Dziś: | Wydanie z 14 marca 2006 Aktualny nr: 572

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Kandydatury - Krotoszynianin Roku, szukaj niżej!
REKLAMA 
Pół promila u lekarki
Późnym popołudniem 8 marca anonimowy rozmówca telefonicznie poinformował Komendę Powiatową Policji w Krotoszynie, że dyżurująca ordynator jednego z oddziałów szpitalnych jest jego zdaniem pod wpływem alkoholu.
[wiecej]

Jagła wini burmistrza
Do burmistrza Krotoszyna i innych pracowników Urzędu Miejskiego telefonowało w zeszłym tygodniu wielu zdenerwowanych rolników. Twierdzili, że właściciel zakładów mięsnych Czesław Jagła poinformował ich, że nie wypłaci zaległych pieniędzy za dostarczony żywiec, jeśli burmistrz nie wstrzyma egzekucji długu wobec gminy.
[wiecej]

Totalne nieporozumienie!
Rozmowa z Julianem Joksiem, burmistrzem Krotoszyna
[wiecej]

Prokuratura utrzymanką starostwa?
Nieoczekiwany skutek przyniosło zbieranie przez nas informacji na temat majątku samorządów – gminnego i powiatowego (do tematu wrócimy za tydzień). Przy okazji wyszło bowiem na jaw, że krotoszyńska prokuratura rejonowa pozostaje w części na garnuszku powiatu.
[wiecej]

Nie wiedział, że zaginął?
Krzysztof Gościnak, zaginiony mieszkaniec Koźmina, od kilku miesięcy poszukiwany przez funkcjonariuszy policji na terenie całego kraju, odnalazł się. – Zostaliśmy o tym poinformowani pod koniec lutego przez jedną z naszych wielkopolskich placówek – informuje Włodzimierz Szał, rzecznik krotoszyńskiej policji.
[wiecej]

Przycinka – zło konieczne
Czytelnik poprosił nas o interwencję w sprawie przycinki drzew na ulicy Raszkowskiej. W jego opinii zostały potraktowane zbyt brutalnie, ponieważ pozbawiono je niemal wszystkich gałęzi. Innego zdania jest Ryszard Marszałek, zarządzający firmą, która w ramach opieki nad zielenią miejską przeprowadziła ten zabieg.
[wiecej]

Tama niezgody
Cztery lata temu opisywaliśmy sprawę zalewanego ogrodu Włodzimierza Kokota ze Zdun. Przyczyną spiętrzania się wody na tym odcinku rzeki Borownicy była zastawka, którą zbudował Henryk Zając, właściciel pobliskiej restauracji. Pomimo wydania w 2002 r. nakazu usunięcia małej tamy, do dnia dzisiejszego tego nie zrobił.
[wiecej]

Akordeon jak medium
Ciekawy koncert – to niewłaściwe określenie. Fantastyczny i interesujący – to za mało. Niepowtarzalny – już lepiej. Nadal jednak nie znajduję słów, by opisać to, co działo się 12 marca podczas występu Motion Trio w krotoszyńskim kinie Przedwiośnie.
[wiecej]

Krótko, ale rzeczowo!
Rozmowa z Januszem Wojtarowiczem, liderem Motion Trio, zespołu akordeonowego, który wystąpił w sobotę w kinie Przedwiośnie.
[wiecej]

Pilnuj, bo zapłacisz karę!
Urząd Miejski zaczyna walkę z właścicielami bezpańskich psów. Każdemu, kto wypuści swojego psa bez uwięzi, grozi kara grzywny.
[wiecej]

Rozkręciłem się!
Ma niespełna 17 lat, a na sportowym koncie sukces za sukcesem. Uczy się od najlepszych – stryja i ojca, utytułowanych zawodników sumo.
[wiecej]

Życiowy sukces Mateusza
11 marca życiowy sukces odniósł utalentowany Mateusz Pautrzak.
[wiecej]

Głosujemy na Krotoszynianina Roku! (cz. I)

[wiecej]

Głosujemy na Krotoszynianina Roku! (cz. II)

[wiecej]