Dziś: | Wydanie z 2 maja 2006 Aktualny nr: 579

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


REKLAMA 
Winna brawura
W ostatni poniedziałek kwietnia w Krotoszynie doszło do groźnego wypadku. Około godziny 19.00, na skrzyżowaniu ulicy Koźmińskiej z 23 Stycznia, kierujący motocyklem honda 36-letni krotoszynianin podczas wykonywania manewru wyprzedzania uderzył w mazdę. Jechała nią 19-letnia mieszkanka Zdun.
[wiecej]

Absolutorium dla Joksia – bez głosu sprzeciwu
Po raz pierwszy w tej kadencji samorządu radni udzielili burmistrzowi Krotoszyna Julianowi Joksiowi pełnego poparcia. Czy oznacza to, że doświadczony polityk zgubił za sobą dotychczasowych oponentów.
[wiecej]

Strefy odłożone
Na wniosek burmistrza Juliana Joksia zdjęto z porządku obrad Rady Miejskiej punkt dotyczący poszerzenia strefy płatnego parkowania.
[wiecej]

Czas narkotykowego biznesu
Jak łatwo w Krotoszynie kupić narkotyki, pokazała nasza dziennikarska prowokacja. W ostatnich dniach największym wzięciem cieszy się amfetamina. Podobno dlatego, że mamy porę egzaminów gimnazjalnych i przygotowań do matury.
[wiecej]

Samobójstwo w lasku przy kościele
Mieszkanka Krotoszyna popełniła samobójstwo w lasku przy kościółku w Kolędach (powiat milicki).
[wiecej]

Kurhan nad Orlą niebezpieczny dla kierowców?
Zdaniem naszego Czytelnika z Kobylina usytuowanie kilku głazów stanowiących element Kurhanu nad Orlą stanowi zagrożenie w ruchu drogowym. Z obecną lokalizacją kurhanu nie zgadzają się też zarządca drogi i nadleśnictwo. Jeden z jego pomysłodawców – profesor Gerwazy Świderski z Wrocławia, obiecuje, że problem zniknie.
[wiecej]

Teraz kebab, wkrótce sieć restauracji
Właściciele firmy Elpa Onder zamierzają dynamicznie rozwinąć produkcję kebabu w Kobiernie i docelowo zatrudniać tam 250 osób. W ciągu dwóch najbliższych lat planują otwarcie w Polsce sieci restauracji.
[wiecej]

Świat się wali: od lewicy do Solidarności
Krzysztof Rost, kierownik powiatowego biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Krotoszynie, został szefem agencyjnych wojewódzkich struktur NSZZ Solidarność.
[wiecej]

Szukają miejsca na jadłodajnię
Jadłodajnia dla ubogich mogłaby powstać w nieczynnym barze na dworcu kolejowym w Krotoszynie. Od pomysłu do realizacji jednak droga daleka. Ogromny zapał i wielkie chęci ludzi ze stowarzyszenia Centrum Wolontariatu Ziemi Krotoszyńskiej pozwalają wierzyć, że wydawanie zup dla ubogich ruszy w połowie przyszłego roku.
[wiecej]

Na zjazd koleżeński do LO przyjedzie 1000 osób!
Ponad 1000 osób zapowiedziało swój udział w czerwcowym zjeździe absolwentów krotoszyńskiego LO im. H. Kołłątaja.
[wiecej]

Tajemnice bywają kłopotliwe
Czy świecki dziennikarz powinien poruszać tematy dla Kościoła trudne? A jeśli tak, to jak? Ubiegłotygodniowe spotkanie w Licheniu nie pozostawiło wątpliwości.
[wiecej]

Wywiad tygodnia
Rozmowa z ks. Adamem Bonieckim, redaktorem naczelnym „Tygodnika Powszechnego”, przeprowadzona podczas ogólnopolskiej konferencji dla dziennikarzy, zatytułowanej „Kościół bez tajemnic” (Licheń, 27 i 28 kwietnia).
[wiecej]

Nie każdy pohula w Rozchuli
Od 8 kwietnia w Art-klubie Rozchulantyna obowiązują karty klubowe. Czyżby lokal wracał do źródeł? Od tej pory – jak czytamy w gablocie zawieszonej przy wejściu – do klubu wstęp mają tylko osoby pełnoletnie, posiadające kartę klubową, oraz te ubiegające się o ową kartę.
[wiecej]