Dziś: | Wydanie z 25 kwietnia 2006 Aktualny nr: 578

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!
Dziś 28 stron!


REKLAMA

 
Nie zaparkujesz za darmo!
Ma być drożej. Wprawdzie za pół godziny na Rynku zapłacimy złotówkę, ale za pełną godzinę aż 2 złote, czyli o 70 groszy więcej niż teraz.
[wiecej]

Potraktowali mnie jak gówniarza!
Mieszkaniec Krotoszyna jest klientem firmy internetowej Easy–com. Ostatnio zbulwersowało go zachowanie jej pracowników – usterkę, z którą powinni poradzić sobie w ciągu 72 godzin, usunęli dopiero po dziewięciu dniach. To nie jedyne zastrzeżenia krotoszynianina. Pracownik Easy-com kategorycznie zaprzecza.
[wiecej]

Upadły elewator do sprzedaży
Syndyk masy upadłościowej firmy ArkoPaw będzie mógł wreszcie sprzedać elewator i młyn w Krotoszynie w całości i z wolnej ręki. Mienie było zabezpieczone przez organy ścigania w trakcie sprawy karnej przeciw właścicielowi.
[wiecej]

Cukrownię chcą rozebrać doszczętnie
Choć pracownicy Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego ze Szreniawy odwiedzili dawną cukrownię w Zdunach, to w zabytkowych murach fabryki nie powstanie żadna ekspozycja stała. – Nie jesteśmy w stanie przejąć tych budynków i ich potem utrzymywać – mówi Jan Maśkowiak, dyrektor podpoznańskiego muzeum.
[wiecej]

Skąd się wziął nowy strażnik?
Dowiedziałem się, że gmina zatrudniła nowego strażnika, kiedy przecież żadnego naboru nie było. Jak to jest możliwe, że innym nie dano szansy, tylko cichaczem zatrudniono nową osobę? – pyta rozgoryczony Czytelnik, który razem z siedemdziesięciorgiem innych kandydatów walczył o etat ponad rok temu. Sprawdziliśmy w Urzędzie Miejskim. Faktycznie, do straży przyjęto Piotra Szczepaniaka.
[wiecej]

Jest w orkiestrach dętych jakaś siła...
W sobotę jubileusz pięćdziesieciolecia istnienia obchodzić będzie Krotoszyńska Orkiestra Dęta.
[wiecej]

Skuteczne interwencje Rzeczy - Cuchnący sad – ustalili winowajcę?
Rozpoczęte przez nas śledztwo, dotyczące składowania nieczystości na obrzeżach Starej Obry, dużymi krokami zmierza ku końcowi. Policja zna już zakład, który jest za to odpowiedzialny. Pozostaje jeszcze ustalić, czy proceder był zgodny z prawem. Wszystko wskazuje na to, że nie.
[wiecej]

Mało konkretny szef sulmierzyckiej kultury
Dyrektor Sulmierzyckiego Domu Kultury przedstawił radnym plan działania na rok bieżący. Członkowie komisji społecznej przyjęli go bez zająknięcia, natomiast radni z komisji gospodarczej skrytykowali.
[wiecej]

Trzeba to obejrzeć! - Film o ks. Obrębskim
3 maja kino Przedwiośnie zaprasza na premierę filmu o ks. prałacie Józefie Obrębskim z Mejszagoły.
[wiecej]

Zniszczyłeś auto, walcz o rekompensatę!
Od czasu do czasu zdarza mi się być kierowcą. Lubię siedzieć za kółkiem, nawet jeśli należy ono do leciwego malucha. Mogłoby się wydawać, że zmotoryzowanego nie może spotkać większa niewygoda niż poruszanie się tym autem, niestety – o wiele większym problemem są polskie drogi, w szczególności te powiatowe.
[wiecej]

Bez parlamentarzystów – czy biura poselskie spełniają funkcję?
W ostatnim czasie w Krotoszynie otwarto dwa nowe biura poselskie – Samoobrony oraz Platformy Obywatelskiej. Oba pod adresem Rynek 1. Powinni w nich dyżurować posłowie lub przynajmniej ich pracownicy. Teoretycznie biura mają zapewniać lepszy kontakt z obywatelami naszego powiatu. Czy tak jest w rzeczywistości?
[wiecej]

Plac jak nowy, a do tego z pomnikiem
Polskie zrywy wolnościowe i postać Jana Pawła II upamiętnia pomnik na placu przy kościele św. ap. Piotra i Pawła w Krotoszynie. Miejsce to zyska też nareszcie godny wygląd.
[wiecej]

Nasi w Radiu Bis!
Krotoszyński zespół Blood Rain znalazł się na liście przebojów Polskiego Radia Bis. Przez kilka dni krotoszynianie zajmowali pierwsze miejsce wśród stu wykonawców. W tym tygodniu spadli na drugie. Kapele, które zdobędą najwięcej głosów, wystąpią na tegorocznym festiwalu rockowym w Jarocinie, a zwycięzcy nagrają profesjonalną płytę.
[wiecej]

Bezbramkowy remis Astry po raz drugi
Drugi z rzędu remis 0:0 zanotowała Astra Krotoszyn. Tym razem na wyjeździe z SKP Słupca.
[wiecej]

Do góry nogami - Ulica od naiwnego poety
Uwielbiam grzebać w starych papierach: w wydawnictwach z podobno lepszych czasów...
[wiecej]