Dziś: | Wydanie z 28 marca 2006 Aktualny nr: 574

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


 
Czy mogłem ją uratować?
Gdyby nie Zygmunt Kłonicki, tej nocy zginęłaby jeszcze jedna osoba. Czy zdawał sobie sprawę, że ratując czyjeś życie ryzykował swoim? – Nie myślałem o tym, po prostu wiedziałem, że trzeba ratować te kobiety – mówi skromnie bohater, który wyciągnął z płonącego samochodu mieszkankę Zdun.
[wiecej]

Kogo wybrali Czytelnicy?
W piątek wieczorem w krotoszyńskim Ratuszu po raz trzynasty z rzędu ogłosiliśmy nazwiska nominowanych do tytułu Krotoszynianina Roku, a także laureatów naszego plebiscytu. Laureatów, bo po raz pierwszy jest ich dwóch.
[wiecej]


[wiecej]

Tomograf na Mickiewicza!
W piątek w krotoszyńskim szpitalu powiatowym otwarto dwie pracownie diagnostyczne – pracownię tomografii komputerowej oraz pracownię echokardiografii i badań dopplerowskich naczyń.
[wiecej]

Bogaty powiat, bardzo bogata gmina
Przed dwoma tygodniami opublikowaliśmy sondę – odpowiedzi Czytelników na pytanie o majątek samorządów. Mało kto wiedział, co się nań składa, co jest własnością gminy czy powiatu, a więc poniekąd i wszystkich mieszkańców...
[wiecej]

Po trzech latach – krotoszynianin w sejmiku
Od sześciu miesięcy Krotoszyn znowu ma swego reprezentanta w samorządowym sejmiku wojewódzkim. Radny Tadeusz Polowczyk uważa, że jego aktywność przyczyni się do rozwiązania niektórych problemów naszego powiatu.
[wiecej]

Płakałem po Papieżu
Rozmowa z Darkiem Malejonkiem, liderem grupy Maleo Reggae Rockers, współtwórcą projektu Pokolenie JP I. Maleo, tuż przed sobotnim występem w krotoszyńskim kinie Przedwiośnie, zgodził się opowiedzieć Rzeczy o aktualnej trasie koncertowej oraz o tym, czym jest dla niego pokolenie Jana Pawła II.
[wiecej]

Naklejka obroni przed złodziejem!
Nasza policja różnymi metodami walczy z kradzieżami samochodów. Ostatnia, wprowadzona w ubiegły poniedziałek, opiera się na...naklejkach.
[wiecej]

Niecodzienna codzienność na kliszach
W czwartkowy wieczór do kina Przedwiośnie przybyły tłumy. Powód? Wystawa fotografii w kinowym holu. Swoje prace prezentowali członkowie klubu fotograficznego Blenda. Na kliszach utrwalili niezwykłe chwile codzienności. Ta – jak się okazuje – potrafi być zadziwiająca. Wystawę można oglądać do kwietnia.
[wiecej]

Do góry nogami - Ja wam pokażę!
Buńczuczna zapowiedź autorstwa Katarzyny Grocholi, którą cytuję w tytule, to niewątpliwy hit ostatnich tygodni.
[wiecej]