Dziś: | Wydanie z 16 maja 2006 Aktualny nr: 581

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


REKLAMA

 
Plebiscyt czytelniczy pod patronatem powiatowego rzecznika konsumentów - ULUBIONY MAŁY SKLEP, ULUBIONY SUPERMARKET
Honorowym patronem naszego nowego plebiscytu jest powiatowy rzecznik konsumentów – Andrzej Załustowicz.
[wiecej]

Ktokolwiek widział Arka, ktokolwiek wie, gdzie jest...
Zaginął ponad tydzień temu. Zrozpaczona rodzina szuka go wszędzie. Może ktoś z Państwa widział chłopaka ze zdjęcia? Informacje prosimy przekazywać pod podane niżej numery.
[wiecej]

Tragedia w Borzęcicach - Zamordował i popełnił samobójstwo
W środę w Borzęcicach (gm. Koźmin) zginęło dwoje ludzi: 52-letnia Elżbieta P. i jej o dwa lata młodszy konkubent Grzegorz K. Wszystko wskazuje na to, że kobieta została zamordowana przez swojego partnera, który chwilę później popełnił samobójstwo. – To bardzo prawdopodobna hipoteza – mówi Janusz Walczak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kaliszu.
[wiecej]

Skandal w Koźminie. Trener Dolata uderzony przez sponsora – klub bez prezesa
3 maja na boisku w Koźminie trener Astry Maciej Dolata został zaatakowany przez sponsora tego klubu, Pawła Mikstackiego. Rzekomo przez pomyłkę. Kilka dni później rezygnację z pełnionej zaledwie kilka miesięcy funkcji prezesa klubu złożył jego wspólnik, Wiesław Gembiak.
[wiecej]

Jeszcze o koźmińskiej rozróbie
W relacji z derbowego wyjazdowego meczu „Astry” w poprzednim numerze, zakończonego bardzo przykrym incydentem, nie podałem, że człowiekiem, który uderzył trenera Macieja Dolatę, był Paweł Mikstacki.
[wiecej]

Wzięli się za remont Pilawy
W tym tygodniu zacznie się remont sali sportowej Pilawa. Modernizacja obejmie prace budowlane oraz wymianę instalacji oświetleniowej. Obiekt został zamknięty przez krotoszyński Sanepid w zeszłym roku.
[wiecej]

Włamali się, żeby wykraść listy wyborcze?
Sprawca włamania do krotoszyńskiego biura Samoobrony wyrwał dwa zamki drzwiach i uszkodził futrynę.
[wiecej]

Budowa Sieniutowej znów zastopowana
Dwie decyzje Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Kaliszu uznały za nieuzasadnioną skargę mieszkanki ul. Sieniutowej w Zdunach, sprzeciwiającej się koncepcji przebudowy tej ulicy. Pomimo tego gmina nadal nie może rozpocząć inwestycji. Niezadowolona mieszkanka Zdun odwołała się bowiem od decyzji SKO do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu.
[wiecej]

Najmłodsi literaci spisali się na medal
Julita Hadaś ze Szkoły Podstawowej w Kobylinie zdobyła pierwsze miejsce w Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci Klas Najmłodszych. Łącznie wpłynęło 41 prac. Organizatorzy ze szkoły na Parcelkach zapowiadają wpisanie konkursu do kalendarza na stałe.
[wiecej]

Krotoszyńscy bracia kurkowi przyjęci do rycerskiego zakonu
Tylko około 50 braci z kurkowych stowarzyszeń strzeleckich w Polsce należy do Zakonu Rycerskiego św. Sebastiana w Europie. Wśród nich, od niedawna, jest Bożena Dobras, podskarbi naszego bractwa.
[wiecej]

Józef Zdunek o Orpiszewie
Orpiszew 1279-2005. Monografia wsi – to owoc pracy doktora Józefa Zdunka, który 30 kwietnia w sali Wiejskiego Domu Kultury w Orpiszewie przedstawił książkę mieszkańcom tej wsi i ich gościom.
[wiecej]

Boiska za półtora miliona
Za ponad półtora miliona złotych w Krotoszynie powstaną cztery boiska ze sztuczną nawierzchnią. Będą się diametralnie różniły od niebezpiecznych dla zdrowia boisk asfaltowych.
[wiecej]

Do góry nogami - Już niedługo mundial
Już niedługo się zacznie.
[wiecej]