Dziś: | Wydanie z 4 kwietnia 2006 Aktualny nr: 575

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


REKLAMA

 
Wcale nie umarł...

[wiecej]

Odwiedził nas Tusk!
Donald Tusk, przewodniczący Platformy Obywatelskiej, odwiedził w środę Krotoszyn. Rozmawiał z mieszkańcami w Domu Cechu, był w szpitalu powiatowym. Złożył także wizytę w redakcji Rzeczy. – Przyjechałem do Krotoszyna, żeby wam podziękować za to, że czuję się tu jak w domu, bo pamiętam, jak duże dostałem poparcie w Wielkopolsce – powiedział krotoszynianom.
[wiecej]

Pobili i zostawili w lesie
Trzej mieszkańcy Zdun zatrzymali samochód, obezwładnili kierowcę i pasażerkę, a następnie wywieźli ich do lasu, pozostawiając skrępowanych. Swym ofiarom bandyci ukradli 10 tys. zł i telefony komórkowe.
[wiecej]

Nasz mięśniak najlepszy w Polsce!
Uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 drużynowo zdystansowały wszystkich swoich rywali w 36 edycji Ogólnopolskiego Konkursu z Zakresu Technologii Mięsa, który w ostatnich dniach odbył się w Katowicach i w Krakowie.
[wiecej]

Problemy lokatorów komunalki - Na Rynku dymi przez sąsiadów?
Lokatorzy budynku pod numerem 7 na krotoszyńskim Rynku skarżą się na zadymienie. Starsi państwo twierdzą, że przyczyna tkwi w kominku sąsiadów mieszkających dwa piętra niżej. Pracownicy Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, administratora, w trakcie wielu wizyt nie stwierdzili jednak żadnego zagrożenia.
[wiecej]

Chlapią błotem na mój dom!
Po roztopach ulica Młyńska wygląda fatalnie.
[wiecej]

Matematycy na szóstkę
W pierwszym konkursie matematycznym dla uczniów szkół specjalnych duży sukces odnieśli młodzi krotoszynianie.
[wiecej]

W pałacu, a nie król...
Gdy ponad 15 lat temu na parę godzin przyjechali do Mejszagoły krotoszyńscy lekarze, przywitał ich Ksiądz Józef Obrębski ze swymi parafianami. Plakali wszyscy goście, nawet najtwardsze chłopy. Takiego przywiązania do Ojczyzny nie widzieli, nie słyszeli...
[wiecej]

Marta ze złotej dziesiątki
Mimo że nie zdobyła żadnej z nagród i tytułów, nie czuje się przegraną. Przeżyła fantastyczną przygodę, zasmakowała prawdziwej rewii. Marta Mikołajek, dziewiętnastoletnia mieszkanka Zdun, tegoroczna maturzystka, wzięła udział w finałowej gali konkursu Miss Południowej Wielkopolski 2006 – regionalnym etapie Miss Polski.
[wiecej]

Tańczymy, bo lubimy!
Jest ich szesnaście. Uczą się w podstawówce, gimnazjum, liceum. Łączy je miłość do tańca. Mowa o grupie Crazy Girls, która od roku spotyka się w Młodzieżowym Klubie Środowiskowym Rivendell. Dziewczyny same układają choreografię, szyją kostiumy. Mają nadzieję, że w przyszłości uda im się osiągnąć sukces.
[wiecej]

Podpieram się skrzydlatymi słowy
Rozmowa z księdzem biskupem Józefem Zawitkowskim, który od 24 do 26 marca w parafii pw. św. Marii Magdaleny w Krotoszynie głosił rekolekcje wielkopostne.
[wiecej]

Wywiad tygodnia
Rozmowa z Adamem Sandauerem, prezesem stowarzyszenia Primum Non Nocere, zrzeszającego osoby poszkodowane na skutek błędów lekarskich.
[wiecej]

Do góry nogami - W bikini śmiech
Różne już czytałem i słyszałem opinie o Andrzeju Wajdzie.
[wiecej]