Dziś: | Wydanie z 11 kwietnia 2006 Aktualny nr: 576/577

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - dziś 32 strony, zapraszamy do lektury!Spokojnych i pełnych radości Świąt Wielkiej Nocy życzy redakcja


REKLAMA

 
DO I OD RZECZY
Jak minął tydzień? Po raz kolejny wypunktowujemy zdarzenia i zjawiska naszym zdaniem najbardziej pozytywne, a także te budzące niepokój czy wręcz bulwersujące.
[wiecej]

KAUFLAND nie dał za wygraną?
Nie ma żadnego wniosku o pozwolenie na budowę – zapewnia Krzysztof Pawlak z wydziału architektury krotoszyńskiego starostwa. Tyczasem, jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, w urzędzie tym pojawił się inwestor zamierzający wybudować pawilon usługowo-handlowy na placu przy Mickiewicza. Po raz kolejny może okazać się, że wielki kapitał nigdy nie daje za wygraną.
[wiecej]

Protestowała służba zdrowia
Większość krotoszyńskich lekarzy wzięło jednodniowy urlop na żądanie, szpital pracował w systemie ostrego dyżuru, wykonywane były jedynie zabiegi ratujące życie. Planowane operacje zostały przesunięte na terminy późniejsze.
[wiecej]

Podwyżka na grzywnę?
O 400 złotych więcej zarabia burmistrz Jan Waleński. Podwyżkę zafundowali mu radni Rady Miejskiej w Kobylinie. Uzasadnienie tej podwyżki wygłosił przewodniczący Tadeusz Dżygała, mówiąc, że burmistrz odchodzi na emeryturę w związku z czym trzeba mu dać więcej.
[wiecej]

Co dalej z zakładami Jagły? – ŁAGROM nabrał wody w usta
Czy dla Zakładów Przetwórstwa Mięsnego w Krotoszynie zapaliło się zielone światło? Wiele zależy od tego, czy potwierdzi się wiadomość, że grupa ŁAGROM z Ponieca chce współpracować z firmą Czesława Jagły. On sam poinformował nas, że taka sytuacja ma właśnie miejsce.
[wiecej]

Kto mi zwróci pieniądze?
Zbigniew Cegła, rolnik ze Świnkowa, hoduje bydło. Niedawno w jego oborze doszło do fatalnego w skutkach zdarzenia. Podczas rutynowego zabiegu weterynaryjnego jedna z krów przewróciła się i całym impetem uderzyła w cielną jałówkę. Wypadek ten spowodował, że zwierzę poroniło. Za poniesione straty nikt rolnikowi nie zwróci pieniędzy.
[wiecej]

Inwestycyjny drogowskaz
Na jakie inwestycje zostaną wydane publiczne pieniądze w mieście i gminie Krotoszyn? Szczegółowy plan zaakceptowali już radni.
[wiecej]

Warto walczyć z chamstwem!
W związku z ukazaniem się w numerze 8(569) tygodnika Rzecz Krotoszyńska artykułu Z chamstwem trzeba walczyć uprzejmie informuję o wynikach postępowania mającego wyjaśnić opisane przez Pana zdarzenie.
[wiecej]

Ogromniaste pisanki od Basi i Joasi
Może ważyć półtora kilograma, usmaży się z niego jajecznicę dla kilkunastu osób, a przy okazji to wspaniały materiał na wielkanocną pisankę, bo jego rozległa powierzchnia daje o wiele większe pole popisu artyście malarzowi. Mowa oczywiście o strusich jajach. Można je nabyć w Ujeździe koło Zdun.
[wiecej]

Kobieta śpiewająca
Inne były czasy, to inna była Wielkanoc. Święta szanowano o wiele bardziej niż dzisiaj. A jednak Pelagia Pietrzak uważa, że teraz mamy lepsze czasy.
[wiecej]

Nowa rola Andrzeja Cierniewskiego - Opłatek na wiosnę
Że jedną nogą stoi w Ameryce, a drugą w Krotoszynie – wiedzą wszyscy. Że koncertuje i nagrywa płyty – również. Ale mało kto zna jego rolę w kole łowieckim.
[wiecej]

Pan Bóg ma poczucie humoru...
Rozmowa z krakowskim aktorem teatralnym i filmowym, Janem Nowickim.
[wiecej]

Mieszkam w Krotoszynie!
Rozmowa z Remigiuszem Trawińskim, współwłaścicielem agencji SOS MUSIC.
[wiecej]

Sami swoi - Maria Malinowska, Piotr Bruch

[wiecej]

Maciej Orzechowski - Lekarz, radny, polityk
Po raz pierwszy dotknął polityki w 1989 roku. Jako nastolatek zbierał razem z kolegami podpisy na listach kandydatów do parlamentu popieranych przez Lecha Wałęsę, potem brał udział w prezydenckiej kampanii Tadeusza Mazowieckiego.
[wiecej]

Grzegorz Kośmider - Podróżnik, przedsiębiorca
Zgłaszający jego kandydaturę Czytelnicy mocno podkreślali, że jest dobrym pracodawcą, szczególnie życzliwym młodym ludziom. Ze swej strony znamy go także jako przedsiębiorcę uczestniczącego w akcjach charytatywnych i podróżnika.
[wiecej]

Do góry nogami - Hełm Aleksandra Macedońskiego
W książce Wiara i wina Jacek Kuroń przytacza opowieść, jaką usłyszał w dzieciństwie od swego ojca, działacza przedwojennego PPS.
[wiecej]