powiatu oraz Wielkopolski, postanowił skorzystać dwa lata temu z przedakcesyjnego programu pomocy finansowej SAPARD. Zamiast zyskać – stracił, a wszystko przez urzędniczą opieszałość.
[wiecej]

Ocalony w katastrofie wrócił do domu - Kamery nie mogły zajrzeć pod gruzowisko...
Marek Wosiek, krotoszynianin uratowany spod gruzowiska hali Międzynarodowych Targów Katowickich, po kilkutygodniowym pobycie w siemianowickim szpitalu wrócił do domu. Przypomnijmy: na targach prowadził stoisko z preparatami witaminowymi dla ptaków. W chwili tragedii przebywał w samym centrum hali – nie miał szans na ucieczkę.
[wiecej]

Nauczyciel kłamie i insynuuje
Wracamy do tematu zawieszonego w obowiązkach nauczyciela wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Krotoszynie. Jego sprawę bada policja i prokuratura. Władze oświatowe wypowiedziały się na łamach Rzeczy niezwykle oględnie. Dyrektor odezwał się po naszej publikacji. Nadesłany przezeń tekst drukujemy w całośc, śródtytuły pochodzą od redakcji.
[wiecej]

Prezes Marszałek prorokiem?
Zarząd Rolniczej Spółdzielni Przyszłość w Starej Obrze obwinił swego pracownika Pawła Gęstwę za śmierć trzydziestu prosiąt i nałożył na niego wysoką karę. Jednak sam oskarżony nie czuje się w tej sprawie winny.
[wiecej]

Zaglądanie do kieliszków
Na co dzień ona gra na skrzypcach, on jest trębaczem. Są małżeństwem, występują w gdańskiej filharmonii. Od czasu do czasu, jako jedyni tacy muzycy w Polsce, dają wspaniałe, widowiskowe koncerty na tzw. szklanej harfie, która składa się z 54 różnego rodzaju kieliszków. Anna i Arkadiusz Szafrańcowie, tworzący Glass Duo, 26 lutego zawitali do Krotoszyna.
[wiecej]

Fotoreportaż - Inwazja opli na Krotoszyn
Ryk silników, piski opon, głośna muzyka wydobywająca się z samochodów – tak najkrócej można określić to, co się działo w trakcie zlotu miłośników opli.
[wiecej]

Tajemnica lasku przy Ostrowskiej
Po żadnej ze stron nie brak życzliwości i otwarcia, a jednak dawny cmentarz żydowski nie został przekazany gminie żydowskiej, wciąż formalnie należy do samorządu Krotoszyna. I wciąż nie przypomina nekropolii...
[wiecej]

Zamach na wolną prasę! - Tylko prawda nas wyzwoli?
Jerzy Jurecki, wydawca i dziennikarz Tygodnika Podhalańskiego, wydawanego równocześnie w Zakopanem, USA i Kanadzie, przed dwoma tygodniami opublikował tekst To nie ja byłem Ewą.
[wiecej]

Młodzi chcą jeździć nad Balaton
Wymiana grup młodzieży, ochrona przeciwpożarowa, kultura i ochrona środowiska – na tych płaszczyznach zamierzają współpracować Sulmierzyce z gminą węgierską Balatonfenyves.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w tym, że od paru miesięcy sesje krotoszyńskiej Rady Miejskiej wyglądają nieco inaczej niż wcześniej.
[wiecej]