Dziś: | Wydanie z 21 marca 2006 Aktualny nr: 573

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


REKLAMA

 
Spłonęła żywcem
W nocy z soboty na niedzielę w Chwaliszewie doszło do tragicznego wypadku, w którym zginęła młoda krotoszynianka. Kobieta prawdopodobnie spłonęła żywcem w samochodzie.
[wiecej]

Czy nasze banki zdzierają z klientów?
Ile płacimy za prowadzenie konta? Ile za posiadanie karty? Jaką proponują nam wysokość debetu? Poniżej postaramy odpowiedzieć na pytania, które interesują niemal każdego z nas.
[wiecej]

Prokuratura będzie płacić czynsz starostwu
W związku z treścią zamieszczonego w wydaniu Rzeczy Krotoszyńskiej z 14 marca 2006 r., artykułu zatytułowanego Prokuratura utrzymanką starostwa?
[wiecej]

Dym już nie zatruwa
Rozdrażewianie zamieszkujący ul. Sikorskiego mogą wreszcie oddychać czystym powietrzem. Zdaniem Władysława Zybały mieszkającego na tej ulicy, taki stan rzeczy jest zasługą naszej gazety!
[wiecej]

Nieważne co wskazuje. Grunt, że stoi!
W Koźminie, po prawej stronie ulicy Klasztornej (poruszając się w kierunku Jarocina), przy skrzyżowaniu z Jana Pawła II, znajduje się drogowskaz. Teoretycznie wskazuje kierowcom drogę do Starej Obry. Problem polega na tym, że gdyby zastosować się do kierunku zalecanego przez tablicę, dojedzie się wszędzie... tylko nie do Starej Obry!
[wiecej]

Szef ośrodka kultury pod lupą
Burmistrz Sulmierzyc zobowiązała Piotra Szuberta, dyrektora Sulmierzyckiego Domu Kultury, do przedstawienia planu działania na 2006 r. Musi też złożyć wniosek w sprawie powołania Społecznej Rady Kultury. To wynik interpelacji złożonej przez radnego Daniela Kulawskiego.
[wiecej]

Kebab zamiast wędlin
Zamiast wędlin i wędzonek mięso do kebabów. Firma Victus z Kobierna nie prowadzi już zakładu przetwórstwa mięsnego. Wydzierżawiła go spółce Elpa Onder, należącej do Niemców o kurdyjskich korzeniach. O powodach oddania firmy w inne ręce opowiada Florian Kmiecik, założyciel i właściciel Victusa.
[wiecej]

10-lecie Szansy
Stowarzyszenie Szansa w tym roku obchodzić będzie swoje 10 urodziny. Na walnym zebraniu przedłużono kadencję obecnemu zarządowi.
[wiecej]

(Ki)Nova gra jazz!
Sobotni wieczór w klubie Kinova upływał przy dźwiękach zespołu Anna Nova Band – charyzmatycznej, poznańskiej wokalistki i towarzyszącym jej muzykom. Grupa występowała w wielu klubach polskich i niemieckich, tym razem, dzięki organizatorom (KOK & Kinova) przyszedł czas na Krotoszyn.
[wiecej]

Jubileusz i Czytelnicy
Jak co roku w marcu dopada nas jubileusz.
[wiecej]

Do góry nogami - Pamiętnik znaleziony w wc
Tata wrócił z pracy wściekły, bo dowiedział się od pana Zenka, że w toaletach Ministerstwa Gospodarki zainstalowano grające pisuary.
[wiecej]